2013 4th Manny Flick / Horvat Series
Heat Sheet for Sunday, Apr 14
# Race Race Name Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 08:30 AM Girls Gig/Novice 1x
Flight
Springside Chestnut Hill
(M. Bender)
Downingtown STEM
(r. friedman)
Upper Dublin
(R. Reape)
Baldwin
(D. Foltz)
2a 08:35 AM Girls Freshman/Novice 2x
Flight 1
Shipley
(K. Moore)
Conestoga
(C. Maslowsky)
Springside Chestnut Hill A
(S. Baird)
Agnes Irwin
(K. Helber)
2b 08:40 AM Girls Freshman/Novice 2x
Flight 2
Friends Select
(H. Cramer)
Upper Dublin
(J. Axelrod)
Baldwin
(S. Dewey)
Haddon Twp
(B. Colwell)
3a 08:45 AM Girls Novice 4+
Flight 1
Shipley
(A. Gordon)
Bonner/Prendergast
(E. Sheetz)
Eustace
(K. Skrajewski)
Springside Chestnut Hill
(L. McCormack)
3b 08:50 AM Girls Novice 4+
Flight 2
Germantown Academy
(S. Felgoise)
Harriton
(A. fuchs)
Upper Merion HS
(R. Willauer)
OLMA Crew
(G. Puggi)
4a 08:55 AM Girls Freshman 4+
Flight
Montclair
(T. Nedzi)
Upper Merion HS A
(S. Rose)
Mount Saint Joseph
(G. Little)
Lower Merion
(S. Wellner)
Cedar Creek High School
(S. Jefferson)
Upper Merion HS B
(M. Tyler)
5a 09:00 AM Girls Novice 8+
Flight 1
Owen J Roberts
(X. Sykes)
Merion Mercy
(C. Nunno)
Mount Saint Joseph A
(D. Mischler)
Philadelphia City Rowing A
(M. Cosgrove)
Philadelphia City Rowing B
(H. Boroff)
5b 09:05 AM Girls Novice 8+
Flight 2
Agnes Irwin
(A. Peters)
Mount Saint Joseph B
(T. Czerpak)
Germantown Academy
(I. Lillis)
Archbishop Carroll High School
(F. Rymal)
Oakcrest
(V. Simon)
5c 09:10 AM Girls Novice 8+
Flight 3
Ocean City
(M. McGinn)
Charter A
(C. Behan)
Mainland
(H. Kimble)
Atlantic City
(M. Kinghorn)
Charter B
(E. Schulze)
5d 09:15 AM Girls Novice 8+
Flight 4
Absegami
(B. Peabody)
Radnor
(m. stanley)
Egg Harbor A
(K. Barron)
Egg Harbor B
(A. Gallagher)
Lower Merion
(E. Steinman)
6a 09:20 AM Girls Novice 4x
Flight 1
Sacred Heart Country Day
(C. Garvey)
Germantown Friends
(S. Bartholomew)
Strath Haven
(K. Ferrie)
6b 09:25 AM Girls Novice 4x
Flight 2
Penn Charter
(G. Kim)
Leonia Crew
(C. Talbott)
Agnes Irwin
(A. Jagasia)
Teaneck HS
(D. Thompson)
7a 09:30 AM Girls Freshman 4x
Flight 1
Westfield
(A. wilson)
Conestoga
(E. Hompe)
Montclair
(N. Burton)
Strath Haven
(A. Townend)
7b 09:35 AM Girls Freshman 4x
Flight 2
Ridgewood
(C. Lampone)
Holy Spirit
(K. Owen)
Academy of Notre Dame
(J. McAleer)
Springside Chestnut Hill B
(A. Sharma)
8a 09:40 AM Girls Freshman 8+
Flight 1
Mount Saint Joseph
(D. Simms)
Holy Spirit
(K. Magee)
Montclair
(C. Day)
Episcopal Academy
(m. lindblad)
8b 09:45 AM Girls Freshman 8+
Flight 2
Ocean City
(F. Kane)
Radnor
(J. Hughes)
Absegami
(e. whitehurst)
Merion Mercy
