2013 Miami International Regatta
Heat Sheet for Saturday, Apr 6
Time Race Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
1a 08:00 Mens HS Ltwt Varsity 1x
Flight 1
Belen Jesuit
(H. FORMOSO-MURIAS)
SORA B
(O. Hansen)
Miami Rowing
(J. Bared)
SORA C
(J. Walker)
1b 08:06 Mens HS Ltwt Varsity 1x
Flight 2
University School
(D. Bitton)
North Palm Beach A
(C. Laflamme)
Naples
(C. Santos)
Westminster Academy
(R. Calhoun)
SORA A
(N. Tom)
2a 08:12 Mens HS Varsity 1x
Flight
Miami Rowing
(l. mercenari)
Miami Beach B
(S. Barnett)
SORA
(D. Barton)
Miami Beach A
(M. Ferguson)
Treasure Coast
(A. Pfeiffer)
3a 08:18 Womens HS Freshman 8+
Flight
Pine Crest
(T. Fistel)
Miami Rowing
(E. Ray)
4a 08:24 Mens HS Freshman 8+
Flight
Miami Rowing
(D. Denmark)
Pine Crest B
(M. Klar)
Miami Beach
(H. Shanahan)
Westminster Academy
(J. Moore)
Pine Crest A
(A. Srour)
Belen Jesuit
(B. Gilbert III)
5a 08:30 Mens HS Freshman 4+
Flight
Belen Jesuit A
(C. Collazo)
Coconut Grove RC B
(J. Lindenfeld)
Miami Rowing A
(P. Maher)
University School
(L. Lacerda)
Coconut Grove RC A
(J. Gonzalez)
Belen Jesuit B
(A. Fals Jr.)
Miami Beach
(J. Kahn)
6a 08:36 Mens HS Ltwt Varsity 2x
Flight 1
Pine Crest B
(A. Weiss)
Miami Beach A
(D. Stein)
SORA A
(K. Kage)
North Palm Beach B
(T. Suh)
St. Johns Country Day
(B. Boulter)
Miami Rowing A
(C. Tornell)
Westminster Academy
(Z. Allsworth)
6b 08:42 Mens HS Ltwt Varsity 2x
Flight 2
North Palm Beach A
(T. Barrow)
Miami Beach B
(J. Narson)
Pine Crest A
(A. Singh)
University School
(B. Blair)
SORA B
(N. Owen)
Miami Rowing B
(L. Ramirez)
7a 08:48 Womens HS Varsity 2-
Flight
St. Johns Country Day
(T. Colgate)
Miami Beach
(I. Morcos)
8a 08:54 Mens HS 2-
Flight
Coconut Grove RC B
(A. Abinader)
Belen Jesuit
(V. Vazquez)
St. Johns Country Day
(C. Hudson)
Coconut Grove RC A
(H. Kaplan)
9a 09:00 Womens HS Ltwt 8+
Flight
Merion Mercy
(S. Thomas)
Miami Rowing
(P. Bancalari)
Pine Crest
(A. Cureton)
Miami Beach
(s. Keeler)
10a 09:06 Mens HS Varsity 4x
Flight
Miami Beach
(M. Ferguson)
Miami Rowing
(N. Montalvo)
11a 09:12 Womens HS Varsity 2x
Flight 1
Miami Rowing B
(M. Schneider)
North Palm Beach
(K. Meyers)
Miami Beach A
(C. Meister)
SORA
(A. Combs)
11b 09:18 Womens HS Varsity 2x
Flight 2
St. Johns Country Day
(B. Oliver)
España
(M. Arrillaga)
Miami Rowing A
(Y. Herrera)
12a 09:24 Mens HS Junior 4x
Flight
Miami Beach
(T. Hayes)
Miami Rowing
(A. van Puffelen)
Belen Jesuit
(A. Novoa)
SORA
(D. Wendt)
España
(F. Fernandez Grandizo)
13a 09:30 Womens HS Novice 8+
Flight
St. Johns Country Day
(R. Sanford)
Miami Rowing
(E. Ray)
Pine Crest
(G. Shabo)
14a 09:36 Womens HS Ltwt Varsity 2x
Flight 1
Miami Rowing B
(S. Salazar)
España
(P. Figueroa)
