2012 Navy Day Regatta
Race Schedule
 Race 1: Mens Open 2- Final @ 08:15 AM
1 U Penn A  (M. McPeak)
2 Philadelphia   (L. Smith)
3 U Penn D  (R. Wallace)
4 U Penn B  (J. Simon)
5 Fairmount  (c. lenihan)
6 U Penn C  (M. Jackson)
7 La Salle Crew  (N. Dillon)
8 Baltimore  (M. Spalluzzi)
9 New York Maritime  (P. Wojick)
 Race 2: Womens Open 2- Final @ 08:22 AM
12 Navesink  (T. Russoniello)
 Race 3: Mens Open 1x Final @ 08:30 AM
15 Vesper A  (j. coste)
16 Penn AC A  (Y. Rigogne)
17 Vesper H  (M. Orzolek)
18 Undine B  (L. Smith)
19 Penn AC G  (D. Judah)
20 Vesper L  (S. Lambers)
21 Vesper L  (C. Ethridge)
22 College Boat B  (E. Golding)
23 College Boat A  (G. Myhr)
24 Vesper F  (N. Smith)
25 Penn AC F  (j. sherman)
26 Penn AC B  (J. Keen)
27 Vesper G  (P. Alter)
28 Malta A  (S. Cunningham)
29 Undine C  (J. Cipolla)
30 Malta B  (D. Smith)
31 Malta C  (B. Eck)
32 Undine A  (M. Sciblo)
33 College Boat F  (T. Paradiso)
34 Penn AC L  (C. Lambert)
35 Crescent  (G. Ryan)
36 Penn AC D  (E. Winstead)  [scratched]
37 Penn AC E  (T. Brown)  [scratched]
38 Penn AC C  (A. Traubert)
39 Malta D  (R. Duff)
 Race 4: Womens Open 1x Final @ 08:38 AM
41 Penn AC C  (E. Jorgensen)
42 Vesper D  (G. Latz)
43 Vesper J  (N. Ritchie)
44 Penn AC B  (J. Castorino)
45 Undine  (M. Ionescu)
46 Vesper C  (M. Jones)
47 Vesper B  (V. Opitz)
48 Vesper E  (E. Bates)
49 Penn AC A  (T. Laney)
50 Penn AC E  (V. Mather)
51 Penn AC D  (M. Deja)
52 Whitemarsh  (A. Hrycko)
53 Vesper K  (S. Axson)
 Race 5A: Mens Masters 1x (27 - 42 yrs) Final @ 08:48 AM
56 Fairmount A  (J. Svoboda)[B/40/16.8]
57 Undine A  (J. Wehn)[B/42/22.4]
58 Fairmount B  (K. Montenegro)[A/28/0.0]
59 Undine B  (D. Rhodes)[C/43/25.5]
60 Upper Merion  (S. aller)[A/31/1.5]
61 Vesper  (G. Kaplan)[B/40/16.8]
62 Malta  (F. Duling)[B/41/19.5]
 Race 5B: Mens Masters 1x (43 - 54 yrs) Final @ 08:48 AM
64 Wilmington  (R. Fisher)[D/51/32.0]
65 Unaffiliated (USA)  (D. Day)[D/50/27.3]
66 Malta  (J. Cutler)[C/45/6.8]
67 Baltimore  (A. Crabb)[C/49/22.8]
68 Navesink  (S. Byrnes)[C/49/22.8]
69 Upper Merion  (E. Kelly)[C/43/0.0]
70 Fairmount A  (G. Stefan,jr)[C/43/0.0]
71 Undine A  (F. Rowe)[C/49/22.8]
72 Penn AC  (C. Browder)[C/43/0.0]
73 Fairmount B  (F. McAleer)[D/54/47.3]
74 Vesper  (J. Oestreich)[C/47/14.4]
75 Whitemarsh A  (G. Krumenacker)[C/43/0.0]
76 Undine B  (R. Boyd)[C/46/10.5]
77 Whitemarsh B  (K. Wobeser)[C/43/0.0]
 Race 5C: Mens Masters 1x (55+ yrs) Final @ 08:48 AM
78 Malta  (R. Stehlik)[G/65/60.3]
79 Brigantine  (E. Rehill)[I/75/146.3]
80 Baltimore  (S. Perry)[E/56/0.0]
81 Wilmington  (H. Mueller)[H/74/136.8]
82 Vesper  (D. Vreugdenhil)[F/63/45.5]
83 Fairmount A  (J. Gaughan)[G/65/60.3]
84 Unaffiliated (USA)  (S. Collins)[E/58/12.0]
85 Bonner  (D. Krmpotich)[E/57/5.9]
86 Monmouth  (J. Levinson)[E/56/0.0]
87 University  (A. Cook)[E/57/5.9]
88 Fairmount B  (J. Long)[F/64/52.8]
