2013 1st Manny Flick / Horvat Series
Heat Sheet for Sunday, Mar 17
# Race Race Name Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
3a 10:00 AM Girls Novice 2x
Flight
Agnes Irwin
(K. Helber)
Springside Chestnut Hill
(L. Burckhardt)
8a 10:06 AM Boys Novice 4+
Flight
Bonner/Prendergast
(D. Dwyer)
Collingswood
(C. Kaiser)
11a 10:12 AM Girls Novice 8+
Flight
Philadelphia City Rowing
(M. Gibson)
Owen J Roberts
(R. Smith)
Merion Mercy
(J. Leodori)
12a 10:18 AM Boys Novice 8+
Flight
La Salle
(J. Naylor)
St. Joseph Prep
(L. DUGAN)
15a 10:24 AM Girls Freshman 4x
Flight
Springside Chestnut Hill B
(C. Stapleton)
Springside Chestnut Hill A
(A. Schwartz)
16a 10:30 AM Boys Freshman 4x
Flight
St. Joseph Prep
(A. VIDAL)
Roman Catholic
(L. Mason)
17a 10:36 AM Girls Freshman 8+
Flight
Radnor A
(Y. Gu)
Merion Mercy
(K. Derewicz)
Radnor B
(J. Hughes)
18a 10:42 AM Boys Freshman 8+
Flight 1
St. Joseph Prep
(M. IX)
Father Judge
(F. Marricone)
Chaminade B
(G. Scimeme)
Radnor
(R. Borowski)
18b 10:48 AM Boys Freshman 8+
Flight 2
La Salle B
(J. Holyoke)
Chaminade A
(R. Shelley)
La Salle A
(M. Meyer)
20a 10:54 AM Boys JV 1x
Flight
Christchurch
(J. Ord)
Germantown Friends
(E. Genyk)
Roman Catholic
(P. Scharf)
21a 11:00 AM Girls JV 2x
Flight 1
Agnes Irwin
(E. Gibb)
Sacred Heart Country Day
(E. Barton)
Conestoga B
(M. Beirne)
Penn Charter A
(S. Eldridge)
21b 11:06 AM Girls JV 2x
Flight 2
Penn Charter B
(H. Kramer)
Conestoga A
(I. Geddes)
Strath Haven
(E. Damico)
Haddon Twp
(A. Sperlunto)
22a 11:12 AM Boys JV 2x
Flight 1
Conestoga
(M. Malarkey)
Springside Chestnut Hill
(M. Miller)
Roman Catholic A
(T. Judge)
Strath Haven
(A. Lombard)
22b 11:18 AM Boys JV 2x
Flight 2
Roman Catholic B
(L. Moore)
Haddon Twp
(J. Egbert)
Boys' Latin of Philadelphia
(B. Colteste)
23a 11:24 AM Girls JV 4+
Flight 1
Harriton A
(S. Jenssen)
Harriton B
(L. Castelbaum)
Mount Saint Joseph B
(H. Leonard)
Agnes Irwin
(A. Miles)
Belleville
(E. Tello)
Bonner/Prendergast A
(M. Giovagnoli)
23b 11:30 AM Girls JV 4+
Flight 2
Bonner/Prendergast B
(O. Arriviello)
Upper Merion HS
(J. Resendiz)
Episcopal Academy
(C. Jacoby)
Shipley
(L. Semerjian)
Mount Saint Joseph A
(M. Karrash)
24a 11:36 AM Boys JV 4+
Flight 1
La Salle
(P. Collins)
Harriton A
(E. Cooper)
The Haverford School
(K. Bowman)
Father Judge
(R. Hartman)
24b 11:42 AM Boys JV 4+
Flight 2
Harriton B
(S. Van Wieren)
Belleville
(J. Padilla)
Radnor
(S. Ching)
Episcopal Academy
(M. Hughes)
25a 11:48 AM Girls JV 4x
Flight 1
Friends Select
(A. Braun)
Academy of Notre Dame A
(R. Congialdi)
Agnes Irwin
(B. Pansini)
Penn Charter
(R. Gordon)
25b 11:54 AM Girls JV 4x
Flight 2
Haddon Twp
(N. Boonin)
