2013 Navy Day Regatta
Race Schedule
 Race 1: Mens Open 2- Final @ 08:15 AM
1 U Penn  (L. Kaminski)
2 Sarah Lawrence  (O. Marks)
3 Penn Ltw A  (J. David)
4 Penn Ltw B  (D. Schwarz)
6 Undine  (J. Cipolla)
7 Sagamore RA  (D. Taylor)
 Race 2: Womens Open 2- Final @ 08:22 AM
9 U Penn B  (H. Stevens)
10 U Penn A  (M. Fitzgerald)
11 Rutgers (Camden)  (G. Stankeviciute)
12 Hofstra  (A. Wilson)
 Race 3: Mens Open 1x Final @ 08:30 AM
15 Penn AC A  (Y. Rigogne)
16 College Boat D  (D. Frankel)
17 Malta A  (S. Ferenczy)
18 Penn AC D  (W. Browder)
19 College Boat B  (J. sands)
20 Malta B  (D. Smith)
21 Vesper A  (P. Alter)
22 Penn AC G  (M. Lacombe)
23 Malta C  (S. Cunningham)
24 College Boat A  (E. Golding)
25 Vesper C  (M. Orzolek)
26 Vesper B  (N. Goode)
27 Undine B  (P. Seymour)
28 Undine A  (C. Biddle)
29 Penn AC F  (A. Walters)
30 Malvern Preparatory School A  (J. Sincavage)
31 Undine C  (L. Albala)
32 Malta D  (W. Purman)
33 College Boat C  (G. Myhr)
34 Baltimore  (J. Olbrys)
35 Malvern Preparatory School C  (J. McManus)
36 Malta L  (J. Black)
37 Penn AC I  (J. Keen)
38 Penn AC H  (D. Judah)
39 Undine E  (A. Quinn)
40 Penn AC J  (A. Traubert)
41 Malvern Preparatory School D  (J. Clark)
42 Penn AC B  (B. STAHL)
43 Malvern Preparatory School B  (C. Frey)
44 Undine D  (L. Smith)
45 Penn AC K  (M. Mirabella)
46 Malvern Preparatory School E  (J. Connor)
47 Penn AC E  (C. Reich)
48 Malta L  (C. Ethridge)
49 Penn AC C  (E. Schwirtz)
50 Malvern Preparatory School F  (M. Adamcik)
51 Malta K  (S. Madden)
52 Univ. of Delaware  (C. Brown)
 Race 4: Womens Open 1x Final @ 08:38 AM
53 Vesper C  (B. Crawford)
54 Vesper J  (N. Ritchie)
55 Vesper B  (C. Stawicki)
56 Vesper D  (A. Morss)
57 Penn AC C  (E. Jorgensen)
58 Penn AC A  (A. Ohrstrom)
59 Penn AC E  (M. Mosier)
60 Vesper E  (S. imsdahl)
61 Penn AC B  (M. Deja)
62 Penn AC D  (V. Mather)
63 Undine A  (K. McFetridge)
64 Vesper A  (S. Pivonka)
66 Undine B  (E. Welsh)
67 University  (G. Cutler)
68 Undine C  (C. Carney)
69 Vesper I  (A. Psiaki)
70 Vesper E  (E. Maxwell)
71 Undine D  (K. Brown)
72 Vesper H  (E. Euiler)
73 Unaffiliated (USA) A  (L. Healy)
74 Vesper F  (G. Arondel)
75 Unaffiliated (USA) B  (N. Cunningham)
 Race 5A: Mens Masters 1x (27 - 42 yrs) Final @ 08:48 AM
78 Fairmount A  (J. Svoboda)[B/41/19.2]
79 Vesper  (T. Waddle)[A/33/3.2]
80 Fairmount B  (K. Montenegro)[A/29/0.0]
81 Unaffiliated (USA)  (C. Paul)[A/35/6.0]
 Race 5B: Mens Masters 1x (43 - 54 yrs) Final @ 08:48 AM
84 Undine  (F. Rowe)[D/50/27.3]
86 Unaffiliated (USA)  (D. Day)[D/51/32.0]
87 Whitemarsh  (K. Wobeser)[C/44/3.3]
88 Vesper A  (D. Melnik)[C/43/0.0]
89 Narragansett  (M. Smith)[D/51/32.0]
90 University C  (R. Goudy)[D/52/36.9]
91 Bachelors  (J. Greenfield)[D/52/36.9]
92 University A  (M. Dencker)[C/46/10.5]
 Race 5C: Mens Masters 1x (55+ yrs) Final @ 08:48 AM
96 Malta  (R. Stehlik)[G/66/73.7]
97 University  (H. Bodek)[E/59/24.0]
98 Vesper  (P. Simone)[F/60/30.5]
99 Baltimore  (M. Chin)[E/57/11.6]
100 Wilmington  (H. Mueller)[I/75/152.0]
101 Fairmount A  (B. Galli)[G/67/81.6]
102 Fairmount B  (j. gaughan)[G/66/73.7]
103 Bachelors  (M. Levy)[G/69/98.0]
104 Swan Creek Rowing Club  (T. Pytlar)[F/61/37.2]