 Race 6A: Womens Masters 1x (27 - 42 yrs) Final @ 08:58 AM
90 Wilmington  (M. Brokaw)[A/35/0.0]
91 Whitemarsh  (L. Lehane)[A/32/0.0]
92 Unaffiliated (USA)  (A. Bowler)[A/27/0.0]
 Race 6B: Womens Masters 1x (43 - 54 yrs) Final @ 08:58 AM
95 Vesper A  (A. James)[D/51/21.5]
96 Vesper B  (B. Meehan)[C/46/0.0]
97 University A  (A. Lawrence)[C/47/3.9]
98 Penn AC  (r. foley)[C/48/8.0]
99 University B  (M. Hilf)[D/52/26.4]
100 Whitemarsh  (J. Waterbury)[C/46/0.0]
 Race 6C: Womens Masters 1x (55+ yrs) Final @ 08:58 AM
103 Bachelors  (C. Pavlak)[F/61/37.2]
104 Penn AC  (G. Cipollone)[E/55/0.0]
105 Vesper  (M. Cooney)[E/56/5.7]
 Race 7: Mens Open 4+ Final @ 09:08 AM
108 University  (J. Lipiros)
109 Rutgers (Camden)  (D. Blacher)
110 Penn State  (C. Fearon)
111 Delaware  (R. Schilligen)
112 Penn AC  (E. Winstead)
 Race 8: Womens Open 4+ Final @ 09:16 AM
114 Vesper  (V. Opitz)
115 Rutgers - Women B  (E. Goodman)
116 Rutgers - Women A  (S. Ford)
117 Penn State  (A. Whiting)
118 Undine  (M. Sarbanis)
119 TCNJ Crew B  (A. Bachman)
120 Baltimore  (E. Turtle)
121 TCNJ Crew A  (A. Ulsh)
 Race 9: Mens Collegiate 4+ Final @ 09:28 AM
124 Navy - Men A  (A. Hayano)
125 Navy - Men B  (W. Valle)
126 U Penn A  (D. Frankel)
127 U Penn B  (A. Schade)
128 Rutgers  (I. Bamberger)
129 West Point  (J. Buonforte)
130 Merchant Marine A  (T. SNIECKUS)
131 U Penn C  (T. Brochu)
132 New York Maritime  (T. Ferris)
133 Franklin and Marshall A  (D. Kaess)
134 St. Josephs A  (M. Ioli)
135 Penn State  (J. Dodd-o)
136 La Salle Crew  (F. Kisby)
137 St. Josephs B  (M. Johnson)
138 Merchant Marine B  (J. Dohring)
139 Franklin and Marshall B  (D. Clarici)
 Race 10: Mens Collegiate Ltwt 4+ Final @ 09:38 AM
142 Penn Ltw  (A. Chan)
143 Navy Ltws A  (C. Medford)
144 Navy Ltws B  (J. Saylor)
145 New York Maritime  (M. Thomas)
146 Navy Ltws C  (C. Nagel)
147 Navy Ltws D  (J. Laughridge)
148 Scranton - Men  (Z. Rouhana)
149 TCNJ Crew  (Z. Krogstad)
150 Delaware  (M. Lachant)
 Race 11: Womens Collegiate 4+ Final @ 09:50 AM
153 U Penn A  (J. Azizi)
154 U Penn B  (K. Costello)
155 Temple A  (P. O'Sullivan)
156 Bryn Mawr A  (J. Mazziotta)
157 La Salle Crew  (K. Fittipaldi)
158 Philadelphia   (E. Brooks)
159 West Point  (M. Mitchiner)
160 Bryn Mawr B  (F. Jessica)
161 Penn State B  (A. Salamack)
162 St. Josephs B  (B. Roth)
163 Franklin and Marshall A  (A. Hack)
164 Franklin and Marshall B  (J. Silver)
165 New York Maritime  (A. Boston)
166 Penn State A  (A. Jordan)
167 Temple B  (V. Joye)
168 St. Josephs A  (a. mcevoy)
169 U Penn C  (E. Picciani)
 Race 13A: Mens Masters 4+ (27 - 42 yrs) Final @ 10:10 AM
171 Baltimore/Undine [Composite]  (J. Haines)[B/42/19.3]
172 Wilmington  (B. Shick)[A/28/0.0]
173 Fairmount  (C. McElroy)[B/39/12.3]
 Race 13B: Mens Masters 4+ (43 - 54 yrs) Final @ 10:10 AM
176 Vesper  (E. Fox)[C/46/0.0]