Coconut Grove RC
(C. Roen)
Miami Beach A
(D. Keeler)
14b 09:42 Womens HS Ltwt Varsity 2x
Flight 2
Miami Rowing A
(P. Bancalari)
SORA
(G. HUTCHINGSON)
St. Johns Country Day
(C. Pardo)
Miami Beach B
(S. Gelber)
16a 09:48 Mens HS Novice 4+
Flight 1
Miami Beach A
(A. Lutge)
SORA
(L. Wendt)
Westminster Academy
(C. Renae)
St. Edwards
(m. murphy)
Coconut Grove RC B
(I. Hervada)
Miami Rowing A
(S. Chica)
16b 09:54 Mens HS Novice 4+
Flight 2
North Palm Beach
(J. Hong)
Miami Beach B
(A. Martinez)
Coconut Grove RC A
(J. Gonzalez)
Miami Rowing B
(A. Atencio)
St. Johns Country Day
(T. Hanson)
Treasure Coast
(B. Laing)
17a 10:00 Womens HS JV 8+
Flight
Miami Beach
(A. Sanchez)
Pine Crest
(K. Nemeth)
18a 10:06 Womens HS Varsity 8+
Flight
Merion Mercy
(S. Klippel)
Miami Rowing
(A. Sorensen)
Pine Crest
(S. Nelson)
South Jersey Rowing Club
(R. Rosenthal)
Miami Beach
(s. Keeler)
19a 10:12 Mens HS Varsity 8+
Flight
Miami Rowing
(N. Montalvo)
St. Johns Country Day
(B. Boulter)
Miami Beach
(C. Nistal)
Pine Crest
(A. Srour)
South Jersey Rowing Club
(C. Yang)
20a 10:18 Womens HS Novice 4+
Flight
St. Edwards
(h. foote)
Coconut Grove RC
(L. Tellez)
St. Johns Country Day
(H. Wollman)
Pine Crest
(J. Wilson)
Miami Rowing B
(D. muinos)
Miami Rowing A
(E. Ray)
21a 10:24 Mens HS Novice 8+
Flight 1
St. Johns Country Day
(A. Makar)
Miami Beach
(T. Szynkarski)
Pine Crest A
(A. Srour)
Belen Jesuit A
(A. Sanchez)
21b 10:30 Mens HS Novice 8+
Flight 2
Miami Rowing
(S. Chica)
Pine Crest B
(r. wexler)
Belen Jesuit B
(H. FORMOSO-MURIAS)
Coconut Grove RC
(A. Carles)
22a 10:36 Womens HS Junior 4x
Flight
Miami Beach A
(l. wolfe)
SORA
(C. VELEZ)
Miami Beach B
(R. Martinez)
23a 10:42 Womens HS Ltwt 1x
Flight
Miami Beach A
(G. Ayzen)
SORA
(B. Weinmann)
Miami Beach B
(A. Delaplaine)
24a 10:48 Womens HS Varsity 1x
Flight
España
(M. Arrillaga)
Miami Beach A
(V. Stasaityte)
SORA
(J. Mellow)
25a 10:54 Mens HS Freshman 4x
Flight
Miami Beach
(A. Lutge)
Belen Jesuit
(B. Gilbert III)
Miami Rowing
(A. Ramos)
26a 11:00 Womens HS Varsity 4x
Flight
North Palm Beach
(L. Mangines)
Miami Rowing
(A. Sorensen)
Miami Beach
(s. Keeler)
27a 11:06 Mens HS Ltwt 8+
Flight
Miami Beach
(D. Stein)
Pine Crest
(A. Srour)
Miami Rowing
(N. Montalvo)
Belen Jesuit
(L. Suarez)
28a 11:12 Womens HS Freshman 4+
Flight
SORA
(G. HUTCHINGSON)
Miami Rowing B
(A. martinez)
España
(M. Fernandez Grandizo)
Miami Rowing A
(E. Ray)
Pine Crest
(L. Goldman - Lotts)
Miami Beach
(S. Gelber)
29a 11:18 Mens HS JV 4+
Flight 1
St. Edwards
(w. campbell)
Coconut Grove RC A
(D. Goodkin)
Miami Beach A
(A. McCarthy)
Pine Crest
(A. Srour)
Belen Jesuit
(G. Michel)
Miami Beach B
(D. Choukroun)
29b 11:24 Mens HS JV 4+
Flight 2
