2013 PCF 2.25 Regatta
Race Schedule
Bow Crew Name
 Race 51: Corp Challenge/Business Schools Mixed 4+ Final @ 10:00
73 Wharton B  (M. Funk)
74 Wharton A  (C. Lindborg)
Entry Count : 2
 Race 50: Womens Masters 4+ Final @ 10:02 AM
72 Bachelors/Vesper/University [Composite]  (M. Hilf)
Entry Count : 1
 Race 2: Mens HS 2x Final @ 10:03 AM
1 Crescent  (L. Mason)
2 Bachelors  (A. Williams)
3 Upper Merion HS  (A. Chui)
Entry Count : 3
 Race 3: Womens HS 2x Final @ 10:05 AM
4 Bonner/Prendergast  (E. Dougherty)
5 Upper Merion HS  (R. Willgruber)
6 Bachelors A  (T. Gilad)
7 Bachelors B  (A. Jain)
8 Bachelors C  (Y. Randall)
Entry Count : 5
 Race 4: Mens HS Novice 4+ Final @ 10:08 AM
9 Philadelphia City Rowing  (K. Wilson)
Entry Count : 1
 Race 5: Womens HS Novice 4+ Final @ 10:10 AM
10 Philadelphia City Rowing  (C. kapps-gibson)
Entry Count : 1
 Race 6: Mens HS Novice Gig/1x Final @ 10:12 AM
11 Bonner/Prendergast   (B. McElwee)
12 Bonner/Prendergast   (D. Dwyer)
Entry Count : 2
 Race 7: Womens HS Novice Gig/1x Final @ 10:13 AM
13 Bachelors  (I. Zimmer)
Entry Count : 1
 Race 8: Mens HS 4+ Final @ 10:15 AM
14 Upper Merion HS  (B. Painter)
15 Philadelphia City Rowing  (A. Smith)
16 Bonner/Prendergast  (j. D'imperio)
17 RFH Rowing  (T. Reilly)
Entry Count : 4
 Race 9: Womens HS 4+ Final @ 10:20 AM
18 Bonner/Prendergast  (C. Savage)
19 Philadelphia City Rowing  (K. Jones)
20 RFH Rowing  (K. Edwards)
21 Upper Merion HS B  (S. Rose)
22 Upper Merion HS A  (M. Rodriguez)
Entry Count : 5
 Race 10: Mens HS Novice 8+ Final @ 10:25 AM
23 RFH Rowing  (j. Kingdon)
24 Philadelphia City Rowing  (M. Turner)
Entry Count : 2
 Race 11: Womens HS Novice 8+ Final @ 10:27 AM
25 Philadelphia City Rowing  (C. Nemati)
Entry Count : 1
 Race 14: Mens HS 4x Final @ 10:28 AM
26 Crescent C  (I. Soltero)
27 RFH Rowing  (F. Orejarena)
28 Crescent A  (B. Weaver)
29 Crescent E  (J. Brauckmann)
30 Bachelors  (M. Maccoll)
31 Crescent B  (S. Mooney)
32 Crescent D  (T. Kutchner)
Entry Count : 7
 Race 15: Womens HS 4x Final @ 10:33 AM
33 Bachelors A  (B. Kaufmann)
34 Bachelors B  (H. Cramer)
35 Bachelors C  (S. Lament)
Entry Count : 3
 Race 16: Mens HS 8+ Final @ 10:35 AM
36 Philadelphia City Rowing  (J. Garcia)
Entry Count : 1
 Race 17: Womens HS 8+ Final @ 10:37 AM
37 Mount Saint Joseph B  (D. Mischler)
38 Philadelphia City Rowing A  (K. Romano)
39 Mount Saint Joseph A  (S. Cocozza)
40 RFH Rowing  (C. Tardiff)
41 Philadelphia City Rowing B  (M. Cosgrove)
42 Mount Saint Joseph C  (K. Stromberg)
Entry Count : 6
 Race 18: Mens HS 1x Final @ 10:40 AM
43 Bachelors  (G. Goldstien)
44 Crescent  (P. Scharf)
45 Bonner/Prendergast  (C. Nichols)
75 Vesper/Fairmont  (M. Melnik)
Entry Count : 4
 Race 21: Mens Collegiate 4+ Final @ 10:42 AM
46 Richard Stockton  (S. MacPhee)
Entry Count : 1
 Race 24: Womens Collegiate 2x Final @ 10:44 AM
47 Richard Stockton  (E. Baldwin)
Entry Count : 1
 Race 25: Mixed Masters 2x Final @ 10:46 AM
48 Crescent  (D. Gormley)
49 Bachelors  (S. Scott)
50 Vesper  (R. Jones)
Entry Count : 3
 Race 32: Mens Masters 1x Final @ 10:48 AM
51 Malta  (S. Ferenczy)[A/33/0.0]
52 Fairmount   (j. gaughan)[G/66/148.5]
53 Unaffiliated (USA)  (M. Waggaman)[F/63/126.0]
54 Vesper  (D. Melnik)[C/43/22.0]
55 Bachelors  (M. Levy)[G/69/172.8]
56 Fairmount   (t. kowalik)[D/53/64.0]
57 University  (M. Dencker)[C/46/32.5]
Entry Count : 7
 Race 33: Womens Masters 1x Final @ 10:53 AM
58 Undine  (M. Ionescu)[A/32/0.0]
59 Bachelors  (C. Pavlak)[F/62/120.0]
60 Crescent  (L. Geddes)[E/56/81.6]
61 Vesper   (E. Saint Clair)[D/51/55.1]
62 Vesper   (B. Meehan)[C/47/37.5]
Entry Count : 5
 Race 37: Mens Masters 2x Final @ 10:56 AM
63 University  (H. Bodek)[F/61/11.4]
64 Undine  (J. Clark)[E/59/0.0]
Entry Count : 2
 Race 38: Womens Masters 2x Final @ 10:57 AM
65 Bachelors B  (L. Alfieri)[C/49/3.7]
66 University  (K. Cook)[C/48/0.0]
67 Bachelors/University [Composite] A  (M. Hilf)[E/56/34.6]
Entry Count : 3
 Race 44: Womens Masters 4x Final @ 10:59 AM
68 Bachelors  (H. Hennes)
Entry Count : 1
 Race 47: Womens Collegiate Novice 8+ Final @ 11:00 AM
69 Richard Stockton  (E. Fisher)
Entry Count : 1
 Race 49: Corporate Challenge/Business Schools Mixed 8+ Final @ 11:
1 Wharton B  (P. Morgan)
2 Wharton A  (J. Scott)
Entry Count : 2
There are 75 crews scheduled to race.
Page 1 of  1 Printed: 2013-Oct-18 08:54 PM