2013 5th Manny Flick / Horvat Series
Race Schedule
 Race 1a: Boys Gig/Novice 1x Flight @ 11:05 AM
1 Upper Dublin  (B. Scherpbier)
2 Germantown Academy  (F. McElwee)
3 Roman Catholic A  (W. Robb)
4 Strath Haven  (J. Harnsberger)
5 Roman Catholic B  (J. Grant)
6 Conestoga  (J. Hinderer)
7 Roman Catholic C  (R. Zhang)
8 Friends Select  (J. Zhang)
9 Wissahickon  (E. Baim)
10 Shipley  (D. Grubman)
11 Haddon Twp  (C. Hasson)
 Race 2a: Boys Freshman/Novice 2x Flight @ 11:15 AM
12 Roman Catholic A  (J. Brauckmann)
13 Roman Catholic B  (J. Campbell)
14 Abington  (B. Van Buren)
15 Haddon Twp  (O. Parker)
16 Conestoga  (T. Kao)
17 Upper Dublin  (L. MASSEY)
18 Penn Charter  (J. McDavid)
19 Friends Select  (A. Williams III)
20 Teaneck HS  (F. Nota)
21 Leonia Crew  (M. Miller)
22 Ridgewood  (A. Macon)
23 Oakcrest  (J. Lim)
24 The Haverford School  (M. Wolfgang)
 Race 3a: Boys Novice 4+ Flight @ 11:25 AM
28 Philadelphia City Rowing  (A. Smith)
29 Harriton A  (S. Van Wieren)
30 Montclair  (A. Ullah)
31 Ocean City  (J. Estadt)
32 Harriton B  (J. Saul)
33 Cedar Creek High School  (D. Logan)
34 Doane  (C. Stevens)
35 Collingswood  (C. Kaiser)
36 MoorestownHighSchool/Rowing  (A. Gutierrez)
37 St. Anthony's  (A. Wheeler)
38 Don Bosco  (j. watkins)
39 Mainland  (P. Berges)
40 Vineland  (M. Hanna)
41 Belleville  (K. Aponte)
42 North Arlington Crew  (V. Ribeiro)
 Race 4a: Boys Freshman 4+ Flight @ 11:35 AM
45 Bonner/Prendergast  (D. Dwyer)
46 Radnor  (T. Redmond)
47 Don Bosco  (L. Longobardo)
48 St. Augustine  (C. Campbell)
50 Christian Brothers  (R. Stefanik)
51 Eustace  (J. Stuckert)
52 Lower Merion  (J. Horn)
 Race 5a: Boys Novice 8+ Flight @ 11:45 AM
55 St. Augustine A  (N. Schalek)
56 Ocean City  (E. Lam)
57 La Salle A  (J. Naylor)
58 Don Bosco  (C. Mudrick)
59 Shipley  (B. Kimmel)
60 Christian Brothers  (N. Houston)
61 Atlantic City  (R. Kelly)
62 Episcopal Academy  (M. Davis)
63 St. Joseph Prep A  (A. VIDAL)
64 La Salle B  (J. Holyoke)
65 Holy Spirit  (C. Dzialo)
66 St. Augustine B  (J. Rossetti)
67 St. Joseph Prep B  (C. WREN)
68 Egg Harbor  (K. Tran)
69 Charter  (M. Crowder)
70 St. Paul's Schools  (J. Warfield)
71 Walt Whitman  (N. Baron)
72 Mainland  (T. Clerico)
73 MoorestownHighSchool/Rowing  (D. O'Sullivan)
74 The Haverford School  (J. Pechet)
75 Belleville  (F. Chafart)
76 Vineland  (A. Cerrato)
 Race 6a: Boys Novice 4x Flight @ 11:57 AM
79 Conestoga  (M. Monster)
80 Malvern Preparatory School  (M. Droogan)
81 Roman Catholic  (A. Panchella)
82 Boys' Latin of Philadelphia  (K. Bolden)
83 Springside Chestnut Hill  (R. Bakes)
84 The Haverford School  (L. Green)
85 Germantown Academy  (J. Taggart)
 Race 7a: Boys Freshman 4x Flight @ 12:07 PM
88 Conestoga  (T. MCGOVERN)
89 Don Bosco  (B. Caltavuturo)
90 Malvern Preparatory School  (T. Legner)
91 Roman Catholic  (B. Guckin)
92 Montclair  (B. Lewis)
93 Ridgewood A  (W. Creedon)
94 Ridgewood B  (W. Walton Roth)
95 Leonia Crew  (R. Castro)
96 Teaneck HS  (C. Lee)
 Race 8a: Boys Freshman 8+ Flight @ 12:17 PM