105 Fairmount C  (J. Long)[G/65/66.0]
106 Undine  (K. Robinson)[E/59/24.0]
107 Fairmount D  (F. McAleer)[E/55/0.0]
 Race 6A: Womens Masters 1x (27 - 42 yrs) Final @ 08:58 AM
109 Whitemarsh  (L. Lehane)[A/33/3.5]
110 Unaffiliated (USA)  (A. Bowler)[A/28/0.0]
111 Vesper B  (A. Phillips)[B/39/14.3]
112 Vesper A  (D. Anders)[A/35/6.3]
113 Undine  (M. Ionescu)[A/32/2.4]
 Race 6B: Womens Masters 1x (43 - 54 yrs) Final @ 08:58 AM
116 Vesper A  (E. Saint Clair)[D/51/17.6]
117 University  (M. Hilf)[D/53/27.6]
118 Penn AC  (R. Foley)[C/49/8.4]
119 Vesper B  (B. Meehan)[C/47/0.0]
120 Carnegie Lake A  (D. Olivier)[D/52/22.5]
121 Baltimore  (E. Erbelding)[D/52/22.5]
 Race 6C: Womens Masters 1x (55+ yrs) Final @ 08:58 AM
124 Penn AC  (G. Cipollone)[E/56/0.0]
125 Bachelors  (C. Pavlak)[F/61/31.5]
126 Bryn Mawr/Philadelphia Girls [Composite]  (C. Bower)[E/57/5.9]
127 Crescent  (L. Geddes)[E/56/0.0]
128 Vesper  (E. Normoyle)[E/56/0.0]
129 Fairmount  (S. Sargent)[G/69/92.3]
130 Philadelphia Girls  (R. D'Alba)[F/62/38.4]
131 Hiawatha Island  (M. Karl)[F/60/24.8]
 Race 7: Mens Open 4+ Final @ 09:08 AM
134 Penn AC  (E. Winstead)
135 Rutgers Alumni/Rutgers (Camden) [Composite]  (T. Spell)
136 Wilmington  (I. Baldychev)
137 Undine  (J. Haines)
138 Drexel  (A. Fittipaldi)
 Race 8: Womens Open 4+ Final @ 09:16 AM
141 Vesper  (M. Brokaw)
 Race 9: Mens Collegiate 4+ Final @ 09:28 AM
144 U.S. Naval Academy Men's Crew A  (E. Palmer)
145 U.S. Naval Academy Men's Crew B  (J. Schmidt)
146 Rutgers A  (A. Carmody)
147 St. Josephs B  (J. Capraro)
148 U Penn A  (D. Alizadeh)
149 St. Josephs A  (V. Scelso)
150 West Point  (T. Kazimer)
152 U Penn B  (E. Sezgen)
153 La Salle Crew  (S. Devine)
154 U Penn C  (C. Davenport)
155 New York Maritime A  (M. Thomas)
156 Lehigh B  (R. Garcia)
157 New York Maritime B  (z. dietrich)
158 TCNJ Crew  (J. Palermo)
159 Sarah Lawrence  (O. Marks)
160 Loyola  (J. Wawrzynski)
161 St. Josephs C  (W. Risko)
162 St. Marys  (B. Baker)
163 Hofstra  (E. Gomez)
164 Lehigh A  (J. Rita)
165 Villanova A  (M. Valazza)
166 Rutgers B  (A. Nowak)
167 Lehigh C  (A. Smith)
168 Villanova B  (A. Dowdell)
 Race 10: Mens Collegiate Ltwt 4+ Final @ 09:38 AM
171 Penn Ltw A  (S. Shaw)
172 Penn Ltw B  (J. David)
173 Univ. of Delaware  (C. Selvaggio)
174 Franklin  (S. Alter)
175 Rutgers (Camden)  (S. Murphy)
176 Loyola  (W. Horan)
177 Penn Ltw C  (J. Uqdah)
 Race 11: Womens Collegiate 4+ Final @ 09:50 AM
179 U Penn A  (E. Picciani)
180 U Penn B  (K. Baldridge)
181 Temple A  (B. Bradley)
182 St. Josephs A  (m. mueller)
183 St. Josephs B  (a. mcevoy)
184 West Point  (K. Mucke)
185 Philadelphia  A  (E. Brooks)
186 Temple B  (G. Inverso)
187 Franklin  (A. Hoffmann)
188 U Penn C  (A. Hofinga)
189 La Salle Crew  (G. Harris)
190 New York Maritime  (L. Smith)
191 Lehigh B  (E. Ivy)
192 Philadelphia  B  (E. Miller)
193 Lehigh A  (A. Eggert)
194 Temple C  (A. Lindsay)
195 Sarah Lawrence  (S. Groh)
196 TCNJ Crew B  (E. Rotella)
197 TCNJ Crew A  (E. Davis)
198 Delaware  (S. Afshar)
199 St. Josephs C  (E. coldren)
 Race 12: Womens Collegiate Ltwt 4+ Final @ 10:00 AM
201 Catholic University  (A. Schmitt)
 Race 13A: Mens Masters 4+ (27 - 42 yrs) Final @ 10:10 AM
204 Wharton  (D. Gross)[A/30/0.0]
