2013 5th Manny Flick / Horvat Series
Heat Sheet for Sunday, Apr 21
# Race Race Name Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
18a 08:30 AM Boys 2nd 8+
Flight 1
James Madison
(J. Lowe)
Absegami
(D. Pollock)
La Salle
(T. Bontempi)
St. Augustine
(D. Magro)
Holy Spirit
(E. Sandt)
18b 08:35 AM Boys 2nd 8+
Flight 2
MoorestownHighSchool/Rowing
(E. LaLumia)
Walt Whitman
(T. Weiss)
St. Anthony's
(V. LaMonte)
19a 08:40 AM Boys Varsity 1x
Flight 1
Leonia Crew
(A. Gabay)
Ridgewood B
(J. Sluis)
Ridgewood A
(A. Criscitiello)
Germantown Academy
(E. Blood)
Germantown Friends
(A. Bair)
19b 08:45 AM Boys Varsity 1x
Flight 2
Roman Catholic
(A. Le)
Science Leadership
(T. Bartholomew)
Haverford High School
(S. Long)
Friends Select A
(P. Bell)
Upper Darby
(J. Mulholland)
19c 08:50 AM Boys Varsity 1x
Flight 3
Our Lady of Lourdes
(C. Toscano)
Malvern Preparatory School
(R. Jeong)
Friends Select B
(C. Russell)
Bonner/Prendergast
(Q. Garvey)
Haddon Twp
(E. Taylor)
20a 08:55 AM Boys Varsity 2x
Flight 1
Roman Catholic
(J. O'Brien)
Ridgewood
(J. Criscitiello)
Penn Charter
(K. Kelly)
Don Bosco
(A. McAvey)
Conestoga
(A. Lanahan)
20b 09:00 AM Boys Varsity 2x
Flight 2
Radnor
(J. Hagstrom)
Strath Haven
(W. Brien)
The Haverford School
(G. Hoeltzel)
Upper Merion HS
(T. Painter)
Christian Brothers A
(A. Ciesielski)
20c 09:05 AM Boys Varsity 2x
Flight 3
Lower Merion
(D. Clark)
Teaneck HS
(P. Bonsu)
Christian Brothers B
(Z. Maguire)
Leonia Crew
(M. Ismail)
Egg Harbor
(C. Vartanian)
21a 09:10 AM Boys Varsity 2-
Flight
Lower Merion
(M. Chukinas)
Fairfield Prep A
(J. Grosso)
Radnor
(J. Puckette)
Fairfield Prep B
(M. Villano)
Mainland
(S. Frawley)
Philadelphia City Rowing
(U. Myers-Doyle)
22a 09:15 AM Boys Varsity 4+
Flight 1
Egg Harbor
(M. Ratte)
Father Judge
(T. Boyle)
Montclair
(J. Murphy)
Episcopal Academy A
(N. Mead)
Christian Brothers
(M. Steinbrick)
22b 09:20 AM Boys Varsity 4+
Flight 2
Roman Catholic
(M. Litchfield)
Upper Merion HS
(D. Jacobs)
The Haverford School
(C. Meehan)
Harriton
(A. Gantard)
Philadelphia City Rowing
(E. Harper)
22c 09:25 AM Boys Varsity 4+
Flight 3
DeMatha
(M. North)
RFH Rowing A
(C. Duffney)
Bonner/Prendergast
(P. Martin)
Owen J Roberts
(D. Bendyk)
Salisbury School
(W. Taverna)
22d 09:30 AM Boys Varsity 4+
Flight 4
St. Paul's Schools
(R. Bond)
Cedar Creek High School
(C. Erlandson)
Holy Spirit
(J. Muller)
Vineland
(J. Marcacci)
RFH Rowing B
(R. Buchanan)
22e 09:35 AM Boys Varsity 4+
Flight 5
Rumson-Fair Haven
(M. Baumer)
Collingswood
(H. Wilson)
Eustace
(P. Kramarski)
Episcopal Academy B
(D. Palumbo)
Belleville
(A. Nazario)
23a 09:40 AM Boys Varsity 4x
Flight 1
Shipley
(G. Dadourian)
Conestoga
(S. Pepin)
Malvern Preparatory School A
(J. Sincavage)
Roman Catholic
(K. Leyland)
Malvern Preparatory School B
(J. McManus)
23b 09:45 AM Boys Varsity 4x
Flight 2
Penn Charter
(S. Jolinger)
Germantown Academy
(Z. Ross)
St. Joseph Prep
(G. Twardy)
Haddon Twp
(A. Blue)
Springside Chestnut Hill
(J. MacEachern)