177 Palm Beach  (D. Schmunk)[C/44/0.0]
178 PNRA/Mercer  (M. Truesdell)[C/49/0.0]
 Race 13C: Mens Masters 4+ (55 yrs) Final @ 10:10 AM
181 Fairmount  (J. Sonzogni)[F/64/0.0]
 Race 14A: Womens Masters 4+ (27 - 42 yrs) Final @ 10:20 AM
184 Wharton  (D. Bonaccorsi)[A/27/0.0]
185 Baltimore  (J. Barton)[B/39/12.4]
 Race 14B: Womens Masters 4+ (43 - 54 yrs) Final @ 10:20 AM
188 Wilmington A  (A. Fielder)[C/44/0.0]
189 PNRA/Mercer B  (C. BALDINO)[C/49/16.8]
190 Wilmington B  (S. Greenwood)[C/46/6.2]
191 PNRA/Mercer A  (K. Appelget)[D/50/20.7]
 Race 15: Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final @ 10:32 AM
196 Navy - Men A  (M. Hamp)
197 Drexel  (M. Sum)
198 U Penn A  (C. Davenport)
199 Navy Ltws A  (T. McElwee)
200 Navy - Men B  (R. Lorentzen)
201 St. Josephs B  (S. McCann)
202 Delaware B  (M. Williams)
203 Navy Ltws B  (B. Scharp)
204 Delaware A  (D. Caspers)
205 West Point  (J. McDonald)
206 U Penn B  (A. Weeks)
207 La Salle Crew  (K. Walls)
208 Delaware E  (S. McBride)
209 Delaware D  (K. Bichoupan)
210 Delaware C  (C. Dabagian)
211 Rutgers (Camden)  (C. Wilsbach)
212 U Penn C  (F. Toro)
213 St. Josephs A  (M. Poles)
214 Penn Ltw A  (B. Kraus)
215 Penn Ltw B  (P. Thatos)
216 Penn State  (A. Abbott)
217 New York Maritime  (J. Prevete)
 Race 16: Womens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final @ 10:44 AM
220 U Penn  (G. Bouchard)
221 Drexel  (J. Bender)
222 West Point A  (A. Sanchez)
223 West Point B  (C. Rowe)
224 TCNJ Crew  (C. Young)
225 Rutgers (Camden)  (S. Brown)
226 Navy - Women  (A. Wagner)
227 Bryn Mawr  (E. Schulman)
 Race 17: Mens Collegiate JV 8+ Final @ 10:56 AM
230 Navy - Men A  (J. Schmidt)
231 Navy - Men B  (F. Aiello)
232 Navy - Men C  (D. Bellissimo)
233 Drexel A  (J. Pieper)
234 West Point  (K. Bleikamp)
235 St. Josephs  (T. Garry)
236 Penn State  (N. D'Imperio)
237 Drexel B  (D. Hill)
238 La Salle Crew  (K. Walls)
239 Delaware  (C. Carr)
 Race 18: Womens Collegiate JV 8+ Final @ 11:08 AM
242 U Penn A  (M. Dwyer)
243 Drexel A  (J. Jackson)
244 Navy - Women A  (E. Hornberger)
245 Delaware A  (D. Cirelli)
246 Navy - Women B  (A. Anderson)
247 U Penn B  (S. Macika)  [scratched]
248 La Salle Crew  (K. Fittipaldi)
249 West Point  (J. Zagaja)
250 Drexel B  (M. Bracken)
251 Delaware B  (M. Murphy)
252 Rutgers - Women  (A. Baydar)
253 Temple B  (L. Turner)
254 Temple A  (M. Meekes)
255 St. Josephs  (A. smith)
 Race 19: Mens Open 2x Final @ 11:16 AM
257 Penn AC A  (C. Lambert)
259 TCNJ Crew  (G. Kehoe)
260 Merchant Marine  (J. Segerstrom)
261 Malvern Prep A  (J. Sincavage)
262 Philadelphia  A  (J. Walsh)
263 Philadelphia  B  (K. Hines)
264 Malvern Prep B  (J. McManus)
265 Malvern Prep C  (C. Mudrick)
265 Philadelphia  C  (L. Smith)
266 Penn AC B  (E. Schwirtz)
 Race 20: Womens Open 2x Final @ 11:24 AM
269 Merchant Marine A  (B. Niblock)
270 Vesper  (V. Opitz)