205 Carnegie Lake  (F. Hoffmann)[B/40/13.8]
 Race 13B: Mens Masters 4+ (43 - 54 yrs) Final @ 10:10 AM
208 PNRA/Mercer  (M. Truesdell)[C/49/0.0]
209 Swan Creek Rowing Club  (M. Jezyk)[C/45/0.0]
 Race 13C: Mens Masters 4+ (55 yrs) Final @ 10:10 AM
212 Fairmount A  (t. kowalik)[E/57/0.0]
213 Fairmount B  (J. Sonzogni)[F/64/40.5]
 Race 14A: Womens Masters 4+ (27 - 42 yrs) Final @ 10:20 AM
216 Wharton  (M. Carroll-Coelho)[A/29/0.3]
217 University  (E. Sauter)[A/27/0.0]
218 Carnegie Lake  (V. Oomen)[B/40/14.6]
 Race 14B: Womens Masters 4+ (43 - 54 yrs) Final @ 10:20 AM
221 Carnegie Lake A  (R. Ford)[D/51/11.7]
222 Carnegie Lake B  (L. Suplick)[C/48/0.0]
 Race 14C: Womens Masters 4+ (55+ yrs) Final @ 10:20 AM
225 Wilmington  (K. Qualls)[E/58/0.0]
 Race 15: Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final @ 10:32 AM
228 Penn Ltw A  (S. Ward)
229 U Penn A  (F. John)
230 U.S. Naval Academy Men's Crew A  (E. Stockwood)
231 Drexel A  (D. Dollin)
232 St. Josephs B  (P. Collins)
233 Navy Ltws B  (A. McGuigan)
234 Navy Ltws A  (J. Maranto)
235 New York Maritime  (J. Rainard)
236 West Point  (L. Robinson)
237 U Penn B  (S. Forester)
238 U.S. Naval Academy Men's Crew B  (N. Guney)
240 St. Josephs A  (C. Sanu)
241 U Penn C  (J. Laberee)
242 Rutgers B  (B. Deoari)
243 Univ. of Delaware C  (S. Lobo)
244 Drexel B  (A. Cordi)
245 Univ. of Delaware D  (A. Senesac)
246 Lehigh A  (F. Bower)
247 Univ. of Delaware B  (E. Conde)
248 Univ. of Delaware A  (R. Adams)
250 Rutgers A  (B. Deoara)
251 Lehigh B  (j. Smith)
252 Lehigh C  (N. Lyle)
 Race 16: Womens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final @ 10:44 AM
255 U Penn A  (C. Benson)
256 Navy - Women  (H. Robertson)
257 West Point  (A. Rapp)
258 Bryn Mawr  (L. Roberts)
259 St. Josephs B  (m. merrill)
260 U Penn B  (I. Catton)
261 Lehigh  (M. Wescott)
262 Catholic University  (S. Danek)
263 St. Josephs A  (m. daly)
 Race 17: Mens Collegiate JV 8+ Final @ 10:56 AM
266 U.S. Naval Academy Men's Crew A  (J. Schmidt)
267 Drexel A  (C. Ladd)
268 U.S. Naval Academy Men's Crew B  (H. McDonald)
269 U.S. Naval Academy Men's Crew C  (D. Matasic)
270 Drexel B  (R. Greene)
271 West Point  (A. Mountford)
272 U Penn A  (A. Buck)
273 Scranton  (T. Ryan)
274 Villanova  (P. Zaleski)
275 U Penn B  (A. Brown)
276 Univ. of Delaware  (T. Abel)
277 Rutgers A  (C. Nagy)
278 Rutgers B  (D. Nemec)
 Race 18: Womens Collegiate JV 8+ Final @ 11:08 AM
281 Navy - Women A  (R. Greenberg)
282 Drexel A  (V. King)
283 U Penn  (K. Baldridge)
284 Drexel B  (T. Brady)
285 Delaware B  (M. Murphy)
286 Delaware A  (A. Cruz)
287 Navy - Women B  (V. Burger)
288 Rutgers - Women A  (E. Topp)
289 Temple  (K. Hill)
290 West Point  (A. Baker)
291 Rutgers - Women B  (E. Goodman)
 Race 19: Mens Open 2x Final @ 11:16 AM
294 Penn AC B  (A. Traubert)
295 Undine/Fairmount [Composite] A  (C. Lindborg)
296 Vesper  (N. Goode)
297 Fairmount  (S. Long)
298 Loyola A  (J. McCarron)
299 Malta B  (C. Ethridge)
300 Malta A  (c. lambert)
301 Navesink  (G. Kehoe)
302 Penn AC A  (Y. Rigogne)
303 Catholic University  (T. Campbell)
304 Undine/Vesper [Composite] B  (A. Quinn)
305 Loyola B  (M. Blume)
 Race 20: Womens Open 2x Final @ 11:24 AM