St. Johns Country Day
(J. Pardo)
Treasure Coast A
(B. Laing)
Miami Rowing
(J. Camaliche)
SORA
(J. Walker)
Coconut Grove RC B
(A. Mendelson)
  11:30 Break              
30a 12:00 Womens HS JV 4+
Flight 1
Coconut Grove RC
(N. Austin)
Miami Rowing
(M. Schneider)
Merion Mercy
(S. Horn)
Westminster Academy
(D. Torres)
SORA
(C. VELEZ)
30b 12:06 Womens HS JV 4+
Flight 2
Miami Beach B
(J. Jimenez)
Pine Crest
(L. O'Hara)
Miami Beach A
(A. Sanchez)
South Jersey Rowing Club
(L. Rotkovitz)
St. Johns Country Day
(S. Robison)
32a 12:12 Mens HS 3rd 8+
Flight
Pine Crest
(A. Srour)
Miami Rowing
(J. Camaliche)
33a 12:18 Mens HS JV 8+
Flight
Belen Jesuit
(E. Iturregui)
Pine Crest
(A. Srour)
St. Johns Country Day
(J. Pardo)
Miami Rowing
(S. Chica)
Treasure Coast
(B. Laing)
Coconut Grove RC
(D. Goodkin)
34a 12:24 Mens HS Ltwt 4+
Flight
Miami Beach
(D. Choukroun)
SORA
(N. Owen)
South Jersey Rowing Club
(C. Yang)
Miami Rowing
(D. Prego)
University School
(J. Silvera)
Pine Crest
(A. Srour)
35a 12:30 Mens HS Varsity 4+
Flight 1
Pine Crest
(A. Srour)
España
(F. Fernandez Grandizo)
Miami Rowing
(N. Montalvo)
South Jersey Rowing Club
(G. Waxman)
Miami Beach
(C. Nistal)
35b 12:36 Mens HS Varsity 4+
Flight 2
University School
(B. Burns)
St. Johns Country Day
(B. Boulter)
St. Edwards
(m. murphy)
Treasure Coast
(A. Pfeiffer)
36a 12:42 Womens HS Freshman 4x
Flight
Miami Rowing
(N. Niego)
España
(M. Fernandez Grandizo)
SORA
(G. HUTCHINGSON)
37a 12:48 Womens HS Ltwt 4+
Flight 1
Pine Crest
(P. Kessler)
Coconut Grove RC A
(C. Roen)
Merion Mercy
(A. Calderone)
Miami Beach B
(G. Ayzen)
37b 12:54 Womens HS Ltwt 4+
Flight 2
Coconut Grove RC B
(A. Golden)
Miami Beach A
(E. Epstein)
Miami Rowing
(P. Bancalari)
38a 01:00 Mixed HS 8+-
Flight
Treasure Coast
(M. Gordon)
St. Johns Country Day
(G. Fisher)
Coconut Grove RC
(C. Roen)
39a 01:06 Mens Jr 2x
Flight 1
Nassau
(N. Mindorff)
Miami Rowing
(J. Morcos)
St. Johns Country Day
(C. Hudson)
Belen Jesuit B
(D. Dukenik)
39b 01:12 Mens Jr 2x
Flight 2
Belen Jesuit A
(A. Seda)
Westminster Academy
(M. Brohman)
Pine Crest
(A. Momin)
North Palm Beach
(T. Barrow)
40a 01:18 Womens Jr 2x
Flight
St. Johns Country Day
(B. Oliver)
SORA
(C. VELEZ)
Miami Beach B
(J. Malter Terrada)
España
(M. Arrillaga)
Miami Rowing A
(D. Pachon)
Miami Beach A
(I. Morcos)
Miami Rowing B
(I. O'Sullivan)
41a 01:24 Mens HS Ltwt Varsity 4x
Flight
North Palm Beach
(T. Suh)
Belen Jesuit
(L. Suarez)
Miami Rowing
(J. Toohey)
Miami Beach
(D. Stein)
SORA
(N. Owen)
42a 01:30 Mens HS Varsity 2x
Flight 1
Miami Beach A
(M. Ferguson)
Treasure Coast
(A. Pfeiffer)
St. Johns Country Day
(H. Chancey)
North Palm Beach A
(C. Connealy)
España A
(F. Fernandez Grandizo)
