2013 2nd Manny Flick / Horvat Series
Heat Sheet for Sunday, Mar 24
# Race Race Name Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
3a 09:00 AM Girls Freshman/Novice 2x
Flight
Baldwin
(M. Schoenberg)
Agnes Irwin
(O. Neumann)
Springside Chestnut Hill
(L. Burckhardt)
6a 09:06 AM Boys Novice 4+
Flight
Collingswood
(C. Kaiser)
Concord HS
(T. Gaynor)
Bonner/Prendergast
(D. Dwyer)
Radnor
(T. Springob)
Absegami
(P. Espiritu)
9a 09:12 AM Girls Novice 8+
Flight 1
Mount Saint Joseph
(A. Uzzo)
Belleville
(V. Felipe)
Philadelphia City Rowing B
(M. Cosgrove)
Egg Harbor
(K. Barron)
Archbishop Carroll High School
(F. Rymal)
9b 09:18 AM Girls Novice 8+
Flight 2
Owen J Roberts
(R. Smith)
Merion Mercy
(J. Leodori)
Absegami
(B. Peabody)
Philadelphia City Rowing A
(M. Gibson)
10a 09:24 AM Boys Novice 8+
Flight 1
Philadelphia City Rowing
(A. Smith)
St. Joseph Prep
(L. DUGAN)
St. Augustine B
(P. Powers)
La Salle
(J. Naylor)
10b 09:30 AM Boys Novice 8+
Flight 2
Belleville
(K. Aponte)
St. Augustine A
(A. Miner)
The Haverford School
(J. Pechet)
Manhasset
(M. Ottavio)
13a 09:42 AM Girls Freshman 4x
Flight
Springside Chestnut Hill B
(C. Stapleton)
Academy of Notre Dame
(J. Boyle)
Springside Chestnut Hill A
(M. Bell)
14a 09:48 AM Boys Freshman 4x
Flight
Malvern Preparatory School B
(M. Droogan)
Roman Catholic
(L. Mason)
St. Joseph Prep
(A. VIDAL)
Malvern Preparatory School A
(R. DiCicco)
15a 09:54 AM Girls Freshman 8+
Flight 1
Agnes Irwin
(A. Peters)
Merion Mercy
(K. Derewicz)
Absegami
(e. whitehurst)
Mount Saint Joseph B
(J. Bushold)
15b 10:00 AM Girls Freshman 8+
Flight 2
Mount Saint Joseph A
(D. Simms)
Radnor
(Y. Gu)
Manhasset
(V. Radman)
Upper Merion HS
(E. Wright)
16a 10:06 AM Boys Freshman 8+
Flight 1
St. Augustine A
(P. Leonetti)
Radnor
(S. Ching)
Kearny
(D. Franco)
La Salle B
(B. Sosnader)
Haddonfield
(M. Levin)
16b 10:12 AM Boys Freshman 8+
Flight 2
Egg Harbor
(T. Tuthill)
MoorestownHighSchool/Rowing
(D. Berk)
Belen Jesuit
(B. Gilbert III)
St. Joseph Prep
(M. IX)
La Salle A
(M. Meyer)
16c 10:18 AM Boys Freshman 8+
Flight 3
Eustace
(E. Ostock)
Father Judge
(F. Marricone)
Manhasset
(B. Raimondi)
St. Augustine B
(J. Hill)
Archbishop Carroll High School
(M. Mulligan)
17a 10:24 AM Girls JV 1x
Flight
Penn Charter
(J. Gleason)
Conestoga
(B. Kaufmann)
Upper Dublin
(J. Mandel)
Hatboro-Horsham
(t. gilad)
18a 10:30 AM Boys JV 1x
Flight
Roman Catholic B
(P. Scharf)
Malvern Preparatory School A
(E. Kaufman)
Springside Chestnut Hill
(T. Andrews)
Upper Dublin
(W. Dowdell)
Roman Catholic A
(I. Morrissey)
Malvern Preparatory School A
(N. Mensack)
19a 10:36 AM Girls JV 2x
Flight
Conestoga
(M. Beirne)
Baldwin
(N. Schork)
Philadelphia City Rowing
(O. Marcial)
Agnes Irwin
(K. Mancini)