(K. Derewicz)
Atlantic City
(E. Rubino)
9a 09:50 AM Girls JV 1x
Flight
Haddon Twp
(M. Remetz)
Leonia Crew
(E. McCartney-Leap)
Hatboro Horsham High School
(T. Gilad)
10a 09:55 AM Girls JV 2x
Flight 1
Leonia Crew A
(T. Cubillos)
Penn Charter A
(H. Kramer)
Conestoga
(M. Beirne)
Sacred Heart Country Day
(E. Barton)
Agnes Irwin A
(L. Turner)
10b 10:00 AM Girls JV 2x
Flight 2
Penn Charter B
(c. mccall)
Strath Haven
(E. Damico)
Leonia Crew B
(F. Liu)
Agnes Irwin B
(M. Gleeson)
Haddon Twp
(M. Catrambone)
11a 10:05 AM Girls JV 4+
Flight 1
Philadelphia City Rowing
(D. Nemati)
Shipley
(L. Semerjian)
Bonner/Prendergast
(M. Giovagnoli)
Harriton A
(S. Jenssen)
Montclair
(J. Silver)
11b 10:10 AM Girls JV 4+
Flight 2
Haddonfield
(K. Wilkinson)
Absegami
(R. Polisano)
Agnes Irwin
(E. Miller)
Mount Saint Joseph A
(H. Leonard)
Mount Saint Joseph B
(E. Tenzinger)
11c 10:15 AM Girls JV 4+
Flight 3
Harriton B
(L. Castelbaum)
Ridgewood
(C. Tedeschi)
Germantown Academy
(L. Naber)
Holy Spirit
(S. Kelly)
Episcopal Academy
(L. Wallick)
11d 10:20 AM Girls JV 4+
Flight 4
Doane
(E. Curci)
Atlantic City
(K. Nguyen)
Upper Merion HS
(J. Resendiz)
OLMA Crew A
(r. hesser)
Harriton C
(L. Furcht)
11e 10:25 AM Girls JV 4+
Flight 5
Concord HS
(N. Teichman)
OLMA Crew B
(G. Fusco)
Egg Harbor
(R. Suthard)
Merion Mercy
(R. Craig)
Cedar Creek High School
(P. McColgan)
12a 10:30 AM Girls JV 4x
Flight 1
Friends Select
(A. Braun)
Holy Spirit
(J. Riordan)
Conestoga
(S. Thomas)
Ridgewood
(A. Criscitiello)
Baldwin A
(A. Lemmon)
12b 10:35 AM Girls JV 4x
Flight 2
Westfield A
(H. Keating)
Agnes Irwin A
(B. Mullin)
Academy of Notre Dame A
(R. Congialdi)
Springside Chestnut Hill
(H. Hambrose)
Haddon Twp
(L. Kairys)
12c 10:40 AM Girls JV 4x
Flight 3
Agnes Irwin B
(J. Minker)
Baldwin B
(R. Dichter)
Teaneck HS
(S. Gutierrez)
Westfield B
(L. Schwartz)
Shipley
(R. Sterge)
Academy of Notre Dame B
(J. Gallagher)
13a 10:45 AM Girls JV 8+
Flight 1
Atlantic City
(E. Cunningham)
Mainland
(J. Byrnes)
Oakcrest
(J. Lindsay)
Holy Spirit
(N. Vizthum)
Ridgewood
(J. Hefferon)
Mount Saint Joseph
(J. Ziemniak)
13b 10:50 AM Girls JV 8+
Flight 2
Montclair
(D. Van Winden)
Germantown Academy
(K. Nunes)
Merion Mercy
(E. Messina)
Owen J Roberts
(R. Bennett)
Haddonfield
(E. Butler Basner)
Egg Harbor
(N. Baliszewski)
14a 10:55 AM Girls Ltwt 2x
Flight 1
Haddon Twp
(K. Watson)
Academy of Notre Dame
(E. Biancaniello)
Ridgewood
(S. Noel)
Conestoga
(S. Bodek)
Springside Chestnut Hill
(A. Noble)
14b 11:00 AM Girls Ltwt 2x
Flight 2
Westfield B
(S. Sarkos)
Baldwin
(C. Solmssen)
Westfield A
(C. Dreizen)
Penn Charter
(L. Gendler)