Academy of Notre Dame B
(J. Gallagher)
Springside Chestnut Hill
(C. McElwee)
  12:00 PM Break            
26a 12:14 PM Boys JV 4x
Flight 1
Shipley
(S. Brandt)
Springside Chestnut Hill
(J. Mulhern)
Roman Catholic A
(J. Walker)
Penn Charter
(P. Ciarocchi)
26b 12:20 PM Boys JV 4x
Flight 2
Roman Catholic A
(J. Leyland)
Boys' Latin of Philadelphia
(S. Jones)
Friends Select
(E. Orts)
Haddon Twp
(T. Kao)
27a 12:26 PM Girls JV 8+
Flight
Mount Saint Joseph
(J. Ziemniak)
Agnes Irwin
(K. Mancini)
Owen J Roberts
(R. Bennett)
Merion Mercy
(K. Lynch)
28a 12:32 PM Boys JV 8+
Flight
Mainland
(V. Carraccio)
La Salle
(A. DeNofa)
Chaminade A
(W. Allan)
Chaminade B
(C. Drummond)
MoorestownHighSchool/Rowing
(R. Haydinger)
29a 12:38 PM Girls Ltwt 2x
Flight
Sacred Heart Country Day
(V. Homan)
Conestoga
(S. Bodek)
30a 12:44 PM Boys Ltwt 2x
Flight
Penn Charter
(C. Foley)
Shipley
(W. Verdeur)
Malvern Preparatory School
(E. Kaufman)
Conestoga
(N. McNamara)
31a 12:50 PM Girls Ltwt 4+
Flight 1
Upper Merion HS
(S. CASTANEDA)
Harriton
(D. Abul-enin)
Belleville
(T. Gomez)
Agnes Irwin
(V. Joughin)
31b 12:56 PM Girls Ltwt 4+
Flight 2
Mount Saint Joseph
(S. Cocozza)
Radnor
(N. massaro)
Merion Mercy
(A. Calderone)
Baldwin
(J. Schlichting)
32a 01:02 PM Boys Ltwt 4+
Flight
Father Judge
(P. Blumenstein)
The Haverford School
(C. Bickhart)
La Salle
(A. Barker)
Owen J Roberts
(D. Bendyk)
Belleville
(D. Rodriguez)
33a 01:08 PM Girls Ltwt 4x
Flight
Strath Haven
(C. Shaffer)
Academy of Notre Dame
(K. Cary)
Sacred Heart Country Day
(C. Hess)
Springside Chestnut Hill
(E. Zuckerman)
Conestoga
(J. Alcorn)
34a 01:14 PM Boys Ltwt 4x
Flight
The Haverford School
(E. Petersen)
Roman Catholic
(K. McErlean)
Malvern Preparatory School
(R. DiCicco)
Springside Chestnut Hill
(R. Bousso)
35a 01:20 PM Girls Ltwt 8+
Flight
Mount Saint Joseph
(E. McHugh)
Merion Mercy
(S. Thomas)
36a 01:26 PM Boys Ltwt 8+
Flight
Chaminade A
(J. Manzi)
Philadelphia City Rowing
(J. Garcia)
La Salle
(J. Pinnola-Vizza)
Chaminade B
(D. Berdel)
Radnor
(D. Hughes)
37a 01:32 PM Girls 2nd 8+
Flight
MoorestownHighSchool/Rowing B
(S. Gluck)
Archbishop Carroll High School
(G. Niskanen)
Radnor
(M. Steely)
MoorestownHighSchool/Rowing A
(P. Conrey)
38a 01:38 PM Boys 2nd 8+
Flight
Archbishop Carroll High School
(P. McGuinn)
Chaminade
(B. Imbornoni)
MoorestownHighSchool/Rowing
(C. Acker)
La Salle
(T. Bontempi)
39a 01:44 PM Girls Varsity 1x
Flight
Episcopal Academy
(N. Stuart)
Friends Select
(A. Aaron)
OJ Roberts
(H. Watson)
Conestoga Christian
(M. Graff)
North Penn
(L. Ackerman)
40a 01:50 PM Boys Varsity 1x
Flight 1
Friends Select A
(P. Bell)
Christchurch
(W. Banfield)
Christian Brothers
(M. Guadagno)