306 Vesper A  (B. Crawford)
307 Penn AC  (V. Mather)
309 St. Josephs B  (j. perkins)
311 Vesper C  (A. Morss)
312 St. Josephs A  (k. rupert)
313 Lehigh A  (C. Mazzie)
314 St. Josephs C  (m. mueller)
315 Vesper B  (C. Stawicki)
316 Lehigh B  (K. Menge)
 Race 21A: Mens Masters 2x (27 - 42 yrs) Final @ 11:32 AM
319 Whitemarsh  (K. Umbreit)[A/29/0.3]
320 Pennsylvania  (E. Gallagher)[A/27/0.0]
321 Undine  (R. Baldry)[B/42/19.4]
322 Malta  (F. Duling)[B/42/19.4]
 Race 21B: Mens Masters 2x (43 - 54 yrs) Final @ 11:32 AM
324 University A  (J. Purtill)[C/49/22.4]
325 Fairmount  (G. Stefan Jr)[B/42/0.0]
326 Navesink  (J. Crilly)[D/52/34.6]
327 Malta  (T. Trocky)[D/50/26.3]
328 Whitemarsh  (G. Kerr)[D/54/43.6]
329 University B  (T. Barron)[D/53/39.0]
 Race 21C: Mens Masters 2x (55+ yrs) Final @ 11:32 AM
332 Viking  (F. Previti, M.D.)[F/62/38.1]
333 Pennsylvania  (W. Charles)[E/55/0.0]
334 University  (K. Coady)[E/58/15.3]
335 Potomac  (P. Pietra)[E/56/5.0]
336 Fairmount  (R. Burns)[I/79/165.9]
 Race 22A: Mixed Masters 2x (27 - 42 yrs) Final @ 11:40 AM
338 University  (R. Jordan)[A/29/0.0]
 Race 22B: Mixed Masters 2x (43 - 54 yrs) Final @ 11:40 AM
341 Vesper  (D. Melnik)[D/50/0.0]
 Race 22C: Mixed Masters 2x (55+ yrs) Final @ 11:40 AM
344 Bachelors  (K. Becker)[E/57/0.0]
345 Baltimore  (E. Anderson)[F/60/16.3]
346 Malta  (R. Stehlik)[E/59/10.7]
347 Vesper  (R. Jones)[G/68/67.4]
 Race 23A: Womens Masters 2x (27 - 42 yrs) Final @ 11:48 AM
350 Baltimore  (E. Hofler)[A/27/0.0]
351 Vesper A  (E. Saint Clair)[B/37/8.6]
352 Vesper B  (J. Donsky)[A/35/5.5]
353 FHR  (J. Wagner)[A/34/4.2]
354 Wilmington  (F. Lee)[B/40/14.6]
355 University  (K. Ennis)[A/29/0.3]
 Race 23B: Womens Masters 2x (43 - 54 yrs) Final @ 11:48 AM
358 Philadelphia Girls  (L. Finnerty)[D/50/23.6]
359 Bachelors  (E. Villa Kaufer)[C/43/0.0]
360 Whitemarsh  (J. Waterbury)[D/52/31.9]
361 University  (K. Cook)[C/48/16.0]
362 Vesper  (A. James)[C/44/2.9]
363 Baltimore  (L. Pipitone)[D/52/31.9]
 Race 23C: Womens Masters 2x (55+ yrs) Final @ 11:48 AM
366 Penn AC  (T. Decker)[E/57/0.0]
367 Bachelors  (S. Scott)[E/55/0.0]
368 Carnegie Lake  (K. Ellis)[E/59/0.0]
369 Fairmount  (S. Mallett)[E/55/0.0]
 Race 24A: Mens Masters 8+ (27 - 42 yrs) Final @ 11:56 AM
372 Wharton  (R. Rogers)[AA/26/0.0]
373 Swan Creek Rowing Club  (T. Linus)[B/40/13.5]
374 University  (B. O'Malley)[B/38/9.7]
375 St. Josephs A  (M. Benedetto)[AA/24/0.0]
376 St. Josephs D  (D. Kilpatrick)[A/32/2.0]
377 St. Josephs C  (P. Kenny)[AA/25/0.0]
378 St. Josephs B  (J. Lesko)[AA/22/0.0]
 Race 24B: Mens Masters 8+ (43 - 54 yrs) Final @ 11:56 AM
381 Penn AC  (R. Kennelly)[E/55/30.7]
382 Whitemarsh  (J. Monaghan)[C/47/0.0]
383 Wilmington  (M. Teichman)[D/54/26.3]
 Race 24C: Mens Masters 8+ (55+ yrs) Final @ 11:56 AM
386 Brigantine  (A. Stefanski)[E/55/0.0]
387 University  (A. Cook)[F/62/35.3]
 Race 25A: Womens Masters 8+ (27 - 42 yrs) Final @ 12:04 PM
390 St. Josephs  (c. greway)[A/27/0.0]
391 Wharton  (L. Schwartz)[A/27/0.0]
392 Rutgers Alumni  (M. Borger)[B/37/8.0]
 Race 25B: Womens Masters 8+ (43 - 54 yrs) Final @ 12:04 PM
395 Wilmington  (S. Greenwood)[C/45/0.0]
396 Whitemarsh A  (K. Sheep)[C/47/6.1]
