2013 City Championships
Race Schedule
 Race 2a: Boys Gig/Novice 1x Heat @ 08:00 AM
1 Upper Dublin  (B. Scherpbier)
2 Strath Haven  (J. Harnsberger)
3 Wissahickon  (E. Baim)
4 Conestoga  (J. Hinderer)
5 Roman Catholic A  (A. Johnston)
6 Germantown Academy  (F. McElwee)
9 Roman Catholic C  (P. Lindinger)
10 Friends Select  (J. Zhang)
11 Penn Charter  (J. McDavid)
13 Malvern Preparatory School  (N. Mensack)
14 Roman Catholic D  (J. Campbell)
 Race 3a: Girls Freshman/Novice 2x Heat @ 08:10 AM
17 Conestoga  (C. Maslowsky)
18 Shipley  (K. Moore)
19 Springside Chestnut Hill  (L. Burckhardt)
20 Baldwin  (S. Dewey)
21 Haddon Twp  (B. Colwell)
22 Friends Select  (H. Cramer)
23 Upper Dublin  (J. Axelrod)
 Race 4a: Boys Freshman/Novice 2x Heat @ 08:15 AM
26 Abington  (H. Mackenzie)
27 Roman Catholic A  (J. Brauckmann)
28 Haddon Twp  (O. Parker)
29 Conestoga  (T. Kao)
30 Friends Select  (F. Hunt)
31 Leonia Crew  (M. Miller)
32 Oakcrest  (J. Lim)
33 Ridgewood  (A. Macon)
34 Roman Catholic B  (M. Redding)
35 Upper Dublin  (L. MASSEY)
36 Philadelphia City Rowing  (T. Mundy)
37 Roman Catholic C  (R. Zhang)
 Race 5a: Girls Novice 4+ Heat @ 08:20 AM
null
 Race 6a: Boys Novice 4+ Heat @ 08:25 AM
48 Philadelphia City Rowing  (A. Smith)
49 Don Bosco  (j. watkins)
50 Harriton A  (S. Van Wieren)
51 Montclair  (A. Ullah)
52 Belleville  (K. Aponte)
53 Collingswood  (C. Kaiser)
54 Harriton B  (J. Saul)
55 Ocean City  (J. Estadt)
56 Shipley  (D. Brennan)
57 The Haverford School  (K. Long)
58 Fordham Prep  (j. dougherty)
 Race 8a: Boys Freshman 4+ Heat @ 08:35 AM
62 St. Augustine  (C. Spalding)
63 Don Bosco  (L. Longobardo)
64 Bonner/Prendergast  (D. Dwyer)
65 Christian Brothers  (R. Stefanik)
66 Radnor  (T. Stavrakos)
67 St. Joseph Prep  (J. O'Connell)
69 Concord HS  (T. Gaynor)
70 Shipley  (B. Kimmel)
71 Eustace  (J. Stuckert)
 Race 9a: Girls Novice 8+ Heat @ 08:40 AM
73 Mount Saint Joseph A  (D. Mischler)
74 Philadelphia City Rowing A  (M. Cosgrove)
75 Merion Mercy  (J. Leodori)
76 Germantown Academy  (S. Caplan)
77 Mount Saint Joseph B  (E. Perry)
78 Owen J Roberts  (X. Sykes)
79 Episcopal Academy  (m. lindblad)
80 Oakcrest  (V. Simon)
81 Egg Harbor A  (K. Barron)
82 Radnor  (C. Chen)
83 Archbishop Carroll High School  (F. Rymal)
84 Lower Merion  (K. Peng)
85 Mainland  (H. Kimble)
86 Agnes Irwin  (A. Peters)
87 Ocean City  (D. Marotta)
88 Atlantic City  (M. Kinghorn)
89 Belleville  (V. Alvarado)
90 Egg Harbor B  (A. Gallagher)
91 Philadelphia City Rowing B  (A. Addo)
 Race 10a: Boys Novice 8+ Heat @ 08:50 AM
93 La Salle A  (J. Naylor)
94 Don Bosco  (C. Mudrick)
95 Ocean City  (E. Lam)
96 St. Augustine  (N. Schalek)
97 Episcopal Academy  (M. Davis)
98 The Haverford School  (J. Pechet)
99 Atlantic City  (R. Kelly)
100 La Salle B  (J. Holyoke)
101 St. Joseph Prep  (A. VIDAL)