Sacred Heart Country Day
(E. Barton)
20a 10:42 AM Boys JV 2x
Flight 1
Germantown Academy B
(Z. Burkhart)
Friends Select
(E. Orts)
Roman Catholic B
(B. Farrell)
Haddon Twp
(J. Weber)
20b 10:48 AM Boys JV 2x
Flight 2
Germantown Academy A
(A. Rai)
Roman Catholic A
(I. Soltero)
Penn Charter
(E. Grugan)
21a 10:54 AM Girls JV 4+
Flight 1
Harriton A
(S. Jenssen)
Wilson HS
(E. Woscoboinik)
Agnes Irwin
(A. Miles)
Concord HS
(N. Teichman)
Mount Saint Joseph A
(N. KEANE)
MoorestownHighSchool/Rowing
(A. Caffrey)
21b 11:00 AM Girls JV 4+
Flight 2
Mount Saint Joseph B
(H. Leonard)
Harriton B
(L. Castelbaum)
Manhasset
(n. brown)
Philadelphia City Rowing
(D. Nemati)
Absegami
(L. Drozd)
Bonner/Prendergast
(M. Giovagnoli)
21c 11:06 AM Girls JV 4+
Flight 3
Radnor
(C. Foley)
Episcopal Academy
(C. Jacoby)
Merion Mercy
(E. Messina)
Vineland
(L. Byelone)
Belleville
(E. Tello)
Upper Merion HS
(J. Resendiz)
22a 11:12 AM Boys JV 4+
Flight 1
Owen J Roberts
(D. Bendyk)
Kearny B
(A. Matusiefsky)
Egg Harbor
(R. Rimmele)
The Haverford School
(R. Meiers)
La Salle
(P. Collins)
Harriton B
(E. Cooper)
22b 11:18 AM Boys JV 4+
Flight 2
Kearny A
(J. Grimm)
Episcopal Academy
(N. Hardy)
Father Judge
(R. Hartman)
MoorestownHighSchool/Rowing
(C. Linn)
Harriton A
(M. Yaron)
Belleville
(J. Padilla)
23a 11:24 AM Girls JV 4x
Flight 1
Academy of Notre Dame B
(J. Gallagher)
Springside Chestnut Hill
(C. McElwee)
  Conestoga
(I. Geddes)
Agnes Irwin A
(B. Pansini)
Haddon Twp A
(L. Kairys)
23b 11:30 AM Girls JV 4x
Flight 2
Agnes Irwin B
(L. Turner)
Haddon Twp B
(M. Catrambone)
Academy of Notre Dame A
(R. Congialdi)
Egg Harbor
(N. DiPietro)
Penn Charter
(R. Gordon)
Friends Select
(A. Braun)
24a 11:36 AM Boys JV 4x
Flight 1
The Haverford School
(C. Adams)
St. Joseph Prep A
(M. Shirey)
Haddon Twp
(T. Kao)
  Springside Chestnut Hill
(J. Funchion)
24b 11:42 AM Boys JV 4x
Flight 2
Boys' Latin of Philadelphia
(J. Torres)
Owen J Roberts
(J. Wierzbicki)
Roman Catholic A
(J. Leyland)
Conestoga
(M. Malarkey)
St. Joseph Prep B
(B. MASON)
25a 11:48 AM Girls JV 8+
Flight 1
Germantown Academy
(K. Nunes)
MoorestownHighSchool/Rowing
(S. Gluck)
Egg Harbor
(S. Pennington)
Owen J Roberts
(R. Bennett)
25b 11:54 AM Girls JV 8+
Flight 2
Mount Saint Joseph
(J. Ziemniak)
Manhasset
(I. karantzios)
Wilson HS
(M. Ciszewski)
  12:00 PM Break            
26a 12:24 PM Boys JV 8+
Flight 1
Lower Merion B
(J. Aronson)
Absegami
(D. MARSHALL)
Mainland
(J. Troiano)
Belleville
(O. Torres)
St. Augustine B
(M. Sammartino)
La Salle
(A. Barker)
26b 12:30 PM Boys JV 8+
Flight 2
St. Joseph Prep B
(S. Gennaro)
Lower Merion A
(G. Lane)
Egg Harbor
(E. Battisti)
Haddonfield
(P. Hurd)
Manhasset A
(C. Lee)
Eustace
(A. Zimmermann)
26c 12:36 PM Boys JV 8+
Flight 3
St. Joseph Prep A