Sacred Heart Country Day
(V. Homan)
15a 11:05 AM Girls Ltwt 4+
Flight 1
Baldwin
(E. O'Brien)
Agnes Irwin
(V. Joughin)
Oakcrest
(C. Capone)
Harriton
(D. Abul-enin)
Upper Merion HS
(L. Fabia)
Lower Merion
(E. Rand)
15b 11:10 AM Girls Ltwt 4+
Flight 2
Radnor
(N. massaro)
Walter Johnson Crew
(T. Lazarof)
Mount Saint Joseph
(E. Tenzinger)
Egg Harbor
(B. Winkler)
Merion Mercy
(A. Calderone)
Mainland
(Y. Olson)
16a 11:15 AM Girls Ltwt 4x
Flight
Egg Harbor
(T. Cass)
Strath Haven
(S. Belanger)
Conestoga
(J. Alcorn)
Holy Spirit
(K. Maguire)
Sacred Heart Country Day
(E. Brutschea)
17a 11:20 AM Girls Ltwt 8+
Flight
Egg Harbor
(e. ireland)
Montclair
(A. Van Inwegen)
Holy Spirit
(C. McCully)
Mount Saint Joseph
(E. McHugh)
Merion Mercy
(S. Thomas)
18a 11:25 AM Girls 2nd 8+
Flight
Radnor
(j. dersimonian)
Atlantic City
(I. Anmuth)
Absegami
(S. Irvin)
Holy Spirit
(K. Libbey)
Archbishop Carroll High School
(G. Niskanen)
Ocean City
(M. Szabo)
19a 11:30 AM Girls Varsity 1x
Flight 1
Rutherford
(G. Seehaus)
Bergen Tech
(E. Brooks)
North Penn
(L. Ackerman)
Friends Select
(A. Aaron)
Baldwin
(V. Gevurtz)
19b 11:35 AM Girls Varsity 1x
Flight 2
Episcopal Academy
(N. Stuart)
OJ Roberts
(H. Watson)
Manheim Township
(M. Kuntz)
Conestoga Christian
(M. Graff)
20a 11:40 AM Girls Varsity 2x
Flight 1
Penn Charter
(H. Zisselman)
Ridgewood
(C. Chiaramonte)
Germantown Academy
(A. Takei)
Conestoga
(B. Kaufmann)
20b 11:45 AM Girls Varsity 2x
Flight 2
Academy of Notre Dame
(S. Lynch)
Haddon Twp
(N. DiTommaso)
Holy Spirit
(C. Betar)
Philadelphia City Rowing
(I. Johnson)
20c 11:50 AM Girls Varsity 2x
Flight 3
Egg Harbor
(R. Reinhard)
Upper Dublin
(E. Cardwell)
Springside Chestnut Hill
(D. McAllister)
Episcopal Academy
(A. Molitor)
Bonner/Prendergast B
(T. McHenry)
Bonner/Prendergast A
(L. Millio)
22a 11:55 AM Girls Varsity 4+
Flight 1
Cedar Creek High School
(N. Martin)
Harriton
(E. Butler)
Mainland
(K. Stafford)
Lower Merion A
(N. Batzer)
22b 12:00 PM Girls Varsity 4+
Flight 2
Concord HS
(G. Casares)
Oakcrest
(S. Woltmann)
Eustace
(M. McCormick)
Lower Merion B
(C. Hoffman)
22c 12:05 PM Girls Varsity 4+
Flight 3
Collingswood
(H. Pope)
Montclair
(A. Schneider)
Agnes Irwin
(M. yoh)
Bonner/Prendergast
(L. Millio)
Egg Harbor
(S. Pennington)
Walter Johnson Crew
(M. Bandeian)
23a 12:10 PM Girls Varsity 4x
Flight 1
Montclair
(T. Meyer)
Conestoga
(A. Graf)
Episcopal Academy
(K. McGowan)
Academy of Notre Dame A
(K. Mannion)
23b 12:15 PM Girls Varsity 4x
Flight 2
Penn Charter
(K. O'Malley)
Westfield
(S. Choi)
Springside Chestnut Hill
(A. Bedrosian)
Academy of Notre Dame B
(M. Spurlock)
23c 12:20 PM Girls Varsity 4x
