2012 Garden State Scholastic
Heat Sheet for Saturday, Apr 28
# Race Race Name Lane 0 Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1 01:20 PM Womens Jr 1x
Final
Leonia Crew
(E. McCartney-Leap)
Bergen Tech
(E. Brooks)
Haddon Twp
(M. Remetz)
Tenafly High School
(N. Caslin)
2 01:26 PM Mens Jr 1x
Final
St. Joseph HS NJ
(B. Walker)
Leonia Crew
(A. Gabay)
Montclair
(B. Connell-French)
3 01:32 PM Womens Sr 1x
Final
Glen Ridge
(A. Freimarck)
Mother of Divine Grace
(M. Hamilton)
4 01:38 PM Mens Sr 1x
Final
Ranney
(C. Slater)
Haddonfield
(K. Horsley)
Montclair
(L. Foglizzo)
5 01:44 PM Womens Jr 2x
Final
Cedar Creek
(L. Oudemans)
Holy Spirit
(G. Bunting)
  Ridgewood
(C. Chiaramonte)
Rutherford
(G. Seehaus)
Our Lady of Mercy
(D. Dougherty)
6 01:50 PM Mens Jr 2x
Final
Bergen Catholic
(C. Elliott)
Haddon Twp
(N. Herceg)
Don Bosco
(A. McAvey)
Ridgewood
(J. Sluis)
Montclair
(A. Kolko)
St. Joseph HS NJ
(C. Ambrico)
7 01:56 PM Womens Ltwt 2x
Final
Haddon Twp
(K. Watson)
Westfield HS - NJ
(D. Annitsakis)
8 02:02 PM Mens Ltwt 2x
Final
St. Peters Prep
(C. Carpenter)
Haddon Twp
(R. Clark)
Christian Brothers
(M. Guadagno)
Montclair
(A. Katzmann)
St. Joseph HS NJ
(D. Gallagher)
Westfield HS - NJ
(M. Huff)
9 02:08 PM Womens Sr 2x
Final
  Egg Harbor
(L. Wright)
Ridgewood
(M. McKeon)
Teaneck
(C. Ortiz)
Haddon Twp
(C. Ely)
10 02:14 PM Mens Sr 2x
Final
  Don Bosco
(B. Sullivan)
Christian Brothers
(A. Blair)
Egg Harbor
(A. Long)
Ridgewood
(S. Kaminer)
11 02:20 PM Womens Fr 8+
Final
Eustace
(G. Bianchi)
Mainland
(K. Mullin)
Atlantic City
(P. Siganos)
Holy Spirit
(E. kane)
Absegami
(L. Drozd)
Montclair
(D. van Winden)
12 02:26 PM Mens Fr 8+
Final
Haddonfield
(P. Hurd)
Egg Harbor
(G. Diggins)
Eustace
(C. Bechtel)
St. Augustine
(J. Power)
Holy Spirit
(E. Sandt)
Kearny
(L. Horvaht)
13 02:32 PM Womens Jr 4+
Final
Mainland
(P. Garrett)
Belleville
(R. McNulty)
Absegami
(M. Razukas)
Egg Harbor
(K. Auble)
Kearny
(D. Almeida)
Moorestown
(K. Boyle)
14 02:38 PM Mens Jr 4+
Final
Belleville
(A. Nazario)
Eustace
(P. Kramarski)
Montclair
(J. Murphy)
Moorestown
(K. Shaloo)
Christian Brothers
(S. Londregan)
St. Peters Prep
(J. Glatman)
15 02:44 PM Womens Jr 8+
Final
Ridgewood
(A. Reilly)
Absegami
(S. Irvin)
Montclair
(A. Schneider)
Holy Spirit
(M. Clark)
Vineland
(E. Harrold)
Atlantic City
(S. Mogano)
16 02:50 PM Mens Jr 8+
Final
Vineland
(K. Hubble)
Egg Harbor
(R. Rimmele)
St. Augustine
(M. Mohnack)
Mainland
(V. Carraccio)
Kearny
(N. Mendez)
Montclair
(M. Hahn)
17 02:56 PM Womens Sr 4+
Final
Atlantic City
(A. McCabe)
Montclair
(S. Skutch)
Moorestown
(C. Wixted)
Mainland
(K. Stafford)
Egg Harbor
(T. McHugh)
Ocean City
(A. Nardiello)
Rumson-Fair Haven
(T. Liberi)
18 03:02 PM Mens Sr 4+
Final
Moorestown
(j. henry)
Eustace
(I. Flinn)
Mainland
(H. Devine)
Collingswood
(C. Ryan)
Rumson-Fair Haven
(D. Ahimovic)
Vineland
(J. Monier)
19 03:08 PM Womens Sr 8+
Final
Eustace
(K. Ewell)
Holy Spirit
(D. DiStefano)