(D. Lamb)
Radnor
(J. Palmer)
St. Augustine A
(E. Jones)
Wilson HS
(C. Jarrett)
Manhasset B
(W. Morea)
27a 12:42 PM Girls Ltwt 2x
Flight
Conestoga
(S. Bodek)
Agnes Irwin
(C. Looby)
Sacred Heart Country Day
(V. Homan)
Penn Charter
(L. Gendler)
28a 12:48 PM Boys Ltwt 2x
Flight
Roman Catholic B
(H. Cammisa)
Conestoga
(S. Devlin)
Roman Catholic A
(K. McErlean)
Upper Merion HS
(A. Chui)
29a 12:54 PM Girls Ltwt 4+
Flight 1
Harriton
(D. Abul-enin)
Belleville
(T. Gomez)
Manhasset
(C. McIntee)
Agnes Irwin
(V. Joughin)
Merion Mercy
(A. Calderone)
Bonner/Prendergast
(O. Arriviello)
29b 01:00 PM Girls Ltwt 4+
Flight 2
Baldwin
(E. O'Brien)
Lower Merion
(E. Rand)
Egg Harbor
(K. Williams)
Mount Saint Joseph
(S. Cocozza)
Vineland
(E. Harrold)
30a 01:06 PM Boys Ltwt 4+
Flight 1
Lower Merion
(A. Kane)
Egg Harbor
(D. Warrell)
Mainland
(S. Bacharach)
MoorestownHighSchool/Rowing
(K. Harris)
Belleville
(D. Rodriguez)
30b 01:12 PM Boys Ltwt 4+
Flight 2
The Haverford School
(C. Bickhart)
Father Judge
(P. Blumenstein)
Manhasset
(D. Quinn)
Kearny
(P. Carbajal)
La Salle
(A. Sosnader)
31a 01:18 PM Girls Ltwt 4x
Flight
Baldwin
(J. Busby)
Academy of Notre Dame
(E. Biancaniello)
Sacred Heart Country Day
(C. Hess)
Strath Haven
(J. Dolphin)
Springside Chestnut Hill
(E. Zuckerman)
Conestoga
(J. Alcorn)
32a 01:24 PM Boys Ltwt 4x
Flight
Roman Catholic
(J. Walker)
  St. Joseph Prep
(M. Connolly)
Malvern Preparatory School
(J. McManus)
33a 01:30 PM Girls Ltwt 8+
Flight
Mount Saint Joseph
(E. McHugh)
Radnor
(M. Steely)
34a 01:36 PM Boys Ltwt 8+
Flight
St. Augustine
(J. Power)
St. Joseph Prep
(G. Wells)
La Salle
(J. Pinnola-Vizza)
Belen Jesuit
(A. Keenan)
Radnor
(D. Hughes)
35a 01:42 PM Girls 2nd 8+
Flight
Absegami
(S. Irvin)
Egg Harbor
(s. auble)
MoorestownHighSchool/Rowing
(j. buck)
Haddonfield
(E. Butler Basner)
Archbishop Carroll High School
(C. Jones)
36a 01:48 PM Boys 2nd 8+
Flight
Archbishop Carroll High School
(Z. Ziernicki)
La Salle
(T. Bontempi)
Absegami
(t. calimer)
MoorestownHighSchool/Rowing
(C. Acker)
St. Augustine
(A. Chell)
37a 01:54 PM Girls Varsity 1x
Flight
OJ Roberts
(H. Watson)
Conestoga Christian
(M. Graff)
Friends Select
(A. Aaron)
North Penn
(L. Ackerman)
38a 02:00 PM Boys Varsity 1x
Flight 1
Upper Darby
(J. Mulholland)
Roman Catholic B
(C. Shields)
Haverford High School
(S. Long)
Friends Select B
(C. Russell)
38b 02:06 PM Boys Varsity 1x
Flight 2
Roman Catholic A
(M. Litchfield)
Malvern Preparatory School
(R. Jeong)
Friends Select A
(P. Bell)
Science Leadership
(T. Bartholomew)
Germantown Friends
(A. Bair)
39a 02:12 PM Girls Varsity 2x
Flight
  Germantown Academy
(K. Horvat)
Conestoga
(I. Geddes)
Agnes Irwin
(C. Tobar)
Penn Charter
(M. Georgiou)
40a 02:18 PM Boys Varsity 2x