397 PNRA/Mercer  (K. Appelget)[D/53/28.2]
398 Whitemarsh B  (S. Hermann)[C/45/0.0]
 Race 25C: Womens Masters 8+ (55+ yrs) Final @ 12:04 PM
401 Vesper  (A. Franklin)[F/62/0.0]
 Race 25A: Womens Masters 8+ (27 - 42 yrs) Final @ 12:04 PM
490 Mount Saint Joseph  (E. McCormick)[AA/24/0.0]
 Race 27: Mens Open/Collegiate Ltwt 8+ Final @ 12:58 PM
404 Navy Ltws B  (A. Karas)
405 Univ. of Delaware A  (C. Justis)
406 Penn Ltw A  (D. Schwarz)
407 Navy Ltws A  (T. Dixon)
408 Univ. of Delaware B  (C. Dabagian)
409 Penn Ltw B  (R. Farrell)
410 Navy Ltws C  (E. Kolodziejcazk)
411 Univ. of Delaware C  (S. Menken)
412 Navy Ltws D  (A. Peterman)
 Race 28: Mens Collegiate Frosh/Novice 4+ Final @ 01:06 PM
415 Penn Ltw A  (S. Ward)
416 U Penn A  (F. John)
417 U Penn B  (C. Heldman)
418 Penn Ltw B  (J. Wang)
419 New York Maritime  (w. delone)
420 Penn Ltw C  (J. Sterling)
421 West Point  (J. Shepherd)
422 U Penn C  (S. Forester)
423 Rutgers (Camden)  (S. Murphy)
424 Catholic University  (T. Campbell)
 Race 29: Womens Collegiate Frosh/Novice 4+ Final @ 01:12 PM
428 U Penn A  (C. Benson)
429 West Point  (A. Rapp)
430 Sarah Lawrence  (H. Richardson)
431 Catholic University B  (B. Farnell)
432 U Penn B  (K. Maier)
433 U Penn C  (E. Gurgerty)
434 Catholic University A  (T. Amundsen)
435 Drexel  (H. Devlin)
 Race 30: Mens Open/Collegiate 8+ Final @ 01:22 PM
438 U.S. Naval Academy Men's Crew A  (E. Palmer)
439 U Penn A  (D. Alizadeh)
440 U.S. Naval Academy Men's Crew B  (J. Schmidt)
441 Drexel A  (M. Sum)
442 U Penn B  (C. Davenport)
443 U.S. Naval Academy Men's Crew C  (H. McDonald)
444 St. Josephs A  (J. Capraro)
445 West Point  (S. Landefeld)
446 La Salle Crew A  (D. Carmody)
447 U.S. Naval Academy Men's Crew D  (E. Stockwood)
448 St. Josephs C  (C. Sanu)
449 St. Josephs B  (W. Risko)
450 New York Maritime  (M. Thomas)
451 U Penn C  (S. Shepherd)
452 Franklin  (S. Alter)
453 Lehigh  (A. Smith)
454 University  (J. Lipiros)
455 Temple A  (F. Barry)
456 Villanova  (D. Sidorenko)
457 Drexel B  (R. McSpedon)
458 Rutgers A  (A. Carmody)
459 U.S. Naval Academy Men's Crew E  (D. Matasic)
461 Scranton  (B. Akers)
462 La Salle Crew A  (T. Sullivan)
463 Temple A  (C. Murphy)
464 Univ. of Delaware  (R. Schilgen Jr)
465 U Penn D  (M. Gerard)
466 Rutgers (Camden)  (T. Spell)
467 Rutgers B  (C. Nagy)
468 Loyola  (W. Horan)
469 The Haverford School  (J. Siegal)
 Race 31: Womens Open/Collegiate 8+ Final @ 01:37 PM
472 Navy - Women  (K. Quinn)
473 U Penn A  (M. Fitzgerald)
474 Drexel  (O. Babiec)
475 St. Josephs A  (a. mcevoy)
476 St. Josephs B  (m. mueller)
477 Delaware  (S. Taylor)
478 West Point  (K. Mucke)
479 Rutgers - Women  (S. Ford)
480 U Penn B  (K. Baldridge)
481 La Salle Crew A  (C. Goldschmitt)
482 Temple B  (B. Bradley)
483 Temple A  (V. Joye)
484 U Penn C  (A. Tradonsky)
485 Philadelphia   (E. Brooks)
486 Franklin  (A. Hoffmann)
487 Bryn Mawr  (D. Dravid)
488 La Salle Crew A  (T. Horne)
489 St. Marys A  (K. Gross)
491 St. Marys B  (K. Kocher)
492 Lehigh B  (C. Mazzie)
493 Lehigh A  (K. Menge)
 Race 32: Mens Open 4x Final @ 01:52 PM
496 Vesper  (N. Goode)
497 Undine  (C. Biddle)
498 Penn AC  (C. Reich)
 Race 34B: Mens Masters 4x (43 - 54 yrs) Final @ 02:08 PM