University School
(B. Burns)
42b 01:36 Mens HS Varsity 2x
Flight 2
North Palm Beach A
(E. Beuse)
Belen Jesuit
(V. Vazquez)
Miami Rowing
(N. Montalvo)
Pine Crest
(A. Momin)
España B
(J. Sanchez Castro)
Miami Beach B
(J. Kahn)
43a 01:42 Womens HS Varsity 4+
Flight 1
Treasure Coast
(A. DeVault)
SORA
(A. Combs)
St. Edwards
(c. villacorta)
St. Johns Country Day
(T. Colgate)
43b 01:48 Womens HS Varsity 4+
Flight 2
Miami Beach
(s. Keeler)
South Jersey Rowing Club
(R. Rosenthal)
Pine Crest
(S. Nelson)
Merion Mercy
(S. Klippel)
Miami Rowing
(A. Sorensen)
44a 01:54 Womens HS Ltwt Varsity 4x
Flight
Miami Beach
(G. Ayzen)
Miami Rowing
(P. Bancalari)
  02:00 Break              
31a 02:30  Middle School 8+ 500 Meter Dash
Flight 1
Miami Rowing A
(A. Cordoves)
Miami Rowing C
(M. Bonce)
Miami Rowing B
(C. Rionda)
31b 02:36  Middle School 8+ 500 Meter Dash
Flight 2
Belen Jesuit
(l. zumpano)
Westminster Academy
(J. Moore)
Miami Beach
(H. Shanahan)
St. Johns Country Day
(A. Makar)
45a 02:42 Womens HS Fresh 1x-750 Meter Dash
Flight
España
(I. Vazquez)
SORA
(G. HUTCHINGSON)
46a 02:48 Mens Novice 1x-750 Meter Dash
Flight
SORA B
(d. barton)
Miami Beach B
(T. Szynkarski)
SORA A
(K. Hislop)
North Palm Beach
(J. Hong)
Naples
(C. Santos)
Miami Beach A
(L. Gardani)
47a 02:54 Mens HS Fresh 1x-750 Meter Dash
Flight
Miami Beach B
(J. Kahn)
SORA
(J. Walker)
Belen Jesuit
(B. Gilbert III)
University School
(J. Moreis)
48a 03:00 Womens Novice 1x-750 Meter Dash
Flight
South Jersey Rowing Club
(R. Pierce)
Miami Beach
(A. Delaplaine)
49a 03:06 Mens HS Novice 4x-750 Meter Dash
Flight
Miami Rowing
(D. Denmark)
Miami Beach
(A. Lutge)
50a 03:12 Womens HS Novice 4x-750Meter Dash
Flight
SORA
(L. Finsie)
51a 03:18 Womens HS Novice 2x-750 Meter Dash
Flight
St. Johns Country Day
(R. Sanford)
Coconut Grove RC B
(A. Golden)
Westminster Academy
(H. Miller)
Coconut Grove RC A
(A. Vallejo)
North Palm Beach
(G. Logiudice)
52a 03:24 Mens HS Novice 2x-750 Meter Dash
Flight 1
Miami Beach A
(H. Shanahan)
Miami Rowing A
(S. Chica)
SORA A
(W. Huhta)
Coconut Grove RC A
(H. Kaplan)
Westminster Academy
(J. Zolnowski)
52b 03:30 Mens HS Novice 2x-750 Meter Dash
Flight 2
Coconut Grove RC B
(A. Abinader)
St. Johns Country Day
(D. Juskowski)
Miami Beach B
(L. Gardani)
SORA B
(D. Wendt)
Miami Rowing B
(A. Atencio)
53a 03:36 Mens Masters 1x-750 Meter dash
Flight 1
Miami Beach B
(C. Sanchez)
[C/48/8.2]
CR Vasco
(M. Campos (28))
[A/29/0.0]
Miami Beach C
(A. Touzard)
[C/44/5.3]
53b 03:42 Mens Masters 1x-750 Meter dash
Flight 2
Miami Beach D
(D. Wood)
[E/58/8.1]
Miami Rowing
(R. Arellano)
[E/58/8.1]
Miami Beach A
(E. Brand)
[E/58/8.1]
Hollywood
(A. Chavez)
[E/58/8.1]
Naples