99 La Salle  (V. Armetta)
100 Christian Brothers  (T. Morris)
101 Montclair  (C. Fabian)
102 St. Augustine  (P. Leonetti)
103 Ocean City  (N. DiMarco)
104 St. Joseph Prep  (P. URBINE)
105 Haddonfield  (C. George)
106 Father Judge  (F. Marricone)
107 Radnor  (B. Duncan)
108 Egg Harbor  (E. Polanco)
109 Lower Merion  (S. Coursen)
110 Archbishop Carroll High School  (R. Guyer)
111 Fairfield Prep A  (P. Christakos)
112 Rumson-Fair Haven  (A. Perkins)
113 RFH Rowing  (S. Camarata)
114 Cedar Creek High School  (I. Martinelli)
115 Walt Whitman  (T. Thornton)
116 Fairfield Prep B  (J. Ekstract)
117 Mainland  (J. Leavy)
 Race 9a: Boys JV 1x Flight @ 12:27 PM
120 Roman Catholic A  (P. Scharf)
121 Upper Dublin  (W. Dowdell)
122 Roman Catholic B  (I. Morrissey)
123 Haddon Twp  (K. Schneider)
124 Roman Catholic C  (C. Roscioli)
126 Malvern Preparatory School  (m. adamcik)
127 Bergen Catholic  (S. Lezaja)
128 Boys' Latin of Philadelphia  (S. Jones)
129 Springside Chestnut Hill  (T. Andrews)
 Race 10a: Boys JV 2x Flight @ 12:37 PM
132 Springside Chestnut Hill  (M. Miller)
133 St. Joseph Prep A  (C. Busch)
134 Friends Select A  (E. Orts)
135 Conestoga  (R. Stone)
136 Roman Catholic B  (J. Leyland)
137 Penn Charter A  (E. Reidlmeier)
138 Roman Catholic A  (J. Wellein)
139 Strath Haven  (A. Lombard)
140 Montclair  (N. Ali)
141 Penn Charter B  (E. Grugan)
142 Friends Select B  (D. BURDEN)
143 Leonia Crew  (J. Bargo)
144 Germantown Academy  (A. Rai)
145 Upper Merion HS  (A. Chui)
146 Bergen Catholic  (K. Smith)
147 Shipley  (S. Brandt)
148 Roman Catholic C  (B. Farrell)
149 Haddon Twp  (J. Weber)
150 St. Joseph Prep A  (R. Wegryn)
 Race 11a: Boys JV 4+ Flight @ 12:47 PM
152 Oakcrest  (M. Dragotto)
153 Father Judge  (R. Hartman)
154 St. Joseph Prep B  (S. Chero)
155 Montclair  (G. Rosenthal)
156 Don Bosco  (V. Ulizko)
157 Christian Brothers  (J. Smallwood)
158 St. Joseph Prep A  (B. Spinelli)
159 St. Augustine  (M. Palladino)
160 Ocean City  (N. Bromhead)
161 Egg Harbor  (J. Barnes)
162 The Haverford School  (R. Meiers)
163 Springside Chestnut Hill  (A. Dragani)
164 Harriton  (M. Terwiesch)
165 Haddonfield  (A. Mandviwalla)
166 Lower Merion  (G. Lane)
167 La Salle  (A. Sosnader)
168 Doane  (J. Peterson)
169 Teaneck HS  (D. Patino)
170 Episcopal Academy  (J. Pusey)
171 Ranney  (C. Rivera)
172 Philadelphia City Rowing  (H. Johnson)
173 MoorestownHighSchool/Rowing  (C. Linn)
174 Belleville  (J. Padilla)
175 St. Paul's Schools  (A. Rutherford)
 Race 12a: Boys JV 4x Flight @ 12:59 PM
178 St. Joseph Prep  (D. McHale)
179 Roman Catholic  (W. Cuadrado)
180 Don Bosco  (T. Biby)
181 Teaneck HS  (O. Manahan)
182 Shipley  (S. Deitrich)
183 Germantown Academy  (E. Schoenberg)
184 Haddon Twp  (T. Kao)
185 Boys' Latin of Philadelphia  (J. Torres)
186 Owen J Roberts  (J. Wierzbicki)
187 Montclair  (E. St. John)
188 The Haverford School  (C. Johnson-Burrus)
189 Springside Chestnut Hill  (O. Cheung)
 Race 13a: Boys JV 8+ Flight @ 01:09 PM
192 Montclair  (J. Michalitsianos)