503 Fairmount  (G. Stefan Jr)[C/44/0.0]
504 University  (M. Halpert)[C/49/15.6]
505 Whitemarsh  (J. Monaghan)[D/50/19.2]
506 Vesper  (B. Colgan)[D/54/35.2]
 Race 34C: Mens Masters 4x (55+ yrs) Final @ 02:08 PM
509 University  (H. Greenberg)[H/70/44.2]
510 Fairmount  (J. Sonzogni)[G/65/11.8]
511 Wilmington  (H. Mueller)[F/63/0.0]
 Race 35A: Womens Masters 4x (27 - 42 yrs) Final @ 02:16 PM
514 Whitemarsh  (L. Miller)[A/30/0.0]
 Race 35B: Womens Masters 4x (43 - 54 yrs) Final @ 02:16 PM
517 Baltimore  (S. Burt)[D/51/20.2]
518 Navesink  (P. Russoniello)[D/51/20.2]
519 Cooper Rowing  (S. McGann)[C/45/0.0]
520 Whitemarsh  (J. Waterbury)[C/47/6.1]
521 Vesper  (A. James)[C/47/6.1]
 Race 35C: Womens Masters 4x (55+ yrs) Final @ 02:16 PM
524 Penn AC  (A. Myarick)[E/55/0.0]
525 Brigantine  (C. Sost)[F/62/35.3]
 Race 36: Mens HS/Junior 1x Final @ 02:24 PM
528 Malvern Preparatory School B  (M. Adamcik)
529 Bachelors  (A. Williams)
530 Malvern Preparatory School A  (J. Clark)
531 Malvern Preparatory School C  (N. Rubino)
533 Friends Academy  (P. Psyllos)
534 Crescent B  (S. Mooney)
535 Crescent A  (P. Scharf)
536 Bonner/Prendergast  (C. Nichols)
537 Undine  (E. Grugan)
 Race 37: Womens HS/Junior 1x Final @ 02:34 PM
540 Whitemarsh  (H. Baugh)
542 Friends Academy  (M. Evans)
543 Upper Merion HS  (A. Nolan)
544 Haddon Twp A  (L. Kairys)
545 Springside Chestnut Hill A  (A. Noble)
546 Sacred Heart Country Day  (C. Carroll)
547 Sagamore RA  (A. Bielawski)
548 Downingtown STEM  (R. Friedman)
549 Bonner/Prendergast  (M. Junod)
551 Springside Chestnut Hill B  (A. Canning)
552 North Jersey  (B. Slavin)
 Race 38: Mens HS/Junior 2x Final @ 02:44 PM
555 Crescent A  (W. Schmidt)
556 Bachelors A  (M. Dogan)
557 St. Joseph Prep A  (A. Burke)
558 Bachelors B  (W. Landau)
559 Friends Academy A  (S. Lerner)
560 Crescent C  (B. Guckin)
561 Upper Merion HS  (A. Chui)
562 Shipley A  (H. Goodhart)
563 St. Joseph Prep B  (C. Busch)
564 Whitemarsh A  (Z. Burkhart)
566 The Haverford School  (A. Jagasia)
568 Crescent B  (T. O'Boyle)
569 Shipley B  (Z. Brida)
570 Bachelors C  (M. Maccoll)
571 Springside Chestnut Hill  (M. Miller)
572 Sagamore RA C  (J. Reisman)
573 Crescent D  (L. Mason)
574 Bonner/Prendergast  (C. Smith)
575 Malvern Preparatory School D  (T. Legner)
576 Shipley C  (B. Pollack)
577 Sagamore RA A  (S. Korkotas)
578 Newport RC  (M. glaude)
579 Sagamore RA B  (B. Annunziato)
580 Haddon Twp  (T. Kao)
581 North Jersey  (E. Walker)
582 Whitemarsh B  (D. Hopkins)
583 Malvern Preparatory School B  (X. Ruffin)
584 Malvern Preparatory School C  (A. Del Vescovo)
 Race 39: Womens HS/Junior 2x Final @ 02:54 PM
587 Haddon Twp B  (L. Kairys)
588 Whitemarsh  (R. Devlin)
589 Bachelors A  (T. Gilad)
591 Fairmount A  (A. Molitor)
592 Friends Academy A  (A. Grodsky)
593 Agnes Irwin B  (Y. Borodyanskaya)
594 Friends Academy B  (J. Searby)
595 Friends Academy C  (E. Panacciulli)
596 Shipley  (K. Moore)
597 Agnes Irwin A  (B. Pansini)
598 Undine  (S. Dewey)
599 Sagamore RA A  (R. Viener)
600 Sacred Heart Country Day  (C. Hess)
601 Springside Chestnut Hill  (L. Burckhardt)
602 Bachelors B  (S. Bartholomew)
603 Sagamore RA C  (J. Vascotto)
604 Fairmount B  (R. Bennett)