Flight 3
Mainland
(P. Garrett)
Ridgewood
(A. Reilly)
Agnes Irwin
(A. Miles)
Owen J Roberts
(A. Seigel)
OLMA Crew
(D. Dougherty)
24a 12:25 PM Girls Varsity 8+
Flight 1
Holy Spirit
(L. Slattery)
Radnor
(N. Luker)
Mount Saint Joseph A
(M. Lawn)
Haddonfield
(K. McConville)
Eustace
(D. Griffin)
Absegami
(S. Greenwood)
24b 12:30 PM Girls Varsity 8+
Flight 2
Ocean City
(k. kershbaumer)
Mount Saint Joseph A
(C. Carbone)
Archbishop Carroll High School
(M. Daly)
Atlantic City
(P. Siganos)
Merion Mercy
(S. Klippel)
Walter Johnson Crew
(S. Afshar)
  12:35 PM Break            
25a 12:45 PM Boys Gig/Novice 1x
Flight 1
Conestoga
(R. Hollinger)
Upper Dublin
(B. Scherpbier)
Malvern Preparatory School
(N. Mensack)
Strath Haven
(J. Harnsberger)
25b 12:50 PM Boys Gig/Novice 1x
Flight 2
Boys' Latin of Philadelphia
(W. Shepherd)
Germantown Academy
(F. McElwee)
Haddon Twp
(O. Parker)
25c 12:55 PM Boys Gig/Novice 1x
Flight 3
Friends Select
(J. Zhang)
Roman Catholic B
(J. Campbell)
Roman Catholic A
(W. Robb)
Roman Catholic C
(P. Lindinger)
26a 01:00 PM Boys Freshman/Novice 2x
Flight 1
Conestoga
(T. Kao)
Westfield
(J. Hindes)
Abington
(B. Van Buren)
Roman Catholic A
(K. Adams)
Upper Dublin
(P. Massey)
Penn Charter
(J. McDavid)
26b 01:05 PM Boys Freshman/Novice 2x
Flight 2
Teaneck HS
(J. Hernandez)
Ridgewood
(A. Macon)
Roman Catholic B
(M. Bautista)
Leonia Crew
(M. Miller)
Friends Select
(A. Williams III)
Haddon Twp
(C. Hasson)
27a 01:10 PM Boys Novice 4+
Flight 1
The Haverford School
(J. Pechet)
Montclair
(A. Ullah)
Harriton A
(S. Van Wieren)
Philadelphia City Rowing
(A. Smith)
Harriton B
(J. Saul)
27b 01:15 PM Boys Novice 4+
Flight 2
Concord HS
(T. Gaynor)
Ocean City
(J. Estadt)
Fordham Prep
(j. dougherty)
Doane
(C. Stevens)
Cedar Creek High School
(I. Martinelli)
28a 01:20 PM Boys Freshman 4+
Flight
Bonner/Prendergast
(D. Dwyer)
Radnor
(S. Moya)
Cedar Creek High School
(J. Biddle)
29a 01:25 PM Boys Novice 8+
Flight 1
St. Joseph Prep A
(L. DUGAN)
Don Bosco A
(C. Mudrick)
La Salle A
(J. Naylor)
St. Augustine B
(A. Miner)
Christian Brothers
(R. Stefanik)
Don Bosco B
(L. Longobardo)
29b 01:30 PM Boys Novice 8+
Flight 2
La Salle B
(J. Holyoke)
St. Augustine A
(P. Leonetti)
Holy Spirit
(J. Fairweather)
Shipley
(B. Kimmel)
Episcopal Academy
(M. Davis)
Atlantic City
(R. Kelly)
29c 01:35 PM Boys Novice 8+
Flight 3
St. Joseph Prep B
(J. MCFADDEN)
Egg Harbor
(K. Tran)
Charter
(M. Dillon)
St. Peters Prep
(M. Chester)
Ocean City
(E. Lam)
Fordham Prep
(J. Gonzalez)
30a 01:40 PM Boys Novice 4x
Flight 1
Malvern Preparatory School
(M. Droogan)
Conestoga
(M. Monster)
Roman Catholic