Germantown Friends
(A. Bair)
Upper Darby
(J. Mulholland)
40b 01:56 PM Boys Varsity 1x
Flight 2
Malvern Preparatory School
(R. Jeong)
Science Leadership
(T. Bartholomew)
Haverford High School
(S. Long)
Friends Select B
(C. Russell)
Germantown Academy
(E. Blood)
41a 02:02 PM Girls Varsity 2x
Flight
Harriton
(E. Hayden)
  Penn Charter
(M. Perlmutter)
Haddon Twp
(E. Donovan)
42a 02:08 PM Boys Varsity 2x
Flight 1
Bonner/Prendergast B
(B. Gibbons)
Penn Charter
(S. Young)
Upper Merion HS
(T. Painter)
Strath Haven
(W. Brien)
42b 02:14 PM Boys Varsity 2x
Flight 2
Springside Chestnut Hill
(S. Bakes)
Bonner/Prendergast A
(D. McCreavy)
Roman Catholic
(T. Brady)
Haddon Twp
(J. Weber)
43a 02:20 PM Girls Varsity 4+
Flight 1
Episcopal Academy
(A. Molitor)
Harriton
(E. Butler)
Philadelphia City Rowing
(I. Johnson)
Merion Mercy
(S. Horn)
43b 02:26 PM Girls Varsity 4+
Flight 2
Bonner/Prendergast
(T. McHenry)
Agnes Irwin
(M. yoh)
Belleville
(R. McNulty)
Collingswood
(H. Pope)
44a 02:32 PM Boys Varsity 4+
Flight 1
Harriton B
(A. Gantard)
Episcopal Academy
(D. Palumbo)
Collingswood
(H. Wilson)
Upper Merion HS
(C. Resendiz)
Bonner/Prendergast
(P. Martin)
44b 02:38 PM Boys Varsity 4+
Flight 2
Radnor
(A. Saeedi)
Philadelphia City Rowing
(U. Myers-Doyle)
Father Judge
(T. Boyle)
Belleville
(A. Nazario)
Harriton A
(D. Lincoln)
45a 02:44 PM Girls Varsity 4x
Flight 1
Baldwin
(C. Beever)
Agnes Irwin
(C. Ryan)
Conestoga A
(M. Hudson)
Academy of Notre Dame B
(L. Casulli)
Springside Chestnut Hill
(A. Bedrosian)
45b 02:50 PM Girls Varsity 4x
Flight 2
Haddon Twp
(S. Rosenberg)
Episcopal Academy
(J. Dones)
Academy of Notre Dame A
(K. Mannion)
Penn Charter
(H. Zisselman)
Conestoga B
(A. Connell)
46a 02:56 PM Boys Varsity 4x
Flight 1
Roman Catholic B
(N. Olimpo)
Haddon Twp
(A. Blue)
Conestoga A
(N. Carlson)
Malvern Preparatory School A
(J. Sincavage)
Shipley
(M. Reisser)
The Haverford School B
(E. Glavin)
46b 03:02 PM Boys Varsity 4x
Flight 2
Malvern Preparatory School B
(J. Clark)
The Haverford School A
(W. Egan)
Springside Chestnut Hill
(G. Ervin)
Penn Charter
(K. Kelly)
Roman Catholic A
(C. Howshall)
Conestoga B
(A. Lanahan)
47a 03:08 PM Girls Varsity 8+
Flight
Merion Mercy
(S. Klippel)
Mount Saint Joseph A
(M. Lawn)
Radnor
(G. Rauscher)
MoorestownHighSchool/Rowing
(A. Slominski)
Archbishop Carroll High School
(C. O'Sullivan)
Mount Saint Joseph A
(M. Wescott)
48a 03:14 PM Boys Varsity 8+
Flight
La Salle
(M. Fox)
Radnor
(J. Palmer)
Episcopal Academy
(N. Mead)
Chaminade
(B. Kelleher)
MoorestownHighSchool/Rowing
(W. Van Fossen)
Mainland
(J. Troiano)
Page 1 of   1 Printed: 2013-Mar-16 08:26 AM
Created using Regatta Workbench