 Race 40: Mens HS/Junior JV 8+ Final @ 03:04 PM
607 PNRA/Mercer  (B. De Paulis)
608 St. Joseph Prep A  (P. Johnson)
609 Haddonfield  (B. Giangiulio)
610 St. Joseph Prep B  (M. IX)
611 Radnor A  (O. Glassman)
612 La Salle A  (J. Cross)
613 Newport RC A  (W. Swartz)
614 Christian Brothers A  (D. Vassallo)
615 Christian Brothers B  (M. Cofone)
616 La Salle B  (A. Sosnader)
617 Concord HS  (T. Gaynor)
618 Radnor B  (S. Ching)
619 Father Judge  (F. Marricone)
620 Newport RC B  (J. Fisher)
621 Swan Creek Rowing Club  (A. Licciardi)
622 Christian Brothers C  (J. Wilt)
623 Newport RC C  (L. Andersen)
624 Wilmington Youth  (E. Hyzny)
625 Philadelphia City Rowing  (K. Wilson)
626 DeMatha  (P. Diaz)
627 Christian Brothers D  (E. McGovern)
628 Newport RC D  (Z. Micklin)
 Race 41: Womens HS/Junior JV 8+ Final @ 03:16 PM
631 Holy Spirit  (B. Coble)
632 PNRA/Mercer A  (L. Miller)
633 PNRA/Mercer B  (H. Bradley)
634 Merion Mercy  (C. Nunno)
635 Mount Saint Joseph  (V. Matsinger)
636 Philadelphia City Rowing  (C. Nemati)
637 Baltimore A  (C. Lynch)
638 Baltimore B  (J. Joseph)
639 Our Lady of Mercy  (D. Margiotta)
640 Swan Creek Rowing Club  (J. Cabelus)
641 Owen J Roberts  (c. hillis)
642 Wilmington Youth  (M. Holmes)
643 Newport RC A  (C. Savant)
644 Newport RC B  (R. Carr)
 Race 42: Mens HS/Junior 4+ Final @ 03:28 PM
647 Fairmount  (G. Furey)
648 Baltimore  (S. Amberger)
649 St. Joseph Prep A  (S. Gennaro)
650 Christian Brothers A  (M. Amodio)
651 Concord HS  (J. Fullerton)
652 Peddie A  (o. probst)
653 Harriton A  (M. Yaron)
654 Peddie B  (Y. Zhang)
656 Upper Merion HS  (B. Painter)
657 Harriton B  (J. Fagan)
658 Newport RC A  (M. glaude)
659 Radnor  (C. Kerpius)
660 St. Joseph Prep B  (j. cassidy)
661 Sagamore RA  (D. Taylor)
662 The Haverford School A  (C. Bickhart)
663 Bonner/Prendergast  (B. McElwee)
664 La Salle  (D. Furmanski)
665 The Haverford School B  (E. Baime)
666 Swan Creek Rowing Club  (S. Brown)
667 St. Joseph Prep C  (D. Lamb)
668 DeMatha B  (J. Seidleck)
669 Christian Brothers C  (J. Brenner)
670 Harriton C  (H. Hughes)
671 Newport RC B  (J. Goorland)
672 Christian Brothers B  (C. Mayro)
673 DeMatha A  (T. Steinbauer)
674 Shipley  (H. Rusk)
 Race 43: Womens HS/Junior 4+ Final @ 03:38 PM
677 Harriton A  (A. Balciunaite)
678 Newport RC A  (R. Carr)
679 Haddonfield  (E. Butler Basner)
680 Shipley  (L. Semerjian)
681 Peddie A  (L. Moran)
682 Mount Saint Joseph C  (S. Cocozza)
683 Undine  (L. Noteware)
684 Eustace A  (M. McCormick)
685 Peddie B  (M. Caglieris)
686 Baltimore A  (K. Sinosky)
687 Mount Saint Joseph B  (B. McGillin)
688 Radnor  (C. Foley)
689 Concord HS  (N. Teichman)
690 Harriton B  (S. Fuchs)
691 Merion Mercy A  (R. Craig)
692 Mount Saint Joseph A  (D. Mischler)
693 Merion Mercy B  (E. Messina)
694 Eustace B  (C. Biernacki)
695 Newport RC B  (T. Tayoun)
696 Upper Merion HS A  (M. Rodriguez)
697 Archbishop Carroll High School  (G. Niskanen)
698 Owen J Roberts  (E. Chew)
699 Our Lady of Mercy B  (J. Mingrino)
700 Peddie C  (K. Drake)
751 Wilmington Youth B  (J. Chan)
752 Bonner/Prendergast  (C. Savage)
753 Upper Merion HS B  (S. Rose)
754 Our Lady of Mercy A  (M. Karen)
755 Baltimore B  (M. Sherline)
756 Wilmington Youth A  (C. Orzel)