271 Merchant Marine B  (I. Blevins)
272 Penn AC A  (E. Jorgensen)
273 Undine  (E. Staub)
274 Penn AC B  (J. Castorino)
275 Wilmington  (F. Lee)
 Race 21A: Mens Masters 2x (27 - 42 yrs) Final @ 11:32 AM
277 Whitemarsh  (M. Ryan)[A/27/0.0]
278 Malta  (P. Marcella)[A/34/0.0]
 Race 21B: Mens Masters 2x (43 - 54 yrs) Final @ 11:32 AM
281 Pennsylvania  (W. Charles)[D/54/24.9]
282 University  (J. Purtill)[C/48/0.0]
 Race 21C: Mens Masters 2x (55+ yrs) Final @ 11:32 AM
284 Viking  (F. Previti, M.D.)[F/61/32.2]
285 Chester River  (T. Schreppler)[E/55/0.0]
286 Vesper  (L. Wittig)[E/59/20.8]
287 Undine  (J. Clark)[E/58/15.3]
 Race 22A: Mixed Masters 2x (27 - 42 yrs) Final @ 11:40 AM
290 Undine  (C. Haines)[A/30/0.0]
291 Baltimore  (B. McMahon)[B/40/13.8]
292 Bachelors  (S. Trice)[A/35/4.7]
 Race 22B: Mixed Masters 2x (43 - 54 yrs) Final @ 11:40 AM
295 University  (J. Purtill)[C/48/3.5] [scratched]
296 Viking  (S. Lockhart)[C/47/0.0]
297 Malta/Vesper [Composite]  (J. Cutler)[C/48/3.5]
298 Baltimore  (E. Erbelding)[D/53/23.8]
299 Penn AC  (J. Moore)[D/52/19.4]
300 Vesper  (D. Vreugdenhil)[C/47/0.0]
 Race 22C: Mixed Masters 2x (55+ yrs) Final @ 11:40 AM
303 Baltimore  (E. Anderson)[E/59/20.8]
304 Malta/Philadelphia Girls [Composite] A  (T. Trocky)[E/55/0.0]
305 University  (P. Laskow)[F/61/32.2]
306 Vesper  (R. Jones)[G/67/70.5]
307 Fairmount  (R. Burns)[F/63/44.3]
308 Navesink  (J. Levinson)[E/57/10.1]
309 Malta A  (R. Stehlik)[E/58/15.3]
310 Swan Creek  (D. Cuff)[G/69/84.7]
 Race 23B: Womens Masters 2x (43 - 54 yrs) Final @ 11:48 AM
316 Philadelphia Girls  (M. Storck)[C/49/0.0]
317 Navesink  (L. Clark)[D/51/8.0]
318 Bachelors  (K. Becker)[D/54/21.2]
 Race 23C: Womens Masters 2x (55+ yrs) Final @ 11:48 AM
321 Fairmount/Philadelphia Girls [Composite]  (S. Sargent)[G/66/63.7]
322 Bachelors  (S. Toler)[F/62/38.1]
323 Navesink  (F. Casano)[E/55/0.0]
 Race 24B: Mens Masters 8+ (43 - 54 yrs) Final @ 11:56 AM
University  (M. Morano)[B/41/0.0]
 Race 24A: Mens Masters 8+ (27 - 42 yrs) Final @ 11:56 AM
326 Wharton  (C. Lindborg)[AA/24/0.0]
 Race 24B: Mens Masters 8+ (43 - 54 yrs) Final @ 11:56 AM
329 Whitemarsh  (S. Whalen)[C/47/16.3]
330 Crescent  (J. Leonard)[D/51/30.4]
331 Vesper  (D. Scholz)[D/52/34.3]
332 Penn AC  (E. Grose)[D/50/26.6]
 Race 24C: Mens Masters 8+ (55+ yrs) Final @ 11:56 AM
335 University  (P. Horvat)[E/56/0.0]
336 Brigantine  (T. Stefanski)[E/55/0.0]
 Race 25A: Womens Masters 8+ (27 - 42 yrs) Final @ 12:04 PM
339 University  (M. Mcdevitt)[A/34/0.0]
 Race 25B: Womens Masters 8+ (43 - 54 yrs) Final @ 12:04 PM
342 PNRA/Mercer  (K. Appelget)[C/49/0.0]
343 Whitemarsh  (L. Miller)[C/44/0.0]
344 Wilmington  (E. Venti)[C/48/0.0]
 Race 25C: Womens Masters 8+ (55+ yrs) Final @ 12:04 PM
347 Vesper/Whitemarsh/Nereid [Composite] B  (S. Hingley)[E/57/0.0]
348 Vesper A  (A. Golaszewska)[F/61/20.5]