102 Christian Brothers  (N. Houston)
103 MoorestownHighSchool/Rowing  (D. Berk)
104 Holy Spirit  (C. Dzialo)
105 Egg Harbor  (K. Tran)
106 Mainland  (C. Mitchell)
107 Belleville  (F. Chafart)
108 Fordham Prep  (j. dougherty)
 Race 12a: Boys Novice 4x Heat @ 09:00 AM
111 Roman Catholic  (A. Panchella)
112 Springside Chestnut Hill  (R. Bakes)
113 Malvern Preparatory School  (M. Droogan)
114 Conestoga  (A. Coney)
115 The Haverford School  (J. Eckert)
116 Boys' Latin of Philadelphia  (K. Bolden)
117 Germantown Academy  (J. Taggart)
118 Teaneck HS  (E. Kamara)
 Race 13a: Girls Freshman 4x Heat @ 09:05 AM
121 Conestoga  (C. Gosnear)
122 Montclair  (N. Burton)
123 Springside Chestnut Hill  (A. Sharma)
124 Ridgewood B  (C. Brover)
125 Holy Spirit  (K. Owen)
126 Academy of Notre Dame  (J. Tomkiewicz)
127 Teaneck HS  (J. Woudenberg)
128 Ridgewood A  (C. Lampone)
129 Penn Charter  (G. Kim)
130 Strath Haven  (J. Forbes)
 Race 14a: Boys Freshman 4x Heat @ 09:10 AM
133 Roman Catholic  (T. Moyer)
134 Conestoga  (T. MCGOVERN)
135 Don Bosco  (B. Caltavuturo)
136 Ridgewood A  (W. Creedon)
137 Montclair  (B. Lewis)
138 Malvern Preparatory School  (T. Legner)
139 Ridgewood B  (W. Walton Roth)
140 Teaneck HS  (C. Lee)
141 St. Joseph Prep  (C. WREN)
 Race 15a: Girls Freshman 8+ Heat @ 09:15 AM
144 Mount Saint Joseph  (D. Simms)
145 Merion Mercy  (K. Derewicz)
146 Holy Spirit  (K. Magee)
147 Radnor  (o. chase)
148 Montclair  (C. Day)
149 Absegami  (e. whitehurst)
150 Ocean City  (S. Storcella)
151 Atlantic City  (G. Mcguckin)
 Race 16a: Boys Freshman 8+ Heat @ 09:20 AM
154 La Salle  (V. Armetta)
155 Ocean City  (N. DiMarco)
156 Christian Brothers  (T. Morris)
157 St. Joseph Prep  (P. URBINE)
158 Montclair  (C. Fabian)
159 Mainland  (D. Hall)
160 St. Augustine  (P. Leonetti)
161 Father Judge  (F. Marricone)
162 Radnor  (S. Ching)
163 Haddonfield  (C. George)
164 Egg Harbor  (E. Polanco)
165 Archbishop Carroll High School  (R. Guyer)
166 Lower Merion  (S. Coursen)
 Race 18a: Boys JV 1x Heat @ 09:30 AM
169 Roman Catholic A  (P. Scharf)
170 Malvern Preparatory School  (m. adamcik)
171 Roman Catholic B  (I. Morrissey)
172 Upper Dublin  (W. Dowdell)
173 Springside Chestnut Hill  (T. Andrews)
174 Haddon Twp  (K. Schneider)
175 Ridgewood  (J. Criscitiello)
 Race 19a: Girls JV 2x Heat @ 09:35 AM
178 Conestoga  (M. Beirne)
179 Strath Haven  (E. Damico)
180 Sacred Heart Country Day  (E. Barton)
181 Haddon Twp  (O. Basso)
182 Agnes Irwin A  (L. Turner)
183 Academy of Notre Dame  (M. Curry)
184 Agnes Irwin B  (K. Mancini)
185 Leonia Crew B  (F. Liu)
186 Baldwin  (A. Lemmon)
187 Teaneck HS  (S. Gutierrez)
188 Leonia Crew A  (T. Cubillos)
 Race 20a: Boys JV 2x Heat @ 09:40 AM
191 St. Joseph Prep A  (B. MASON)
192 Springside Chestnut Hill  (M. Miller)