(S. Jaron)
[D/50/0.0]
Guatemala
(E. Nanne)
[F/61/11.8]
54a 03:48 Womens Masters 1x-750 meter dash
Flight 1
Hollywood
(s. viegas)
[C/44/5.3]
Miami Rowing A
(E. Haney)
[B/38/2.2]
North Palm Beach A
(A. Burns)
[A/29/0.0]
54b 03:54 Womens Masters 1x-750 meter dash
Flight 2
Miami Beach B
(L. RETELNY)
[D/50/0.0]
Miami Rowing B
(S. McLean)
[H/72/28.1]
Miami Beach A
(C. Lubarsky)
[D/52/1.8]
North Palm Beach B
(S. Blackall)
[F/63/14.4]
Miami Beach C
(L. Horn)
[E/58/8.1]
55a 04:00 Mens Masters 8+-750 Meter Dash
Flight
Coconut Grove RC
(F. Juncadella)
[AA/21/0.0]
56a 04:06 Womens Masters 4+- 750 Meter Dash
Flight
Miami Rowing B
(Y. Ortiz)
[D/50/0.8]
Miami Rowing A
(K. Wojtas)
[C/49/0.0]
57a 04:12 Mens Masters 2x-750 Meter Dash
Flight
Coconut Grove RC A
(F. Juncadella)
[AA/21/0.0]
Miami Beach
(A. Rojas)
[C/43/4.1]
Miami Rowing
(Y. Vazquez)
[B/36/1.3]
Coconut Grove RC B
(A. Perez-siam)
[AA/21/0.0]
Hollywood
(A. Chavez)
[D/54/11.8]
Coconut Grove RC C
(M. Carras)
[AA/21/0.0]
North Palm Beach A
(B. Meyers)
[E/58/15.6]
58a 04:18 Womens Masters 4x-750 Meter Dash
Flight
Miami Rowing A
(E. Haney)
[C/48/1.2]
Miami Beach
(D. Parrish)
[D/53/4.7]
Miami Rowing B
(S. van der Meulen)
[D/54/5.5]
Hollywood
(s. viegas)
[C/46/0.0]
59a 04:24 Mens Masters 4+-750 Meter Dash
Flight
Coconut Grove RC A
(F. Juncadella)
[AA/21/0.0]
Miami Rowing
(Y. Vazquez)
[B/42/3.6]
Coconut Grove RC B
(M. Carras)
[AA/22/0.0]
60a 04:30 Womens Masters 8+-750 Meter dash
Flight
Miami Beach
(G. Lopapa)
[D/53/2.8]
Miami Rowing
(K. Wojtas)
[C/49/0.0]
61a 04:36 Mixed Masters 2x-750 Meter Dash
Flight
Miami Beach
(A. Touzard)
[C/48/0.0]
Hollywood B
(E. Dikes)
[E/56/6.5]
Treasure Coast A
(J. Allen)
[F/62/12.7]
North Palm Beach A
(A. Burns)
[C/48/0.0]
Hollywood A
(A. Chavez)
[F/60/10.5]
62a 04:42 Mens Masters 4x-750 Meter Dash
Flight
Miami Beach A
(E. Brand)
[F/60/12.9]
Miami Rowing
(Y. Vazquez)
[B/42/0.0]
Miami Beach B
(F. Viacava)
[D/54/7.5]
63a 04:48 Mixed Masters 4+-750 Meter Dash
Flight
Miami Rowing A
(M. Alonso)
[B/42/0.0]
Miami Beach
(A. Rojas)
[C/43/0.5]
64a 04:54 Womens Masters 2x-750 Meter Dash
Flight
Miami Beach A
(D. Parrish)
[E/56/9.5]
Miami Rowing B
(E. Haney)
[C/43/0.0]
Miami Beach B
(L. Ljung)
[C/44/0.6]
Hollywood
(s. Ressler)
[C/49/3.7]
Miami Beach C
(C. Lubarsky)
[E/55/8.6]
Miami Rowing A
(K. Wojtas)
[C/48/3.0]
65a 05:00 Mixed Masters 8+-750 Meter Dash
Flight
Miami Beach
(C. Lubarsky)
[D/54/6.6]
Miami Rowing
(M. Alonso)
[C/44/0.0]
66a 05:06 Mixed Masters 4x-750 Meter Dash
Flight
Hollywood
(A. Chavez)
[E/58/8.4]
Miami Rowing
(F. Barrera)
[C/47/0.0]
North Palm Beach
(A. Burns)
[D/50/1.9]
Miami Beach
(A. Touzard)
[C/49/1.3]
Page 1 of   1 Printed: 2013-Apr-05 05:46 AM