Flight 1
Upper Merion HS
(T. Painter)
Conestoga
(J. Ingersoll)
Penn Charter B
(S. Young)
Springside Chestnut Hill
(M. Miller)
Bonner/Prendergast B
(B. Gibbons)
40b 02:24 PM Boys Varsity 2x
Flight 2
Roman Catholic
(M. Zlotnicki)
Bonner/Prendergast A
(D. McCreavy)
Strath Haven
(W. Brien)
Penn Charter A
(K. Kelly)
41a 02:30 PM Girls Varsity 4+
Flight 1
Lower Merion A
(N. Batzer)
Belleville
(S. Trinidad)
Episcopal Academy
(A. Kielty)
Concord HS
(G. Casares)
Germantown Academy
(H. Mills)
Collingswood
(H. Pope)
41b 02:36 PM Girls Varsity 4+
Flight 2
Merion Mercy
(s. horn)
Wilson HS
(I. Jensen)
Agnes Irwin
(M. yoh)
Lower Merion B
(L. Ochroch)
Harriton
(E. Butler)
Bonner/Prendergast
(T. McHenry)
42a 02:42 PM Boys Varsity 4+
Flight 1
  Father Judge
(T. Boyle)
Egg Harbor
(M. Ratte)
Belleville
(A. Nazario)
Philadelphia City Rowing
(U. Myers-Doyle)
Bonner/Prendergast
(P. Martin)
42b 02:48 PM Boys Varsity 4+
Flight 2
Manhasset B
(D. DePietro)
Wilson HS
(M. Cronyn)
Archbishop Carroll High School
(P. McGuinn)
Manhasset A
(J. Schiefele)
The Haverford School
(C. Meehan)
Collingswood
(H. Wilson)
42c 02:54 PM Boys Varsity 4+
Flight 3
Harriton B
(L. Colella)
Mainland
(Z. Dothe)
Episcopal Academy
(J. Pusey)
Radnor
(J. Puckette)
Concord HS
(J. Fullerton)
Upper Merion HS
(C. Resendiz)
43a 03:00 PM Girls Varsity 4x
Flight 1
Conestoga
(M. Hudson)
Penn Charter
(H. Kramer)
Academy of Notre Dame B
(M. McDonald)
Episcopal Academy
(J. Dones)
43b 03:06 PM Girls Varsity 4x
Flight 2
Baldwin
(C. Beever)
Springside Chestnut Hill
(A. Bedrosian)
Academy of Notre Dame A
(K. Mannion)
44a 03:12 PM Boys Varsity 4x
Flight 1
Roman Catholic
(C. Howshall)
Springside Chestnut Hill
(S. Bakes)
St. Joseph Prep
(D. McHale)
Conestoga
(N. Carlson)
44b 03:18 PM Boys Varsity 4x
Flight 2
Germantown Academy
(E. Blood)
Malvern Preparatory School
(J. Sincavage)
Penn Charter
(J. Delaney)
The Haverford School
(E. Glavin)
45a 03:24 PM Girls Varsity 8+
Flight 1
Mount Saint Joseph B
(M. Wescott)
Vineland
(C. Cohen)
Manhasset
(M. Gillis)
Absegami
(S. Greenwood)
Radnor
(G. Rauscher)
Merion Mercy A
(S. Thomas)
45b 03:30 PM Girls Varsity 8+
Flight 2
Haddonfield
(K. McConville)
MoorestownHighSchool/Rowing
(A. Slominski)
Archbishop Carroll High School
(M. Daly)
Mount Saint Joseph A
(M. Lawn)
Merion Mercy A
(S. Klippel)
Egg Harbor
(K. Auble)
46a 03:36 PM Boys Varsity 8+
Flight 1
Eustace
(P. Kramarski)
Episcopal Academy
(N. Mead)
St. Augustine A
(J. Ruskey)
La Salle
(M. Fox)
St. Joseph Prep
(G. Giangiordano)
46b 03:42 PM Boys Varsity 8+
Flight 2
Absegami
(Z. Ali)
MoorestownHighSchool/Rowing
(W. Van Fossen)
St. Augustine B
(J. Boney)
Haddonfield
(A. Graves)
Page 1 of   1 Printed: 2013-Mar-24 06:08 AM
Created using Regatta Workbench