 Race 44: Mens HS/Junior 4x Final @ 03:48 PM
759 Crescent A  (B. Weaver)
760 Navesink A  (A. Treubert)
761 Crescent C  (S. Devlin)
762 Shipley  (W. Verdeur)
764 Haddon Twp A  (N. Haney)
765 The Haverford School  (E. Glavin)
766 St. Joseph Prep  (F. Cabulong)
767 Crescent D  (I. Soltero)
768 Haddon Twp C  (E. Tingley)
769 Navesink B  (N. Hughes)
770 Haddon Twp B  (F. Jeruselum)
771 Friends Academy D  (D. Mccooey)
772 Malvern Preparatory School  (J. Sincavage)
773 Fairmount  (M. Melnik)
774 Owen J Roberts  (C. Kovach)
775 Crescent E  (A. Mulson)
776 Sagamore RA C  (E. Wolff)
777 Sagamore RA B  (A. Pagliara)
778 Friends Academy B  (S. Lerner)
 Race 45: Womens HS/Junior 4x Final @ 03:58 PM
780 Bachelors A  (K. Mannion)
781 Navesink B  (K. Carroll)
782 Navesink A  (M. Tobin)
783 Navesink C  (v. pierce)
784 Bachelors C  (S. Pogrebivsky)
785 Bachelors B  (T. Curry)
786 Bachelors E  (H. Cramer)
787 Shipley  (R. Sterge)
788 Bachelors D  (M. Bethel)
789 Sagamore RA C  (K. Wiedenhoft)
790 Agnes Irwin A  (E. Miller)
791 Sagamore RA B  (S. Doyle)
792 Agnes Irwin C  (S. Jaskot)
793 Whitemarsh  (n. tang)
794 Swan Creek Rowing Club  (M. King)
795 Sacred Heart Country Day  (C. Carroll)
796 Agnes Irwin B  (M. Gleeson)
797 Haddon Twp  (N. Boonin)
 Race 46: Mens HS/Junior 8+ Final @ 04:08 PM
800 PNRA/Mercer A  (E. Abilheira)
801 La Salle A  (J. Pinnola-Vizza)
802 St. Joseph Prep A  (D. Lamb)
803 Christian Brothers  (J. Smallwood)
804 Radnor  (J. Palmer)
805 La Salle B  (A. Barnish)
806 La Salle C  (m. bortulin)
807 Eustace A  (C. Bechtel)
808 Swan Creek Rowing Club  (D. Gibbs)
809 Archbishop Carroll High School A  (P. McGuinn)
810 Philadelphia City Rowing  (J. Garcia)
811 Wilmington Youth  (D. Nichols)
812 Archbishop Carroll High School B  (Z. Ziernicki)
813 Eustace B  (I. Wentz)
814 DeMatha  (C. Ball)
815 PNRA/Mercer B  (K. Borup)
816 St. Joseph Prep B  (G. Wells)
817 Father Judge  (A. Grochowski)
818 PNRA/Mercer C  (J. Henderson)
819 Haddonfield  (P. Hurd)
 Race 47: Womens HS/Junior 8+ Final @ 04:20 PM
822 Merion Mercy A  (K. Devlieger)
823 Mount Saint Joseph A  (S. Eble)
824 PNRA/Mercer A  (R. Calabro)
825 Merion Mercy B  (E. Parker)
826 Mount Saint Joseph B  (E. McHugh)
827 Radnor A  (g. rauscher)
828 Holy Spirit A  (L. Slattery)
829 Archbishop Carroll High School  (F. Rymal)
830 Holy Spirit B  (B. Stone)
831 Haddonfield  (K. Wilkinson)
832 Mount Saint Joseph C  (L. Woodrow)
833 PNRA/Mercer C  (L. Colanduoni)
834 Radnor C  (o. chase)
835 Our Lady of Mercy  (K. Ernenwein)
836 Radnor B  (R. Hochberger)
837 PNRA/Mercer B  (M. Day)
838 Philadelphia City Rowing A  (E. St John Sutton)
839 Philadelphia City Rowing B  (K. Romano)
 Race 48B: Mixed Masters 4x (43 - 54 yrs) Final @ 04:30 PM
844 Penn AC  (J. Hogan)[D/51/0.0]
845 Whitemarsh A  (G. Kerr)[D/53/0.0]
846 University  (D. Mullen)[D/52/0.0]
847 Whitemarsh B  (S. Whalen)[D/51/0.0]
848 Crescent  (L. Geddes)[D/53/0.0]
 Race 48C: Mixed Masters 4x (55+ yrs) Final @ 04:30 PM
851 Viking  (F. Previti)[E/58/0.0]
 Race 49B: Mixed Masters 8+ (43 - 54 yrs) Final @ 04:38 PM
856 Whitemarsh  (K. Sheep)[D/53/0.0]
There are 656 crews scheduled to race.
Page 1 of  1 Printed: 2013-Oct-11 05:51 AM