 Race 27: Mens Open/Collegiate Ltwt 8+ Final @ 12:58 PM
351 Navy Ltws B  (P. Dods)
352 Navy Ltws A  (T. McElwee)
353 Delaware A  (T. Summers)
354 Penn Ltw A  (J. David)
355 Navy Ltws C  (J. Saylor)
356 Delaware B  (D. Nieves)
357 Penn Ltw B  (N. Mihalich)
 Race 28: Mens Collegiate Frosh/Novice 4+ Final @ 01:06 PM
360 Navy - Men A  (M. Hamp)
361 U Penn A  (A. Buck)
362 U Penn B  (J. Levin)
363 Navy - Men B  (W. Bradbury)
364 New York Maritime A  (J. Prevete)
365 La Salle Crew  (F. Kisby)
366 West Point A  (D. Mann)
367 U Penn C  (D. Kraft)
368 West Point B  (D. Grossman)
369 Penn State  (R. ALCANTARA)
370 New York Maritime B  (M. Cabarrocas)
371 Scranton - Men  (L. Hapsburg)
372 TCNJ Crew  (Z. Krogstad)
373 Penn Ltw A  (B. Kraus)
374 Delaware  (E. Dombrowski)
375 Penn Ltw B  (T. Garrity)
376 Penn Ltw C  (A. Delaney)
 Race 29: Womens Collegiate Frosh/Novice 4+ Final @ 01:12 PM
379 U Penn  (E. Riehl)
380 West Point A  (M. Grucella)
381 La Salle Crew  (S. Fader)
382 Penn State  (K. Robb)
383 Philadelphia   (A. Robinson)
384 Delaware  (A. Cruz)
385 West Point B  (A. Sanchez)
386 Temple  (G. Kroner)
 Race 30: Mens Open/Collegiate 8+ Final @ 01:22 PM
389 Navy - Men A  (T. Baumgardner)
390 U Penn A  (M. McPeak)
391 Navy - Men B  (J. Schmidt)
392 Drexel  (K. Linton)
393 Navy - Men C  (F. Aiello)
394 St. Josephs A  (C. Higgins)
395 U Penn B  (D. Frankel)
396 Navy - Men D  (D. Bellissimo)
397 Delaware  (S. McBride)
398 La Salle Crew  (M. Horn)
399 U Penn C  (C. Kane)
400 St. Josephs B  (T. Garry)
401 West Point  (P. Schlatter)
402 St. Josephs C  (M. Poles)
403 Penn State  (C. Fearon)
404 College Boat  (B. Young)
405 New York Maritime  (M. Thomas)
406 Franklin and Marshall  (D. Clarici)
407 TCNJ Crew  (G. Kehoe)
 Race 31: Womens Open/Collegiate 8+ Final @ 01:37 PM
St. Josephs A  (a. mcevoy)
St. Josephs B  (M. Scher)
410 Navy - Women  (K. Quinn)
411 U Penn A  (A. Roberts)
412 Drexel  (J. Jackson)
413 U Penn B  (A. Ahlgrim)
414 Temple A  (P. OSullivan)
415 Delaware  (H. Dodge)
416 West Point  (K. Mucke)
417 Rutgers - Women  (g. oliveira)
418 Temple B  (V. Joye)
419 La Salle Crew  (C. Goldschmitt)
420 Bryn Mawr  (J. Mazziotta)
421 U Penn C  (H. Dethlefs)
422 Philadelphia   (E. Brooks)
423 Penn State  (A. Jordan)
424 Franklin and Marshall  (J. Silver)
 Race 32: Mens Open 4x Final @ 01:52 PM
427 Vesper  (j. coste)
428 Merchant Marine  (J. GARDETTO)
 Race 33: Womens Open 4x Final @ 02:00 PM
431 Whitemarsh  (M. Roe)
 Race 34C: Mens Masters 4x (55+ yrs) Final @ 02:08 PM
438 University A  (K. Coady)[E/57/0.0]
439 University B  (H. GREENBERG)[G/69/69.1]
440 Fairmount  (p. namara)[F/60/15.1]
441 Wilmington  (H. Mueller)[F/64/37.5]
442 Bachelors  (D. Greenspan)[E/57/0.0]
 Race 35A: Womens Masters 4x (27 - 42 yrs) Final @ 02:16 PM
445 Navesink  (L. Decelle)[B/39/0.0]