193 Holy Spirit  (B. Hanson)
194 St. Joseph Prep  (D. Lamb)
195 St. Augustine A  (E. Jones)
196 La Salle  (M. Meeks)
197 Haddonfield  (P. Hurd)
198 Christian Brothers A  (S. Londregan)
199 Lower Merion  (W. Maatallah)
200 Egg Harbor  (R. Rimmele)
201 Eustace  (C. Bechtel)
202 Christian Brothers B  (m. amodio)
203 Absegami  (M. Graham)
204 Ridgewood  (B. Flood)
205 Archbishop Carroll High School  (Z. Ziernicki)
206 Atlantic City  (K. Ruiz)
207 St. Augustine B  (M. Sammartino)
208 Fairfield Prep A  (S. Ghavidel)
209 James Madison  (J. Fox)
210 Belleville  (M. Tardillo)
211 Radnor  (J. Palmer)
212 Mainland  (J. Troiano)
213 Walt Whitman  (J. Andonov)
214 Our Lady of Lourdes  (A. Emmi)
215 Fairfield Prep B  (R. Kiel)
216 Rumson-Fair Haven  (G. Baumer)
217 Vineland  (K. Cortes)
 Race 26a: Girls Freshman/Novice 2x Flight @ 01:21 PM
219 Conestoga  (C. Maslowsky)
220 Shipley  (K. Moore)
221 Baldwin  (S. Dewey)
222 Agnes Irwin  (K. Helber)
223 Upper Dublin  (J. Axelrod)
224 Haddon Twp  (B. Colwell)
225 Friends Select  (M. zarate-ramirez)
226 Springside Chestnut Hill  (L. Burckhardt)
 Race 27a: Girls Novice 4+ Flight @ 01:31 PM
229 Bonner/Prendergast  (E. Dougherty)
230 Springside Chestnut Hill  (L. McCormack)
231 OLMA Crew  (G. Puggi)
232 Harriton A  (M. Iyer)
233 Shipley  (A. Leavy)
234 Germantown Academy  (S. Felgoise)
235 Harriton B  (A. Fuchs)
236 Collingswood  (N. Wilson)
237 Upper Merion HS  (R. Willauer)
238 Philadelphia City Rowing  (N. Reynolds)
240 Cedar Creek High School  (M. Freeland)
242 Belleville  (V. Felipe)
243 Ranney  (C. Kalinowski)
244 North Arlington Crew  (N. LaBarbera)
 Race 29a: Girls Novice 8+ Flight @ 01:41 PM
246 Mount Saint Joseph A  (D. Mischler)
247 Philadelphia City Rowing  (M. Cosgrove)
248 Germantown Academy  (S. Caplan)
249 Merion Mercy  (C. Nunno)
250 Mount Saint Joseph B  (T. Czerpak)
251 Absegami  (B. Peabody)
252 Radnor  (m. stanley)
253 Agnes Irwin  (A. Peters)
254 Owen J Roberts  (X. Sykes)
255 Lower Merion  (K. Peng)
256 Egg Harbor A  (K. Barron)
257 Oakcrest  (V. Simon)
258 Archbishop Carroll High School  (F. Rymal)
259 Ocean City  (D. Marotta)
260 Atlantic City  (M. Kinghorn)
261 Charter A  (E. Schulze)
262 Charter B  (C. Behan)
263 Mainland  (H. Kimble)
264 Egg Harbor B  (A. Gallagher)
265 St. Anthony's  (C. McMillan)
266 Rumson-Fair Haven  (L. Olson)
268 Episcopal Academy  (m. lindblad)
269 Walt Whitman  (K. Eisenberg)
270 Belleville  (L. Rodriguez)
 Race 30a: Girls Novice 4x Flight @ 01:53 PM
273 Germantown Friends  (T. Curry)
274 Strath Haven  (l. hinkle)
275 Sacred Heart Country Day  (C. Garvey)
276 Leonia Crew  (G. Capote)
277 Agnes Irwin  (A. Jagasia)
278 Teaneck HS  (D. Thompson)
279 Springside Chestnut Hill  (A. Schwartz)
 Race 31a: Girls Freshman 4x Flight @ 02:03 PM
282 Conestoga  (E. Hompe)
283 Ridgewood A  (C. Lampone)
284 Springside Chestnut Hill  (A. Sharma)
285 Strath Haven  (K. Butscher)
286 Holy Spirit  (K. Owen)
288 Montclair  (N. Burton)
289 Ridgewood B  (C. Brover)