193 Friends Select A  (E. Orts)
194 Penn Charter  (P. Ciarocchi)
195 Conestoga  (R. Stone)
196 Roman Catholic  (M. Gormley)
197 St. Joseph Prep A  (R. Wegryn)
198 Montclair  (L. Deupree)
199 Strath Haven  (A. Lombard)
200 Haddon Twp  (J. Weber)
201 Germantown Academy  (A. Rai)
202 Upper Merion HS  (A. Chui)
203 Friends Select B  (D. BURDEN)
204 Leonia Crew  (J. Bargo)
205 Concord HS  (J. Kuzo)
206 Christian Brothers  (D. Guilfoyle)
207 The Haverford School  (C. Adams)
208 Boys' Latin of Philadelphia  (S. Jones)
209 Germantown Friends  (E. Genyk)
210 Shipley  (S. Brandt)
 Race 21a: Girls JV 4+ Heat @ 09:50 AM
213 Merion Mercy  (R. Craig)
214 Bonner/Prendergast  (M. Giovagnoli)
215 Shipley  (L. Semerjian)
216 Egg Harbor  (R. Suthard)
217 Philadelphia City Rowing  (D. Nemati)
218 Montclair  (J. Silver)
219 Harriton A  (S. Jenssen)
220 Mount Saint Joseph  (K. Gresko)
221 Haddonfield  (K. Wilkinson)
222 Agnes Irwin  (E. Miller)
223 Atlantic City  (E. Cunningham)
224 Concord HS  (N. Teichman)
225 Belleville  (K. Luna)
226 Ridgewood  (C. Tedeschi)
227 Absegami  (E. McGowan)
228 Harriton B  (S. Amadio)
229 Episcopal Academy  (L. Wallick)
230 Holy Spirit  (M. Hardiman)
231 Upper Merion HS A  (J. Resendiz)
232 Teaneck HS  (M. Lefkowitz)
233 Germantown Academy  (E. Ho)
234 Upper Merion HS B  (M. Rodriguez)
 Race 22a: Boys JV 4+ Heat @ 10:00 AM
237 Christian Brothers  (J. Smallwood)
238 Oakcrest  (J. Nale)
239 Don Bosco  (V. Ulizko)
240 Father Judge  (R. Hartman)
241 St. Joseph Prep A  (B. Spinelli)
242 Ocean City  (N. Bromhead)
243 Harriton  (M. Terwiesch)
244 Episcopal Academy  (J. Pusey)
245 St. Joseph Prep B  (A. Burke)
246 Springside Chestnut Hill  (A. Dragani)
247 Lower Merion  (G. Lane)
248 La Salle  (P. Collins)
249 Montclair  (G. Rosenthal)
250 St. Augustine  (M. Palladino)
251 The Haverford School  (S. Narayanan)
252 MoorestownHighSchool/Rowing  (C. Linn)
253 Belleville  (J. Padilla)
254 Egg Harbor  (B. McHugh)
255 Philadelphia City Rowing  (J. Garcia)
256 Haddonfield  (A. Mandviwalla)
257 Teaneck HS  (D. Patino)
258 Mainland  (S. Frawley)
259 Radnor B  (S. Hastings)
260 Radnor A  (J. Palmer)
261 Fordham Prep  (A. Tagliavia)
 Race 23a: Girls JV 4x Heat @ 10:10 AM
264 Conestoga  (S. Thomas)
265 Ridgewood  (A. Criscitiello)
266 Haddon Twp  (A. Sperlunto)
267 Academy of Notre Dame A  (K. Mannion)
268 Academy of Notre Dame B  (R. Congialdi)
269 Baldwin A  (R. Dichter)
270 Springside Chestnut Hill  (H. Hambrose)
271 Agnes Irwin A  (B. Pansini)
272 Penn Charter  (c. mccall)
273 Holy Spirit  (J. Riordan)
274 Friends Select  (A. Braun)
275 Shipley  (R. Sterge)
276 Baldwin B  (J. Busby)
277 Agnes Irwin B  (J. Minker)
 Race 24a: Boys JV 4x Heat @ 10:15 AM
280 Roman Catholic  (W. Cuadrado)
281 St. Joseph Prep  (D. McHale)
282 Shipley  (S. Deitrich)