14a 09:50 AM Boys Ltwt 2x
Flight 1
Ridgewood
(E. Prettyman)
Episcopal Academy
(J. Alden)
Roman Catholic
(N. Olimpo)
Montclair
(T. Cahill)
14b 09:55 AM Boys Ltwt 2x
Flight 2
Bonner/Prendergast
(D. McCreavy)
Hawken
(G. Whitehead)
Germantown Friends
(E. Genyk)
Don Bosco
(J. Perez)
The Haverford School
(E. Glavin)
15a 10:00 AM Boys Ltwt 4+
Flight 1
Egg Harbor
(D. Warrell)
Christian Brothers
(M. Guadagno)
St. Joseph Prep
(S. Gennaro)
Don Bosco
(C. Malley)
The Haverford School
(C. Bickhart)
Lower Merion
(D. Matthews)
15b 10:05 AM Boys Ltwt 4+
Flight 2
St. Paul's Schools
(L. Emmart)
St. Augustine
(A. Chell)
Father Judge
(P. Blumenstein)
Ridgewood
(J. Bragg)
Cedar Creek High School
(P. Lowe)
Vineland
(z. Berthel)
15c 10:10 AM Boys Ltwt 4+
Flight 3
Belleville
(J. Victorio)
Ocean City
(C. Brady)
Ranney
(S. Parlamas)
DeMatha
(T. Steinbauer)
MoorestownHighSchool/Rowing
(K. Harris)
La Salle
(J. Hamilton)
16a 10:15 AM Boys Ltwt 4x
Flight
St. Joseph Prep
(F. Lengetti)
Roman Catholic
(T. Madden)
Conestoga
(N. Carlson)
Springside Chestnut Hill
(J. Klauder)
17a 10:20 AM Boys Ltwt 8+
Flight
Oakcrest
(A. Villanueva)
St. Joseph Prep
(G. Wells)
La Salle
(R. Bond)
St. Augustine
(V. DiPentino)
Radnor
(D. Hughes)
Mainland
(J. Nazha)
24a 10:25 AM Boys Varsity 8+
Flight 1
Absegami
(Z. Ali)
La Salle
(J. Pinnola-Vizza)
St. Joseph Prep
(G. Giangiordano)
St. Augustine
(J. Ruskey)
Holy Spirit
(C. Malia)
James Madison
(M. Weiner)
24b 10:30 AM Boys Varsity 8+
Flight 2
Walt Whitman
(A. Bell)
Archbishop Carroll High School
(P. McGuinn)
Fordham Prep
(C. McCarrick)
Atlantic City
(W. McCue)
24c 10:35 AM Boys Varsity 8+
Flight 3
Salisbury School
(W. Wong)
St. Anthony's
(V. LaMonte)
MoorestownHighSchool/Rowing
(W. Van Fossen)
Don Bosco
(k. schnaars)
25a 03:20 PM Girls Gig/Novice 1x
Flight
Baldwin
(D. Foltz)
Downingtown STEM
(r. friedman)
Upper Dublin
(R. Reape)
Friends Select
(H. Cramer)
28a 03:25 PM Girls Freshman 4+
Flight
Upper Merion HS B
(M. Tyler)
Lower Merion
(J. Grimm)
Mount Saint Joseph
(G. Little)
Montclair
(T. Nedzi)
Upper Merion HS A
(S. Rose)
33a 03:30 PM Girls JV 1x
Flight
Agnes Irwin
(K. Mancini)
Oakcrest
(C. Ware)
Hatboro Horsham High School
(T. Gilad)
Leonia Crew
(E. McCartney-Leap)
Bonner/Prendergast
(M. Junod)
38a 03:35 PM Girls Ltwt 2x
Flight
Penn Charter
(L. Gendler)
Conestoga
(S. Bodek)
Ridgewood
(S. Noel)
Springside Chestnut Hill
(A. Noble)
Baldwin
(C. Solmssen)
Sacred Heart Country Day
(V. Homan)
39a 03:40 PM Girls Ltwt 4+
Flight 1
Egg Harbor
(B. Winkler)
Harriton
(D. Abul-enin)
Oakcrest
(C. Capone)
Agnes Irwin
(V. Joughin)
Lower Merion
(E. Rand)
39b 03:45 PM Girls Ltwt 4+
Flight 2
Mainland
(Y. Olson)
Mount Saint Joseph
(S. Cocozza)
Baldwin
(E. O'Brien)
Upper Merion HS
(L. Fabia)
39c 03:50 PM Girls Ltwt 4+
Flight 3
Montclair
(A. Schneider)
Merion Mercy
(A. Calderone)
Radnor
(N. massaro)
Belleville
(T. Gomez)
40a 03:55 PM Girls Ltwt 4x
Flight 1
Egg Harbor
(T. Cass)
Conestoga
(J. Alcorn)
Holy Spirit
(K. Maguire)
Sacred Heart Country Day
