2014 City Championships
Heat Sheet for Sunday, May 18
# Race Race Name Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1 12:20 PM Girls Gig/Novice 1x
Final
Germantown Friends
(L. Okeson)
Strath Haven
(G. Alberts)
Upper Dublin
(C. Lomax)
2 12:26 PM Boys Gig/Novice 1x
Final
5th from
Boys Gig/Novice 1x
Heat
3rd from
Boys Gig/Novice 1x
Heat
1st from
Boys Gig/Novice 1x
Heat
2nd from
Boys Gig/Novice 1x
Heat
4th from
Boys Gig/Novice 1x
Heat
6th from
Boys Gig/Novice 1x
Heat
3 12:32 PM Girls Freshman/Novice 2x
Final
5th from
Girls Freshman/Novice 2x
Heat
3rd from
Girls Freshman/Novice 2x
Heat
1st from
Girls Freshman/Novice 2x
Heat
2nd from
Girls Freshman/Novice 2x
Heat
4th from
Girls Freshman/Novice 2x
Heat
6th from
Girls Freshman/Novice 2x
Heat
4 12:38 PM Boys Freshman/Novice 2x
Final
5th from
Boys Freshman/Novice 2x
Heat
3rd from
Boys Freshman/Novice 2x
Heat
1st from
Boys Freshman/Novice 2x
Heat
2nd from
Boys Freshman/Novice 2x
Heat
4th from
Boys Freshman/Novice 2x
Heat
6th from
Boys Freshman/Novice 2x
Heat
5 12:44 PM Girls Novice 4+
Final
Episcopal PA
(E. King)
Ocean City HS
(L. Ehresmann)
Montclair
(D. Harb)
North Arlington Crew
(C. Austin)
Philadelphia City Rowing
(C. Nemati)
Vineland
(M. Fanelli)
6 12:50 PM Boys Novice 4+
Final
5th from
Boys Novice 4+
Heat
3rd from
Boys Novice 4+
Heat
1st from
Boys Novice 4+
Heat
2nd from
Boys Novice 4+
Heat
4th from
Boys Novice 4+
Heat
6th from
Boys Novice 4+
Heat
7 12:56 PM Girls Freshman 4+
Final
Harriton
(A. Daley-Gibson)
Atlantic City
(M. Urena)
Hun
(C. Varga)
Montclair
(D. Santana)
Mount Saint Joseph
(B. Gallagher)
Owen J Roberts
(R. Ambrose)
8 01:02 PM Boys Freshman 4+
Final
5th from
Boys Freshman 4+
Heat
3rd from
Boys Freshman 4+
Heat
1st from
Boys Freshman 4+
Heat
2nd from
Boys Freshman 4+
Heat
4th from
Boys Freshman 4+
Heat
6th from
Boys Freshman 4+
Heat
9 01:08 PM Girls Novice 8+
Final
5th from
Girls Novice 8+
Heat
3rd from
Girls Novice 8+
Heat
1st from
Girls Novice 8+
Heat
2nd from
Girls Novice 8+
Heat
4th from
Girls Novice 8+
Heat
6th from
Girls Novice 8+
Heat
10 01:14 PM Boys Novice 8+
Final
5th from
Boys Novice 8+
Heat
3rd from
Boys Novice 8+
Heat
1st from
Boys Novice 8+
Heat
2nd from
Boys Novice 8+
Heat
4th from
Boys Novice 8+
Heat
6th from
Boys Novice 8+
Heat
11 01:20 PM Girls Novice 4x
Final
5th from
Girls Novice 4x
Heat
3rd from
Girls Novice 4x
Heat
1st from
Girls Novice 4x
Heat
2nd from
Girls Novice 4x
Heat
4th from
Girls Novice 4x
Heat
6th from
Girls Novice 4x
Heat
12 01:26 PM Boys Novice 4x
Final
Springside Chestnut Hill
(Z. Peyton)
Roman Catholic
(N. Debes)
Holy Spirit
(G. Magro)
Boys' Latin of Philadelphia
(D. Hill)
Malvern Preparatory School
(M. Casaday)
Penn Charter
(S. Flemming)
13 01:32 PM Girls Freshman 4x