283 Don Bosco  (P. Getsos)
284 Germantown Academy  (E. Schoenberg)
285 The Haverford School  (E. Petersen)
286 Teaneck HS  (O. Manahan)
287 Haddon Twp  (T. Kao)
288 Boys' Latin of Philadelphia  (A. Hill)
289 Springside Chestnut Hill  (O. Cheung)
290 Owen J Roberts  (J. Wierzbicki)
291 Montclair  (E. St. John)
292 Penn Charter  (E. Ashley)
 Race 25a: Girls JV 8+ Heat @ 10:20 AM
295 Oakcrest  (J. Lindsay)
296 Montclair  (D. Van Winden)
297 Holy Spirit  (B. Stone)
298 Mount Saint Joseph  (C. Carbone)
299 Mainland  (J. Byrnes)
300 Owen J Roberts  (R. Bennett)
301 Ridgewood  (J. Hefferon)
302 Atlantic City  (M. Guyon)
303 Merion Mercy  (E. Messina)
304 Egg Harbor  (N. DiPietro)
305 Germantown Academy  (K. Nunes)
306 Haddonfield  (E. Butler Basner)
307 MoorestownHighSchool/Rowing  (S. Gluck)
309 Eustace  (K. Skrajewski)
310 Absegami  (B. Peabody)
311 Radnor  (N. massaro)
 Race 26a: Boys JV 8+ Heat @ 10:28 AM
314 Montclair  (J. Michalitsianos)
315 St. Joseph Prep  (D. Lamb)
316 Holy Spirit  (B. Hanson)
317 St. Augustine  (E. Jones)
318 La Salle  (H. Dittrich)
319 Mainland  (J. Troiano)
320 Christian Brothers  (J. Brenner)
321 Haddonfield  (P. Hurd)
322 Egg Harbor  (R. Rimmele)
323 Absegami  (D. Delgado)
324 Lower Merion  (J. Scott)
325 Ridgewood  (B. Flood)
326 Belleville  (M. Tardillo)
327 Archbishop Carroll High School  (P. Pearson)
328 Atlantic City  (K. Ruiz)
 Race 27a: Girls Ltwt 2x Heat @ 10:36 AM
331 Ridgewood  (S. Noel)
332 Conestoga  (A. Sarkisian)
333 Springside Chestnut Hill  (A. Canning)
334 Baldwin  (C. Solmssen)
335 Penn Charter  (L. Gendler)
336 Sacred Heart Country Day  (V. Homan)
337 Haddon Twp  (K. Watson)
 Race 28a: Boys Ltwt 2x Heat @ 10:40 AM
340 Bonner/Prendergast  (D. McCreavy)
341 Episcopal Academy  (J. Alden)
342 Montclair  (T. Cahill)
343 Ridgewood  (E. Prettyman)
344 Roman Catholic  (J. Walker)
345 The Haverford School  (E. Glavin)
346 Don Bosco  (J. Perez)
347 Christian Brothers  (D. Santos)
348 St. Joseph Prep  (M. Connolly)
349 Collingswood  (C. Burnham)
 Race 29a: Girls Ltwt 4+ Heat @ 10:46 AM
352 Mainland  (Y. Olson)
353 Montclair  (A. Schneider)
354 Egg Harbor  (B. Winkler)
355 Upper Merion HS  (L. Fabia)
356 Oakcrest  (C. Capone)
357 Merion Mercy  (A. Calderone)
358 Agnes Irwin  (V. Joughin)
359 Baldwin  (E. O'Brien)
360 Mount Saint Joseph  (S. Cocozza)
361 Harriton  (D. Abul-enin)
362 Belleville  (T. Gomez)
363 Lower Merion  (E. Rand)
 Race 30a: Boys Ltwt 4+ Heat @ 10:52 AM
366 Christian Brothers  (M. Guadagno)
367 St. Joseph Prep  (S. Gennaro)
368 The Haverford School  (C. Bickhart)
369 Egg Harbor  (D. Warrell)
370 Don Bosco  (C. Malley)
371 Ocean City  (C. Brady)
372 MoorestownHighSchool/Rowing  (K. Harris)
373 Father Judge  (P. Blumenstein)
374 Belleville  (J. Victorio)
375 Ridgewood  (J. Bragg)