Absegami
(J. Sterling)
Oakcrest
(M. Allen)
20 03:14 PM Mens Sr 8+
Final
Atlantic City
(S. Garcia)
Absegami
(K. Jackson)
St. Augustine
(A. Dillon)
Oakcrest
(W. Tanguay)
Holy Spirit
(A. Remy)
21 03:20 PM Womens 2nd 8+
Final
Oakcrest
(S. Woltmann)
Holy Spirit
(M. Hogan)
Eustace
(S. BUCK)
Absegami
(N. Bianco)
22 03:26 PM Mens 2nd 8+
Final
Oakcrest
(r. tewell)
St. Augustine
(E. Jones)
Holy Spirit
(M. Stewart)
Absegami
(S. Morowitz)
23 03:32 PM Womens Ltwt 4+
Final
Moorestown
(A. Slominski)
Nutley
(J. Sainz)
Egg Harbor
(C. Wilhelm)
Mainland
(L. O'Sullivan)
Kearny
(E. Magee)
24 03:38 PM Mens Ltwt 4+
Final
Kearny
(J. Stahl)
Moorestown
(E. LaLumia)
Christian Brothers
(P. Clauss)
Egg Harbor
(J. Chong)
Nutley
(F. DeBlasio)
25 03:44 PM Womens Ltwt 8+
Final
Moorestown
(J. Camoratto)
Montclair
(A. Cruz)
Holy Spirit
(S. LaSala)
Egg Harbor
(I. Rosales)
26 03:50 PM Mens Ltwt 8+
Final
Moorestown
(A. Hendrickson)
Holy Spirit
(J. Schall)
Don Bosco
(S. Menken)
Ocean City
(C. Brady)
Oakcrest
(M. Dragotto)
St. Augustine
(V. DiPentino)
27 03:56 PM Womens Freshman 4x
Final
Teaneck
(S. Gutierrez)
Holy Spirit
(K. Blanchet)
Ridgewood
(A. Horak)
28 04:02 PM Mens Freshman 4x
Final
Ridgewood
(D. Literati)
Montclair
(J. Pew)
Haddon Twp
(N. Haney)
St. Joseph HS NJ
(D. Guilfoyle)
29 04:08 PM Womens Novice 4x
Final
Haddon Twp
(N. Boonin)
Westfield HS - NJ
(M. Snyder)
30 04:14 PM Mens Novice 4x
Final
Teaneck
(D. Marte)
Don Bosco
(C. Lopez)
Ridgewood
(V. Pendergast)
31 04:20 PM Womens Jr 4x
Final
Haddon Twp
(E. Donovan)
Atlantic City
(A. Giraldo)
Egg Harbor
(C. COHEN)
Holy Spirit
(R. Klaiss)
Teaneck
(M. Ben-Romdhane)
Westfield HS - NJ
(S. Hoerrner)
32 04:26 PM Mens Jr 4x
Final
St. Joseph HS NJ
(D. Gallagher)
Ridgewood
(B. Flood)
Montclair
(G. Rosenthal)
Haddon Twp
(A. Blue)
Westfield HS - NJ
(M. Lazzarotti)
Eustace
(N. DelleMonache)
33 04:32 PM Womens Sr 4x
Final
Atlantic City
(I. Anmuth)
Our Lady of Mercy
(A. Zappariello)
Mainland
(E. Bergen)
Westfield HS - NJ
(E. May)
34 04:38 PM Mens Sr 4x
Final
St. Joseph HS NJ
(K. Rivera)
Westfield HS - NJ
(M. Paone)
Montclair
(A. Dowd)
Teaneck
(B. Manahan)
RFH Rowing
(C. Duffney)
35 04:44 PM Womens Novice 8+
Final
Ocean City
(S. Green)
Holy Spirit
(G. Jiacopello)
Atlantic City
(E. Cunningham)
Ridgewood
(M. Malloy)
Moorestown
(E. Burns)
Nutley
(M. Meglio)
36 04:50 PM Mens Novice 8+
Final
Nutley
(R. Zajac)
St. Peters Prep
(J. Schiavo)
Vineland
(K. Cortes)
St. Augustine
(N. Slusher)
Moorestown
(B. Sawin)
Egg Harbor
(A. Preziosi)
37 04:56 PM Womens Novice 4+
Final
Atlantic City
(K. Nguyen)
Moorestown
(S. Gluck)
Vineland
(I. Dumanyan)
Kearny
(C. Castro)
Cedar Creek
(N. Martin)
Montclair
(I. Corriere)
38 05:02 PM Mens Novice 4+
Final
Kearny
(G. jimenez)
Belleville
(E. Padilla)
Don Bosco
(M. Muniz)
Ocean City
(P. McCarron)
Christian Brothers
(J. Wood)
St. Augustine
(J. O'Brien)
Page 1 of   1 Printed: 2012-Apr-28 02:31 PM
Created using Regatta Workbench