2012 2012 Atlantic 10 Rowing Championship
Heat Sheet for Saturday, May 5
# Race Race Name Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 08:00 AM Varsity 8+
Heat 1
Top 3 Places to Finals
Remaining to Petite Finals
La Salle
(K. Capistran)
Dayton
(S. Wonders)
Rhode Island
(Z. Gentes)
Temple
(G. Inverso)
Fordham
(A. Aitchison)
1b 08:10 AM Varsity 8+
Heat 2
Top 3 Places to Finals
Remaining to Petite Finals
UMass
(K. MacKenzie)
George Washington
(M. Ellis)
St. Josephs
(a. mcevoy)
Duquesne
(D. Ongun)
2a 08:20 AM Second Varsity 8+
Heat 1
Top 3 Places to Finals
Remaining to Petite Finals
La Salle
(K. Fittipaldi)
Dayton
(J. Vellky)
Rhode Island
(A. Edwards)
UMass
(R. Boudreau)
Fordham
(M. Sullivan)
2b 08:30 AM Second Varsity 8+
Heat 2
Top 3 Places to Finals
Remaining to Petite Finals
Temple
(J. Lees)
George Washington
(C. Ashcraft)
St. Josephs
(a. lawson)
Duquesne
(L. Turner)
3a 08:40 AM Varsity 4+
Heat 1
Top 3 Places to Finals
Remaining to Petite Finals
Temple
(L. Turner)
UMass
(A. Gillette)
George Washington
(E. Wilson)
Fordham
(E. Snow)
3b 08:50 AM Varsity 4+
Heat 2
Top 3 Places to Finals
Remaining to Petite Finals
Dayton
(L. Profumo)
Rhode Island
(C. Beach)
St. Josephs
(n. odonnel)
Duquesne
(K. Thorpe)
1P1 11:20 AM Varsity 8+
Petite Final
1 11:30 AM Varsity 8+
Final
3rd from
Varsity 8+
Heat 1
2nd from
Varsity 8+
Heat 2
1st from
Varsity 8+
Heat 1
1st from
Varsity 8+
Heat 2
2nd from
Varsity 8+
Heat 1
3rd from
Varsity 8+
Heat 2
2P1 11:40 AM Second Varsity 8+
Petite Final
2 11:50 AM Second Varsity 8+
Final
3rd from
Second Varsity 8+
Heat 1
2nd from
Second Varsity 8+
Heat 2
1st from
Second Varsity 8+
Heat 1
1st from
Second Varsity 8+
Heat 2
2nd from
Second Varsity 8+
Heat 1
3rd from
Second Varsity 8+
Heat 2
3P1 12:00 PM Varsity 4+
Petite Final
3 12:10 PM Varsity 4+
Final
3rd from
Varsity 4+
Heat 1
2nd from
Varsity 4+
Heat 2
1st from
Varsity 4+
Heat 1
1st from
Varsity 4+
Heat 2
2nd from
Varsity 4+
Heat 1
3rd from
Varsity 4+
Heat 2
4 12:20 PM Varsity 4+ B
Final
Dayton
(A. Martie)
George Washington
(S. Thompson)
St. Josephs
(a. yobbi)
Fordham
(N. Perpepaj)
Temple
(B. Bradley)
Rhode Island
(M. Toth)
5 12:45 PM Novice 8+
Final
Temple
(K. Joniec)
Rhode Island
(M. Madden)
Duquesne
(L. Turner)
7 12:55 PM Novice 4+
Final
Fordham
(A. Stamos)
La Salle
(K. Stone)
Duquesne
(L. Wyllie)
St. Josephs
(a. mcevoy)
George Washington
(K. Speak)
Temple
(K. Hill)
10 01:15 PM Quad
Final
St. Josephs
(B. Dempsey)
Duquesne
(R. Thornton)
Page 1 of   1 Printed: 2012-May-03 08:24 PM
Created using Regatta Workbench