376 Lower Merion  (D. Matthews)
377 La Salle  (J. Hamilton)
378 St. Augustine  (A. Chell)
 Race 34a: Boys Ltwt 8+ Heat @ 11:02 AM
381 St. Joseph Prep  (G. Wells)
382 La Salle  (R. Bond)
383 St. Augustine  (V. DiPentino)
384 Radnor  (D. Hughes)
385 Oakcrest  (J. Walton)
386 Mainland  (S. Bacharach)
387 Fordham Prep  (J. Williams)
 Race 35a: Girls 2nd 8+ Heat @ 11:07 AM
390 Holy Spirit  (K. Libbey)
391 Mount Saint Joseph  (M. Wescott)
392 Absegami  (S. Irvin)
393 MoorestownHighSchool/Rowing  (j. buck)
394 Atlantic City  (I. Anmuth)
395 Archbishop Carroll High School  (G. Niskanen)
396 Ocean City  (M. Szabo)
 Race 36a: Boys 2nd 8+ Heat @ 11:12 AM
399 La Salle  (T. Bontempi)
400 St. Augustine  (J. Boney)
401 Holy Spirit  (E. Sandt)
402 Absegami  (M. Graham)
403 MoorestownHighSchool/Rowing  (E. LaLumia)
404 Fordham Prep  (A. Tagliavia)
405 Eustace  (A. Zimmermann)
 Race 37a: Girls Varsity 1x Heat @ 11:17 AM
408 Episcopal Academy  (N. Stuart)
409 Bergen Tech  (E. Brooks)
410 Friends Select  (A. Aaron)
411 OJ Roberts  (H. Watson)
412 Conestoga Christian  (M. Graff)
413 Baldwin A  (V. Gevurtz)
414 Manheim Township  (M. Kuntz)
415 North Penn  (L. Ackerman)
416 Haddon Twp  (C. Leyendecker)
417 Baldwin B  (J. Schlichting)
 Race 38a: Boys Varsity 1x Heat @ 11:22 AM
420 Ridgewood  (A. Criscitiello)
421 Germantown Academy  (E. Blood)
422 Germantown Friends  (A. Bair)
423 Haverford High School  (S. Long)
424 Science Leadership  (T. Bartholomew)
425 Upper Darby  (J. Mulholland)
426 Friends Select A  (P. Bell)
428 Leonia Crew A  (A. Gabay)
429 Friends Select B  (C. Russell)
430 Malvern Preparatory School  (R. Jeong)
431 Haddon Twp  (E. Taylor)
432 Mainland  (Z. Dothe)
433 Haddonfield  (C. Dobush)
434 Christian Brothers  (J. Santos)
435 Leonia Crew B  (E. Johnson)
 Race 39a: Girls Varsity 2x Heat @ 11:32 AM
437 Germantown Academy  (K. Horvat)
438 Episcopal Academy  (A. Molitor)
439 Philadelphia City Rowing  (I. Johnson)
440 Ridgewood  (C. Chiaramonte)
441 Egg Harbor  (R. Reinhard)
442 Conestoga  (M. Dudrear)
443 Penn Charter  (H. Zisselman)
444 Haddon Twp  (N. DiTommaso)
445 Academy of Notre Dame  (J. Gallagher)
446 Harriton  (L. Castelbaum)
447 Agnes Irwin  (C. Ryan)
448 Springside Chestnut Hill  (D. McAllister)
449 Holy Spirit  (C. Betar)
450 Shipley  (M. Mason)
451 Baldwin  (V. Gevurtz)
452 Upper Dublin  (E. Cardwell)
 Race 40a: Boys Varsity 2x Heat @ 11:38 AM
454 Don Bosco  (A. McAvey)
455 Penn Charter  (K. Kelly)
456 Roman Catholic  (N. Wnek)
457 Ridgewood  (J. Sluis)
458 The Haverford School  (J. Siegal)
459 Conestoga  (J. Ingersoll)
460 Upper Merion HS  (T. Painter)
461 Teaneck HS  (P. Bonsu)
462 Lower Merion  (A. Hatza)
463 Christian Brothers  (Z. Maguire)
464 Leonia Crew  (M. Ismail)
465 Egg Harbor  (S. Draper)
466 Bonner/Prendergast  (B. Gibbons)