(M. Redding)
The Haverford School A
(L. Green)
30b 01:45 PM Boys Novice 4x
Flight 2
Springside Chestnut Hill
(R. Bakes)
Boys' Latin of Philadelphia
(K. Bolden)
Westfield
(K. Law)
31a 01:50 PM Boys Freshman 4x
Flight 1
Montclair
(B. Lewis)
Roman Catholic
(A. Panchella)
Conestoga
(T. MCGOVERN)
Don Bosco
(B. Caltavuturo)
Malvern Preparatory School
(T. Legner)
31b 01:55 PM Boys Freshman 4x
Flight 2
Teaneck HS
(C. Lee)
Ridgewood A
(W. Creedon)
Germantown Academy
(J. Taggart)
Leonia Crew
(R. Castro)
Ridgewood B
(W. Walton Roth)
32a 02:00 PM Boys Freshman 8+
Flight 1
Christian Brothers
(T. Morris)
St. Augustine A
(C. Narciso)
St. Joseph Prep
(M. IX)
Montclair
(C. Fabian)
La Salle
(V. Armetta)
32b 02:05 PM Boys Freshman 8+
Flight 2
Lower Merion
(S. Coursen)
Haddonfield
(M. Levin)
Father Judge
(F. Marricone)
Radnor
(B. Duncan)
Archbishop Carroll High School
(R. Guyer)
32c 02:10 PM Boys Freshman 8+
Flight 3
Egg Harbor
(E. Polanco)
The Haverford School
(B. Berger)
St. Augustine B
(J. Rossetti)
Ocean City
(N. DiMarco)
Eustace
(E. Ostack)
33a 02:15 PM Boys JV 1x
Flight 1
Springside Chestnut Hill
(T. Andrews)
Roman Catholic A
(P. Scharf)
Roman Catholic B
(I. Morrissey)
Upper Dublin
(W. Dowdell)
33b 02:20 PM Boys JV 1x
Flight 2
Roman Catholic D
(T. Gallagher)
St. Joseph Prep
(J. Quaid)
Haddon Twp
(K. Schneider)
Roman Catholic C
(L. Moore)
34a 02:25 PM Boys JV 2x
Flight 1
Roman Catholic A
(S. Devlin)
Roman Catholic B
(B. Farrell)
Friends Select A
(E. Orts)
Conestoga
(R. Stone)
St. Joseph Prep
(C. Busch)
Montclair
(N. Ali)
34b 02:30 PM Boys JV 2x
Flight 2
Upper Merion HS
(A. Chui)
Friends Select B
(D. BURDEN)
Shipley
(Z. Brida)
Germantown Academy
(A. Rai)
Boys' Latin of Philadelphia
(S. Jones)
The Haverford School
(C. Johnson-Burrus)
34c 02:35 PM Boys JV 2x
Flight 3
Leonia Crew
(J. Bargo)
Penn Charter B
(J. Paolini)
St. Peters Prep
(O. Lynskey)
Strath Haven
(A. Lombard)
Springside Chestnut Hill
(M. Miller)
Penn Charter A
(P. Ciarocchi)
35a 02:40 PM Boys JV 4+
Flight 1
The Haverford School
(R. Meiers)
Father Judge
(R. Hartman)
St. Peters Prep
(C. Kuczynski)
Oakcrest
(M. Dragotto)
Harriton
(K. Hendricks)
Montclair
(G. Rosenthal)
35b 02:45 PM Boys JV 4+
Flight 2
St. Joseph Prep A
(L. Green)
La Salle
(M. Meeks)
Don Bosco A
(V. Ulizko)
Springside Chestnut Hill
(A. Dragani)
Christian Brothers
(C. Mayro)
Haddonfield
(C. Howe-Smith)
35c 02:50 PM Boys JV 4+
Flight 3
Radnor A
(J. Palmer)
Philadelphia City Rowing
(H. Johnson)
Lower Merion
(A. Brown)
Don Bosco B
(J. Mosca)
Ocean City
(P. Carr)
35d 02:55 PM Boys JV 4+
Flight 4
St. Joseph Prep B
(R. Wegryn)
St. Augustine
(M. Palladino)