 Race 35B: Womens Masters 4x (43 - 54 yrs) Final @ 02:16 PM
448 Baltimore  (S. BURT)[D/50/0.0]
449 Navesink  (L. Clark)[D/54/0.0]
450 Penn AC  (T. Decker)[D/53/0.0]
 Race 35C: Womens Masters 4x (55+ yrs) Final @ 02:16 PM
453 Brigantine  (C. Sost)[F/63/41.0]
454 Navesink  (A. Ismail)[E/58/14.2]
455 University/Vesper [Composite]  (A. Jonik)[E/55/0.0]
456 Penn AC  (T. Hogan)[E/56/4.6]
 Race 36: Mens HS/Junior 1x Final @ 02:24 PM
459 Navesink  (B. Hennessy)
460 Malvern Prep B  (J. Sincavage)
461 Friends Academy  (N. Marchese)
462 Whitemarsh  (E. Baim)
463 Malvern Prep F  (J. Clark)
464 Malvern Prep C  (A. Stoczko)
465 Crescent  (J. O'Brien)
466 Haddon Twp  (N. Herceg)
467 Shipley A  (M. Reisser)
468 Malvern Prep D  (J. McManus)
469 Malvern Prep A  (C. Frey)
470 Malvern Prep E  (C. Mudrick)
471 Malvern Prep G  (E. Kaufman)
472 Malvern Prep J  (M. Adamcik)
473 Bachelors  (A. Bair)
474 St. Joseph Prep  (J. Quaid)
475 Bonner  (S. Onimus)
476 Penn AC  (E. Genyk)
477 Shipley B  (J. Ryan)
 Race 37: Womens HS/Junior 1x Final @ 02:34 PM
480 Whitemarsh B  (L. Ackerman)
481 Whitemarsh A  (J. Zettlemoyer)
482 Friends Academy  (G. Nagel)
483 Haddon Twp B  (S. Rosenberg)
484 Fairmount  (M. Georgiou)
485 Upper Merion HS  (A. Nolan)
486 Whitemarsh C  (H. Baugh)
487 Springside A  (A. Noble)
488 Springside B  (A. Canning)
489 Shipley  (R. Sterge)
490 Haddon Twp A  (R. Glaven)
 Race 38: Mens HS/Junior 2x Final @ 02:44 PM
493 East End  (H. Bingham)
494 Crescent A  (K. Leyland)
495 Cooper TC A  (W. VanFossen)
496 Bachelors A  (A. Pressel)
497 Bachelors B  (G. Goldstein)
498 St. Joseph Prep A  (J. Kwasniewski)
499 Shipley  (F. Pepper)
500 Crescent C  (W. Cuadrado)
501 Whitemarsh  (Z. Ross)
502 Bonner A  (J. Kelly)
503 Bonner B  (D. McCreavy)
504 Baltimore  (E. van Zijl)
505 St. Joseph Prep B  (A. Halas)
506 Bachelors C  (C. Coursen)
507 Navesink  (G. Wade)
508 Friends Academy B  (E. Flicker)
509 Friends Academy A  (M. Lieber)
510 Cooper TC B  (N. Lario)
511 Upper Merion HS A  (T. Painter)
512 Christian Brothers  (A. Ciesielski)
513 Swan Creek  (A. Palis)
514 Chestnut Hill  (M. Miller)
515 Upper Merion HS B  (B. Painter)
516 Haverford  (C. Boerner)
 Race 39: Womens HS/Junior 2x Final @ 02:54 PM
518 Haddon Twp A  (E. Donovan)
519 Bachelors  (I. Geddes)
520 Notre Dame Prep A  (C. Patterson)
521 Cooper TC  (M. Jacobs)
522 Friends Academy  (J. Searby)
523 Whitemarsh A  (R. Devlin)
524 Notre Dame Prep C  (E. Denison)
525 Notre Dame Prep B  (C. Frerichs)
526 Haddon Twp D  (G. Lanci)
527 Whitemarsh B  (I. Moser)
528 Philadelphia City Rowing  (E. St. John Sutton)
529 Harriton  (E. Hayden)
530 Concord HS  (S. Carroll)
531 Haddon Twp B  (C. Leyendecker)
532 Fairmount  (A. Jacoby)
533 Haddon Twp C  (M. Remetz)
 Race 40: Mens HS/Junior JV 8+ Final @ 03:04 PM
536 Newport RC A  (J. Sagrati)
537 Christian Brothers A  (C. Mayro)
538 St. Joseph Prep A  (J. furze)