467 Radnor  (J. Hagstrom)
 Race 43a: Girls Varsity 4+ Heat @ 11:44 AM
469 Harriton  (E. Butler)
470 Mainland  (K. Stafford)
471 Egg Harbor  (S. Pennington)
472 Bonner/Prendergast  (L. Millio)
473 Concord HS  (G. Casares)
474 Lower Merion A  (M. Forster)
475 Eustace  (A. Stevens)
476 Lower Merion B  (L. Ochroch)
477 Agnes Irwin  (C. Houlahan)
478 Oakcrest  (S. Woltmann)
479 Penn Charter  (K. O'Malley)
480 Radnor  (S. Kallick)
481 Collingswood  (H. Pope)
482 Belleville  (B. Moonsammy)
483 Mount Saint Joseph  (K. Stromberg)
484 Philadelphia City Rowing  (M. Moore)
 Race 44a: Boys Varsity 4+ Heat @ 11:54 AM
485 Episcopal Academy A  (N. Mead)
486 Father Judge  (T. Boyle)
487 Holy Spirit  (A. Remy)
488 Belleville  (A. Nazario)
489 The Haverford School  (C. Meehan)
490 Harriton A  (A. Gantard)
491 Christian Brothers  (M. Steinbrick)
492 Egg Harbor  (M. Ratte)
493 Owen J Roberts  (D. Bendyk)
494 Episcopal Academy B  (D. Palumbo)
495 Roman Catholic  (M. Litchfield)
496 Collingswood  (S. Maher)
497 Bonner/Prendergast  (P. Martin)
498 Philadelphia City Rowing  (E. Harper)
499 Upper Merion HS  (C. Resendiz)
500 Don Bosco  (J. Mosca)
501 Harriton B  (L. Colella)
502 Montclair  (J. Murphy)
503 Fordham Prep  (M. Chrisphonte)
504 Concord HS  (J. Fullerton)
 Race 45a: Girls Varsity 4x Heat @ 12:04 PM
505 Conestoga  (A. Graf)
506 Episcopal Academy  (K. McGowan)
507 Montclair  (D. Thames)
508 Springside Chestnut Hill  (A. Bedrosian)
509 Agnes Irwin  (A. Miles)
510 Mainland  (J. Thompson)
511 Academy of Notre Dame  (M. Spurlock)
512 Ridgewood  (A. Reilly)
 Race 46a: Boys Varsity 4x Heat @ 12:09 PM
514 Malvern Preparatory School  (J. Sincavage)
515 Roman Catholic  (K. Leyland)
516 Conestoga  (S. Pepin)
517 St. Joseph Prep  (G. Twardy)
518 Shipley  (G. Dadourian)
519 Haddon Twp  (A. Blue)
520 Germantown Academy  (Z. Ross)
521 Springside Chestnut Hill  (J. MacEachern)
522 Penn Charter  (S. Jolinger)
 Race 47a: Girls Varsity 8+ Heat @ 12:14 PM
524 Holy Spirit  (L. Slattery)
525 Mount Saint Joseph  (M. Lawn)
526 Archbishop Carroll High School  (C. O'Sullivan)
527 Eustace  (D. Griffin)
528 Absegami  (S. Greenwood)
529 Radnor  (N. Luker)
530 Merion Mercy  (K. Devlieger)
531 Atlantic City  (P. Siganos)
532 Ocean City  (F. Devine)
533 MoorestownHighSchool/Rowing  (A. Slominski)
534 Haddonfield  (K. McConville)
 Race 48a: Boys Varsity 8+ Heat @ 12:19 PM
536 St. Joseph Prep  (G. Giangiordano)
537 La Salle  (J. Pinnola-Vizza)
538 St. Augustine  (J. Ruskey)
539 Absegami  (Z. Ali)
540 Archbishop Carroll High School  (P. McGuinn)
541 MoorestownHighSchool/Rowing  (W. Van Fossen)
542 Fordham Prep  (C. McCarrick)
543 Atlantic City  (W. McCue)
544 Holy Spirit  (M. Stewart)
545 Eustace  (A. Papadourakis)
There are 469 crews scheduled to race.
Page 1 of  1 Printed: 2013-May-04 04:28 AM