Doane
(J. Peterson)
Radnor B
(A. Bowden)
Egg Harbor
(B. McHugh)
St. Joseph Prep C
(S. Chero)
36a 03:00 PM Boys JV 4x
Flight 1
Haddon Twp
(N. Haney)
Shipley
(S. Deitrich)
St. Joseph Prep
(D. McHale)
Roman Catholic
(W. Cuadrado)
Montclair
(E. St. John)
Springside Chestnut Hill
(M. Huffman)
36b 03:05 PM Boys JV 4x
Flight 2
Westfield
(J. Pipala)
Germantown Academy
(A. Straus)
Boys' Latin of Philadelphia
(A. Hill)
Don Bosco
(T. Biby)
Teaneck HS
(O. Manahan)
Owen J Roberts
(J. Wierzbicki)
37a 03:10 PM Boys JV 8+
Flight 1
Eustace
(A. Zimmermann)
Christian Brothers A
(J. Terek)
Montclair
(J. Michalitsianos)
St. Joseph Prep
(D. Lamb)
St. Augustine A
(E. Jones)
Haddonfield
(P. Hurd)
37b 03:15 PM Boys JV 8+
Flight 2
Ridgewood
(B. Flood)
St. Augustine B
(M. Sammartino)
Lower Merion
(G. Lane)
La Salle
(S. McDevitt)
Christian Brothers B
(J. Brenner)
37c 03:20 PM Boys JV 8+
Flight 3
Atlantic City
(K. Ruiz)
Absegami
(D. MARSHALL)
Archbishop Carroll High School
(Z. Ziernicki)
Cedar Creek High School
(C. Erlandson)
37d 03:25 PM Boys JV 8+
Flight 4
Holy Spirit
(B. Hanson)
Fordham Prep
(M. Barquet)
St. Peters Prep
(J. Fearon)
Egg Harbor
(R. Rimmele)
38a 03:30 PM Boys Ltwt 2x
Flight 1
Germantown Friends
(E. Genyk)
Roman Catholic
(N. Olimpo)
Ridgewood
(E. Prettyman)
Malvern Preparatory School
(E. Kaufman)
38b 03:35 PM Boys Ltwt 2x
Flight 2
Don Bosco
(J. Perez)
St. Peters Prep
(J. Reynolds)
Montclair
(T. Cahill)
St. Joseph Prep
(J. Edelman)
Episcopal Academy
(J. Alden)
39a 03:40 PM Boys Ltwt 4+
Flight 1
Christian Brothers
(J. Santos)
Don Bosco
(C. Malley)
The Haverford School
(C. Bickhart)
Father Judge
(P. Blumenstein)
39b 03:45 PM Boys Ltwt 4+
Flight 2
Cedar Creek High School
(P. Lowe)
Ridgewood
(J. Bragg)
La Salle
(J. Baseman)
Lower Merion
(A. Kane)
39c 03:50 PM Boys Ltwt 4+
Flight 3
St. Peters Prep
(I. Flannery)
St. Augustine
(A. Chell)
St. Joseph Prep
(S. Gennaro)
Egg Harbor
(D. Warrell)
Walter Johnson Crew
(S. Lupo)
40a 03:55 PM Boys Ltwt 4x
Flight
The Haverford School
(C. Adams)
Roman Catholic
(T. Madden)
Conestoga
(N. Carlson)
Springside Chestnut Hill
(J. Klauder)
41a 04:00 PM Boys Ltwt 8+
Flight
St. Joseph Prep
(G. Wells)
St. Augustine
(V. DiPentino)
La Salle
(J. Pinnola-Vizza)
Radnor
(D. Hughes)
Oakcrest
(A. Villanueva)
42a 04:05 PM Boys 2nd 8+
Flight 1
Absegami
(M. Graham)
La Salle
(T. Bontempi)
St. Augustine
(J. Boney)
42b 04:10 PM Boys 2nd 8+
Flight 2
Holy Spirit A
(M. Stewart)
Fordham Prep A
(M. Chrisphonte)
Holy Spirit B
(C. Malia)
Fordham Prep B
(J. Feerick)
43a 04:15 PM Boys Varsity 1x
Flight 1
Science Leadership
(T. Bartholomew)
Ridgewood B
(J. Sluis)