539 PNRA/Mercer A  (d. mann)
540 Christian Brothers B  (J. Brenner)
541 La Salle A  (A. Sosnader)
542 La Salle B  (J. Treacy)
543 St. Joseph Prep B  (J. Coney)
544 PNRA/Mercer B  (L. Levine)
545 St. Joseph Prep C  (S. Gennaro)
546 Haddonfield A  (P. Hurd)
547 RFH Rowing  (B. Edwards)
548 Radnor B  (M. DiGiovanni)
549 Swan Creek  (A. Licciardi)
550 Newport RC B  (J. Ellis)
551 Concord HS  (G. Gaynor)
552 Chaminade A  (J. Timmins)
553 Haddonfield B  (M. Levin)
554 Newport RC C  (Q. Cassidy)
555 Baltimore  (S. Loving)
556 Christian Brothers C  (L. Bartner)
557 Eustace  (A. zimmermann)
558 Chaminade B  (R. Shelley)
559 Radnor A  (D. Hughes)
560 Chaminade C  (L. Morledge)
561 PNRA/Mercer C  (A. Onorati)
562 Father Judge  (A. Grochowski)
 Race 41: Womens HS/Junior JV 8+ Final @ 03:16 PM
565 Mount Saint Joseph  (H. Leonard)
566 Holy Spirit  (L. Slattery)
567 PNRA/Mercer A  (E. Toto)
568 Radnor  (C. Foley)
569 RFH Rowing  (K. Edwards)
570 Haddonfield  (C. Levin)
571 Philadelphia City Rowing  (R. Johnston)
572 PNRA/Mercer B  (M. Budline)
573 Archbishop Carroll High School  (A. Harmon)
574 Baltimore  (C. Davison)
575 Merion Mercy  (D. Harvey)
576 Notre Dame Prep  (L. Paolucci)
 Race 42: Mens HS/Junior 4+ Final @ 03:28 PM
579 Christian Brothers  (S. Londregan)
580 Newport RC  (R. Blecher)
581 Cooper TC A  (G. Waxman)
582 St. Joseph Prep  (F. Cabulong)
583 Father Judge  (T. Boyle)
584 Cooper TC B  (J. Donohue)
585 Upper Merion HS  (C. Resendiz)
586 Philadelphia City Rowing  (U. Myers-Doyle)
587 Cooper TC C  (M. Tepper)
588 Fairmount A  (N. Mead)
589 Baltimore  (S. Amberger)
590 Harriton B  (G. Combet)
591 Harriton A  (A. Gantard)
592 Peddie A  (M. Burke)
593 Peddie B  (V. Fu)
594 Concord HS  (B. Jackson)
595 Fairmount B  (J. Alden)
596 Haddonfield  (A. Mandviwalla)
 Race 43: Womens HS/Junior 4+ Final @ 03:38 PM
599 Radnor  (r. Hochberger)
600 Merion Mercy A  (S. Klippel)
601 Merion Mercy B  (s. horn)
602 Harriton A  (E. Butler)
603 Cooper TC  (R. Rosenthal)
604 Philadelphia Girls B  (C. Scarlato)
605 Philadelphia City Rowing A  (A. Kohler)
606 Harriton B  (S. Jenssen)
607 Philadelphia Girls A  (V. Joughin)
608 Philadelphia City Rowing B  (S. Nelson)
609 Swan Creek A  (M. King)
610 Shipley A  (L. Semerjian)
611 Swan Creek B  (A. Redmond)
612 Notre Dame Prep  (K. Brown)
613 Haddonfield  (A. Sparrow)
614 PNRA/Mercer  (A. Arduini)
615 Shipley B  (Z. Helmers)
616 Upper Merion HS  (S. Kenderdine)
617 Newport RC A  (R. Carr)
618 Newport RC B  (j. murphy)
619 Harriton C  (D. Abul-enin)
620 Mount Saint Joseph D  (J. Marrocco)
621 Peddie A  (J. McGrath)
622 Baltimore  (G. del Hierro)
623 Eustace B  (S. Donahue)
624 Eustace A  (L. DONOHUE)
625 Peddie B  (A. Papanicolaou)
626 Concord HS  (N. Teichman)
627 Mount Saint Joseph A  (H. Keller)
628 Mount Saint Joseph C  (C. Carbone)
