2013 Bayada Regatta
Heat Sheet for Saturday, Aug 17
# Race Race Name Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1 08:30 AM Recreational LTA 2x Mens
Final
Louisville
(M. Hamm)
Philadelphia Adaptive 
(C. Artur)
Philadelphia Adaptive 
(D. Lopes)
2 08:45 AM AS 1x Mens
Final
Holyoke Rows
(J. Brooks)
Philadelphia Adaptive 
(B. Culp)
Three Rivers
(J. Brown)
Capital 
(S. Franks)
Philadelphia Adaptive 
(M. Feldman)
Capital 
(J. Tezak)
3 09:00 AM LTA 1x Womens
Final
Medtech NRH
(D. Hopkins)
Capital
(S. Cox)
Philadelphia Adaptive
(M. Garber)
Three Rivers
(T. Swiantek)
4 09:15 AM LTA 1x Mens
Final
Three Rivers 
(D. McCoy)
Philadelphia Adaptive
(B. Keys)
Three Rivers 
(E. Mariani)
Three Rivers 
(K. Martinez)
5 09:30 AM Recreational LTA 2x Mens Masters
Final
Philadelphia Adaptive 
(A. Pesci)
Philadelphia Adaptive 
(E. Goodrich)
Philadelphia Adaptive 
(D. Thornton)
Louisville
(R. Oney)
CRI
(S. McClenon)
6 09:45 AM LTA 1x Womens (45+)
Final
Holyoke Rows
(C. Getter)
Sarasota
(C. Olson)
Three Rivers 
(E. Shepherd)
Three Rivers 
(N. Leverett)
Three Rivers 
(P. Michaud)
Capital
(M. Rajnic)
7 10:00 AM LTA 1x Mens (45+)
Final
Sarasota
(J. Gerber)
Whitemarsh
(J. Curran)
Philadelphia Adaptive
(C. Linderman)
8 10:15 AM Recreational TA 2x Mens
Final
Louisville
(N. Creech)
Philadelphia Adaptive
(R. Howard)
9 10:15 AM Recreational AS 2x Womens
Final
Philadelphia Adaptive 
(C. McLaughlin)
Philadelphia Adaptive 
(M. Wheeler)
10 10:30 AM TA 1x Womens
Final
Sarasota
(B. Mitchell)
Holyoke Rows
(B. Tanner)
CRI 
(P. Lowell)
CRI 
(J. Thoennes)
11 10:30 AM AS 1x Womens
Final
Capital
(S. Korac)
12 10:45 AM Recreational AS 2x Mens
Final
Y Quad Cities 
(B. Herman)
Philadelphia Adaptive 
(B. Beck)
Philadelphia Adaptive 
(D. Wheeler)
Y Quad Cities 
(R. Juarez)
13 11:00 AM ID 1x Mens
Final
Athletes w/o Limits 
(B. Worley)
Athletes w/o Limits 
(M. Lautenberger)
14 11:15 AM Recreational ID Mens
Final
Louisville 
(A. Abdikadir)
Philadelphia Adaptive
(W. Leatherwood)
Louisville 
(D. DeSanctis)
15 11:15 AM Recreational ID Womens
Final
Three Rivers
(J. Geniviva)
16 11:30 AM Recreational LTA 2x Womens
Final
Philadelphia Adaptive 
(B. Davis)
Philadelphia Adaptive 
(L. Gherardi)
Philadelphia Adaptive 
(C. Rouse)
Philadelphia Adaptive 
(B. Eckenrode)
Lake Sunapee
(A. Coviello)
Louisville
(S. Sauer)
17 11:45 AM Adaptive Novice AS 2x Womens
Final
Y Quad Cities
(J. Varble)
Brooks 
(D. Sapiro)
Brooks 
(M. Hummel)
  12:00 PM Lunch            
18 01:00 PM Adaptive Novice LTA 2x Mens
Final
Philadelphia Adaptive
(H. Gallagher)
Three Rivers
(D. McCoy)
Medtech NRH
(C. Clark)
CRI
(N. Cappucino)
19 01:20 PM Adaptive Novice ID 2x Mens
Final
Athletes w/o Limits 
(J. Boatner)
Athletes w/o Limits 
(B. McGann)
Athletes w/o Limits 
(B. Worley)
Athletes w/o Limits 
(V. D'Souza)
Fairmount
(W. Hudome)
Athletes w/o Limits 
(M. Lautenberger)
20 01:40 PM Adaptive Novice TA 2x Mens
Final
Three Rivers
(M. Colecchi)
Brooks
(S. Wilson)
21 01:40 PM Adaptive Novice TA 2x Mixed
Final
Medtech NRH 
22 02:00 PM Adaptive Novice LTA 2x Womens
Final
Philadelphia Adaptive
(M. Grayson)
Medtech NRH
(D. Hopkins)
23 02:20 PM Adaptive Novice ID 2x Womens
Final
Three Rivers
(K. Apostides)
24 02:40 PM LTA 2x Mixed
Final
Medtech NRH
(N. McCarthy)
Capital
(M. Rajnic)
Philadelphia Adaptive
(B. Linsky)
Holyoke Rows
(B. Kidston)
25 03:00 PM LTA 2x Mens
Final
CRI
(M. McLaughlin)
26 03:00 PM LTA 2x Womens
Final
Three Rivers 
(T. Williams)
Three Rivers 
(P. Michaud)
27 03:20 PM TA 2x Womens
Final
CRI
(P. Lowell)
28 03:20 PM TA 2x Mixed
Final
Sarasota/Brooks [Composite]
(B. Mitchell)
Holyoke Rows
(B. Tanner)
29 03:40 PM AS 2x Mixed
Final
Y Quad Cities
(B. Herman)
30 03:40 PM AS 2x Mens
Final
Capital
(J. Tezak)
31 04:00 PM LTA 4+Mix
Final
Philadelphia Adaptive/Whitemarsh/Capital/Three Rivers [Composite]
(J. Curran)
Three Rivers
(T. Williams)
Bayada Nurses Page 1 of   1 Printed: 2013-Aug-14 07:17 AM
Created using Regatta Workbench