Germantown Academy
(E. Blood)
Ridgewood A
(A. Criscitiello)
Germantown Friends
(A. Bair)
Haverford High School
(L. Spencer)
43b 04:20 PM Boys Varsity 1x
Flight 2
Malvern Preparatory School
(R. Jeong)
Teaneck HS
(P. Bonsu)
Upper Darby
(J. Mulholland)
Roman Catholic
(A. Le)
Friends Select B
(C. Russell)
43c 04:25 PM Boys Varsity 1x
Flight 3
Friends Select A
(P. Bell)
Haddon Twp
(E. Taylor)
St. Joseph Prep
(R. Wegryn)
Bonner/Prendergast
(Q. Garvey)
Leonia Crew
(A. Gabay)
44a 04:30 PM Boys Varsity 2x
Flight 1
Bonner/Prendergast
(D. McCreavy)
Conestoga
(A. Lanahan)
Penn Charter A
(K. Kelly)
Don Bosco
(A. McAvey)
Ridgewood
(J. Criscitiello)
44b 04:35 PM Boys Varsity 2x
Flight 2
Harriton
(L. Colella)
Roman Catholic
(J. O'Brien)
Strath Haven
(W. Brien)
Upper Merion HS
(T. Painter)
Christian Brothers A
(M. Steinbrick)
St. Joseph Prep
(A. Burke)
44c 04:40 PM Boys Varsity 2x
Flight 3
Leonia Crew
(M. Ismail)
Christian Brothers B
(A. Ciesielski)
Penn Charter B
(E. Ashley)
St. Peters Prep
(J. Glatman)
The Haverford School
(J. Siegal)
45a 04:45 PM Boys Varsity 2-
Flight
Harriton
(A. Gantard)
Radnor
(J. Puckette)
Philadelphia City Rowing
(U. Myers-Doyle)
46a 04:50 PM Boys Varsity 4+
Flight 1
Episcopal Academy
(N. Mead)
Philadelphia City Rowing
(E. Harper)
Father Judge
(T. Boyle)
Montclair
(J. Murphy)
Concord HS
(J. Fullerton)
Christian Brothers
(Z. Maguire)
46b 04:55 PM Boys Varsity 4+
Flight 2
The Haverford School
(C. Meehan)
Bonner/Prendergast
(P. Martin)
Roman Catholic
(M. Litchfield)
Upper Merion HS
(D. Jacobs)
St. Peters Prep
(S. Mullman)
Owen J Roberts
(D. Bendyk)
46c 05:00 PM Boys Varsity 4+
Flight 3
Walter Johnson Crew
(R. Voit)
Harriton
(M. Terwiesch)
Egg Harbor
(M. Ratte)
Cedar Creek High School
(D. Logan)
Ocean City
(C. Brady)
47a 05:05 PM Boys Varsity 4x
Flight 1
St. Joseph Prep
(G. Twardy)
Conestoga
(S. Pepin)
Roman Catholic
(K. Leyland)
Malvern Preparatory School A
(J. Sincavage)
Haddon Twp
(A. Blue)
47b 05:10 PM Boys Varsity 4x
Flight 2
Malvern Preparatory School B
(J. McManus)
Penn Charter
(E. Point)
Germantown Academy
(Z. Ross)
Springside Chestnut Hill
(J. MacEachern)
Westfield
(D. Adsit)
Shipley
(G. Dadourian)
48a 05:15 PM Boys Varsity 8+
Flight 1
Episcopal Academy
(J. Pusey)
St. Augustine
(J. Ruskey)
St. Joseph Prep
(G. Giangiordano)
La Salle
(M. Fox)
Absegami
(Z. Ali)
Atlantic City
(W. McCue)
48b 05:20 PM Boys Varsity 8+
Flight 2
Fordham Prep
(C. McCarrick)
Archbishop Carroll High School
(P. McGuinn)
Eustace
(P. Kramarski)
Holy Spirit
(J. Muller)
Collingswood
(S. Maher)
Page 1 of   1 Printed: 2013-Apr-13 04:11 AM
Created using Regatta Workbench