629 Mount Saint Joseph B  (E. McHugh)
630 Undine  (B. Pansini)
631 Prendergast A  (L. Millio)
632 Prendergast B  (T. McHenry)
 Race 44: Mens HS/Junior 4x Final @ 03:48 PM
633 Crescent A  (N. Olimpo)
634 Crescent B  (J. Walker)
635 Haverford  (B. Zirnkilton)
636 Haddon Twp A  (A. Blue)
637 St. Joseph Prep A  (R. Relovsky)
638 St. Joseph Prep B  (G. Killion)
639 Crescent C  (T. O'Boyle)
640 Haddon Twp B  (T. Kao)
641 Friends Academy  (N. Marchese)
642 Navesink A  (E. Bovino)
643 Crescent D  (T. Kutchner)
644 Navesink C  (P. Montanti)
645 Navesink B  (S. Tecalero)
646 RFH Rowing  (C. Duffney)
647 Shipley A  (G. Dadourian)
648 St. Joseph Prep C  (B. Hecht)
649 Haddon Twp C  (B. Kehs)
650 Shipley B  (H. Goodhart)
 Race 45: Womens HS/Junior 4x Final @ 03:58 PM
653 Bachelors A  (S. Belanger)
654 Bachelors C  (A. Jain)
655 Bachelors B  (B. Kaufmann)
656 Philadelphia Girls  (T. Hillman)
657 Navesink B  (M. Tobin)
658 Navesink C  (P. McGeehan)
659 Navesink A  (K. Malone)
660 Fairmount  (R. Gordon)
661 Friends Academy  (E. Brown)
662 Holy Spirit  (K. Maguire)
 Race 46: Mens HS/Junior 8+ Final @ 04:08 PM
665 St. Joseph Prep  (J. Ghaul)
666 PNRA/Mercer  (S. Kelly)
667 Bonner  (Q. Garvey)
668 La Salle A  (A. Wisniowski)
669 Radnor  (W. Aftring)
670 La Salle B  (A. DeLuca)
671 Cooper TC  (G. Waxman)
672 Philadelphia City Rowing  (J. Garcia)
673 Moorestown  (L. Zielinski)
674 La Salle C  (A. DeNofa)
675 Christian Brothers  (J. Santos)
676 Chaminade A  (J. Manzi)
677 Newport RC  (J. Weltz)
678 Archbishop Carroll High School  (P. McGuinn)
679 Swan Creek  (D. Gibbs)
680 Chaminade C  (A. Cameron)
681 Eustace  (P. Kramarski)
682 Chaminade B  (A. Kessaris)
683 Haverford  (J. Kling)
 Race 47: Womens HS/Junior 8+ Final @ 04:20 PM
686 Mount Saint Joseph A  (M. Lawn)
687 Merion Mercy A  (S. Klippel)
688 PNRA/Mercer  (L. Foster)
689 Holy Spirit B  (R. Bross)
690 Newport RC  (E. Chandler)
691 Holy Spirit A  (K. Bainbridge)
692 Mount Saint Joseph B  (M. Odonnell)
693 Haddonfield  (A. Sparrow)
694 Radnor  (N. Luker)
695 Notre Dame Prep  (M. Duvall)
696 Moorestown  (K. Boyle)
697 Cooper TC  (A. Wright)
698 Merion Mercy B  (A. Adams)
699 Philadelphia Girls  (K. Mancini)
700 Archbishop Carroll High School  (C. O'Sullivan)
701 Eustace  (A. Stevens)
702 RFH Rowing  (A. Hanna)
 Race 48A: Mixed Masters 4x (27 - 42 yrs) Final @ 04:30 PM
705 University  (M. Mcdevitt)[B/40/0.0]
 Race 48B: Mixed Masters 4x (43 - 54 yrs) Final @ 04:30 PM
708 Penn AC  (J. Hogan)[D/53/0.0]
 Race 48C: Mixed Masters 4x (55+ yrs) Final @ 04:30 PM
711 Viking  (F. Previti, M.D.)[E/57/0.0]
 Race 49A: Mixed Masters 8+ (27 - 42 yrs) Final @ 04:38 PM
714 Wharton  (M. Murphy)[A/29/0.0]
 Race 49B: Mixed Masters 8+ (43 - 54 yrs) Final @ 04:38 PM
717 Whitemarsh  (S. Whalen)[C/48/0.0]
There are 590 crews scheduled to race.
Page 1 of  1 Printed: 2012-Oct-11 04:29 PM