290 Teaneck HS  (J. Woudenberg)
291 Penn Charter  (G. Kim)
 Race 32a: Girls Freshman 8+ Flight @ 02:13 PM
294 Mount Saint Joseph  (D. Simms)
295 Holy Spirit  (K. Magee)
296 Absegami  (e. whitehurst)
297 Radnor  (o. chase)
298 Montclair  (C. Day)
299 Merion Mercy  (K. Derewicz)
300 Ocean City  (F. Kane)
301 Atlantic City  (E. Rubino)
302 Walt Whitman  (M. McEwan)
303 RFH Rowing  (C. Tardiff)
 Race 34a: Girsl JV 2x Flight @ 02:23 PM
306 Conestoga  (M. Beirne)
307 Strath Haven  (E. Damico)
308 Sacred Heart Country Day  (E. Barton)
309 Haddon Twp  (M. Catrambone)
310 Agnes Irwin A  (L. Turner)
311 Agnes Irwin B  (M. Gleeson)
312 Leonia Crew  (F. Liu)
313 Academy of Notre Dame  (M. Curry)
314 Germantown Academy  (E. Ho)
315 Teaneck HS  (S. Zierler)
 Race 35a: Girls JV 4+ Flight @ 02:33 PM
318 Bonner/Prendergast  (M. Giovagnoli)
319 Shipley  (L. Semerjian)
320 Egg Harbor  (R. Suthard)
321 Philadelphia City Rowing  (D. Nemati)
322 Montclair  (J. Silver)
323 Harriton A  (S. Jenssen)
324 Merion Mercy  (R. Craig)
325 Haddonfield  (E. Stasi)
326 Agnes Irwin  (E. Miller)
327 Mount Saint Joseph  (K. Stromberg)
328 Episcopal Academy  (L. Wallick)
329 Ridgewood  (C. Tedeschi)
330 Concord HS  (N. Teichman)
331 Absegami  (E. McGowan)
332 Harriton B  (S. Amadio)
333 Holy Spirit  (S. Kelly)
334 Upper Merion HS  (J. Resendiz)
335 Cedar Creek High School  (P. McColgan)
336 OLMA Crew B  (G. Fusco)
337 OLMA Crew A  (r. hesser)
338 St. Anthony's  (M. Folan)
339 Rumson-Fair Haven  (H. Hurst)
340 Vineland  (A. Lincks)
342 Teaneck HS  (M. Lefkowitz)
343 Belleville A  (K. Luna)
344 MoorestownHighSchool/Rowing B  (A. Caffrey)
345 RFH Rowing  (L. Tapke)
346 Belleville B  (E. Tello)
347 Atlantic City  (K. Nguyen)
348 Hun  (A. Natale)
 Race 36a: Girls JV 4x Flight @ 02:43 PM
351 Conestoga  (S. Thomas)
352 Ridgewood  (A. Criscitiello)
353 Haddon Twp  (A. Sperlunto)
354 Shipley  (R. Sterge)
355 Agnes Irwin  (B. Mullin)
356 Holy Spirit  (J. Riordan)
357 Springside Chestnut Hill  (H. Hambrose)
358 Academy of Notre Dame B  (R. Congialdi)
359 Academy of Notre Dame A  (K. Mannion)
360 Friends Select  (A. Braun)
361 Baldwin A  (A. Lemmon)
362 Penn Charter  (c. mccall)
363 Baldwin B  (R. Dichter)
364 Teaneck HS  (S. Gutierrez)
 Race 37a: Girls JV 8+ Flight @ 02:53 PM
366 Oakcrest  (J. Lindsay)
367 Holy Spirit  (B. Stone)
368 Mainland  (J. Byrnes)
369 Montclair  (D. Van Winden)
370 Mount Saint Joseph  (C. Carbone)
371 Ridgewood  (J. Hefferon)
372 Owen J Roberts  (R. Bennett)
373 Atlantic City  (E. Cunningham)
374 Egg Harbor  (N. DiPietro)
375 Germantown Academy  (K. Nunes)
376 Merion Mercy  (E. Messina)
377 Haddonfield  (K. Wilkinson)
378 Vineland  (B. Malench)
379 Walt Whitman  (M. whiteman)
380 Eustace  (K. Skrajewski)
381 MoorestownHighSchool/Rowing  (S. Gluck)
382 Philadelphia City Rowing  (H. Boroff)
383 James Madison  (F. Gonzalez)
384 St. Anthony's  (M. Little)
385 Our Lady of Lourdes  (C. Darling)
There are 339 crews scheduled to race.
Page 1 of  1 Printed: 2013-Apr-20 06:46 AM