(E. Brutschea)
40b 04:00 PM Girls Ltwt 4x
Flight 2
Academy of Notre Dame
(E. Biancaniello)
Strath Haven
(S. Belanger)
Agnes Irwin
(J. Minker)
41a 04:05 PM Girls Ltwt 8+
Flight
Egg Harbor
(e. ireland)
Merion Mercy
(S. Thomas)
Holy Spirit
(C. McCully)
Mount Saint Joseph
(E. McHugh)
Montclair
(A. Van Inwegen)
42a 04:10 PM Girls 2nd 8+
Flight 1
Ocean City
(M. Szabo)
Radnor
(j. dersimonian)
Holy Spirit
(K. Libbey)
Absegami
(S. Irvin)
Atlantic City
(I. Anmuth)
42b 04:15 PM Girls 2nd 8+
Flight 2
St. Anthony's
(M. Little)
Walt Whitman
(E. Tatem)
Archbishop Carroll High School
(G. Niskanen)
MoorestownHighSchool/Rowing
(j. buck)
Mount Saint Joseph
(M. Wescott)
43a 04:20 PM Girls Varsity 1x
Flight 1
Conestoga Christian
(M. Graff)
Friends Select
(A. Aaron)
Episcopal Academy
(N. Stuart)
Bergen Tech
(E. Brooks)
Rutherford
(G. Seehaus)
43b 04:25 PM Girls Varsity 1x
Flight 2
Haddon Twp
(N. DiTommaso)
North Penn
(L. Ackerman)
Baldwin
(V. Gevurtz)
Manheim Township
(M. Kuntz)
OJ Roberts
(H. Watson)
44a 04:30 PM Girls Varsity 2x
Flight 1
Penn Charter
(H. Zisselman)
Conestoga
(B. Kaufmann)
Germantown Academy
(K. Horvat)
Ridgewood
(C. Chiaramonte)
Haddon Twp
(E. Donovan)
44b 04:35 PM Girls Varsity 2x
Flight 2
Academy of Notre Dame
(J. Gallagher)
Egg Harbor
(R. Reinhard)
Harriton
(L. Castelbaum)
Philadelphia City Rowing
(I. Johnson)
Springside Chestnut Hill
(D. McAllister)
44c 04:40 PM Girls Varsity 2x
Flight 3
Oakcrest
(S. Masker)
Episcopal Academy
(A. Molitor)
Agnes Irwin
(C. Ryan)
Holy Spirit
(C. Betar)
46a 04:45 PM Girls Varsity 4+
Flight 1
Concord HS
(G. Casares)
Egg Harbor
(S. Pennington)
Mainland
(K. Stafford)
Harriton
(E. Butler)
Lower Merion A
(M. Forster)
46b 04:50 PM Girls Varsity 4+
Flight 2
Lower Merion B
(L. Ochroch)
Bonner/Prendergast
(L. Millio)
Cedar Creek High School
(N. Martin)
Eustace
(A. Stevens)
Oakcrest
(R. Geibler)
46c 04:55 PM Girls Varsity 4+
Flight 3
Vineland
(C. Cohen)
Ranney
(r. bernstein)
Agnes Irwin
(M. yoh)
Penn Charter
(M. Perlmutter)
Rumson-Fair Haven
(E. Miller)
47a 05:00 PM Girls Varsity 4x
Flight 1
Springside Chestnut Hill
(A. Bedrosian)
Academy of Notre Dame
(M. Spurlock)
Conestoga
(A. Graf)
Episcopal Academy
(K. McGowan)
Montclair
(T. Meyer)
47b 05:05 PM Girls Varsity 4x
Flight 2
OLMA Crew
(D. Dougherty)
Mainland
(P. Garrett)
Agnes Irwin
(A. Miles)
Ridgewood
(A. Reilly)
48a 05:10 PM Girls Varsity 8+
Flight 1
Absegami
(S. Greenwood)
Archbishop Carroll High School
(C. O'Sullivan)
Mount Saint Joseph
(M. Lawn)
Holy Spirit
(L. Slattery)
Eustace
(D. Griffin)
James Madison A
(G. Williams)
48b 05:15 PM Girls Varsity 8+
Flight 2
Our Lady of Lourdes
(M. McKeever)
Atlantic City
(P. Siganos)
Merion Mercy
(S. Klippel)
Radnor
(N. Luker)
Ocean City
(k. kershbaumer)
Walt Whitman
(C. Crawford)
48c 05:20 PM Girls Varsity 8+
Flight 3
James Madison B
(M. Patrick)
St. Anthony's
(A. Schnabel)
MoorestownHighSchool/Rowing
(A. Slominski)
Page 1 of   1 Printed: 2013-Apr-20 06:46 AM
Created using Regatta Workbench