Final
Springside Chestnut Hill
(G. Torsella)
Baldwin
(C. Kiser)
Conestoga
(L. Alcorn)
Ridgewood A
(C. Callaghan)
Ridgewood B
(G. Lagomarsino)
Agnes Irwin
(S. Smith)
14 01:38 PM Boys Freshman 4x
Final
5th from
Boys Freshman 4x
Heat
3rd from
Boys Freshman 4x
Heat
1st from
Boys Freshman 4x
Heat
2nd from
Boys Freshman 4x
Heat
4th from
Boys Freshman 4x
Heat
6th from
Boys Freshman 4x
Heat
15 01:44 PM Girls Freshman 8+
Final
5th from
Girls Freshman 8+
Heat
3rd from
Girls Freshman 8+
Heat
1st from
Girls Freshman 8+
Heat
2nd from
Girls Freshman 8+
Heat
4th from
Girls Freshman 8+
Heat
6th from
Girls Freshman 8+
Heat
16 01:50 PM Boys Freshman 8+
Final
5th from
Boys Freshman 8+
Heat
3rd from
Boys Freshman 8+
Heat
1st from
Boys Freshman 8+
Heat
2nd from
Boys Freshman 8+
Heat
4th from
Boys Freshman 8+
Heat
6th from
Boys Freshman 8+
Heat
17 02:20 PM Girls JV 1x
Final
Academy of Notre Dame
(J. Gallagher)
Friends Select
(H. Cramer)
Germantown Academy
(J. Zettlemoyer)
Hatboro Horsham High School
(T. Gilad)
Perk Valley
(I. Moser)
Penn Charter
(J. Gleason)
18 02:27 PM Boys JV 1x
Final
5th from
Boys JV 1x
Heat
3rd from
Boys JV 1x
Heat
1st from
Boys JV 1x
Heat
2nd from
Boys JV 1x
Heat
4th from
Boys JV 1x
Heat
6th from
Boys JV 1x
Heat
19 02:34 PM Girls JV 2x
Final
5th from
Girls JV 2x
Heat
3rd from
Girls JV 2x
Heat
1st from
Girls JV 2x
Heat
2nd from
Girls JV 2x
Heat
4th from
Girls JV 2x
Heat
6th from
Girls JV 2x
Heat
20 02:41 PM Boys JV 2x
Final
5th from
Boys JV 2x
Heat
3rd from
Boys JV 2x
Heat
1st from
Boys JV 2x
Heat
2nd from
Boys JV 2x
Heat
4th from
Boys JV 2x
Heat
6th from
Boys JV 2x
Heat
21 02:48 PM Girls JV 4+
Final
5th from
Girls JV 4+
Heat
3rd from
Girls JV 4+
Heat
1st from
Girls JV 4+
Heat
2nd from
Girls JV 4+
Heat
4th from
Girls JV 4+
Heat
6th from
Girls JV 4+
Heat
22 02:55 PM Boys JV 4+
Final
5th from
Boys JV 4+
Heat
3rd from
Boys JV 4+
Heat
1st from
Boys JV 4+
Heat
2nd from
Boys JV 4+
Heat
4th from
Boys JV 4+
Heat
6th from
Boys JV 4+
Heat
23 03:02 PM Girls JV 4x
Final
5th from
Girls JV 4x
Heat
3rd from
Girls JV 4x
Heat
1st from
Girls JV 4x
Heat
2nd from
Girls JV 4x
Heat
4th from
Girls JV 4x
Heat
6th from
Girls JV 4x
Heat
24 03:09 PM Boys JV 4x
Final
5th from
Boys JV 4x
Heat
3rd from
Boys JV 4x
Heat
1st from
Boys JV 4x
Heat
2nd from
Boys JV 4x
Heat
4th from
Boys JV 4x
Heat
6th from
Boys JV 4x
Heat
25 03:16 PM Girls JV 8+
Final
5th from
Girls JV 8+
Heat
3rd from
Girls JV 8+
Heat
1st from
Girls JV 8+
Heat
2nd from
Girls JV 8+
Heat
4th from
Girls JV 8+
Heat
6th from
Girls JV 8+
Heat
26 03:23 PM Boys JV 8+
Final
5th from
Boys JV 8+
Heat
3rd from
Boys JV 8+
Heat
1st from
Boys JV 8+
Heat
2nd from
Boys JV 8+
Heat
4th from
Boys JV 8+
Heat
6th from
Boys JV 8+
Heat
27 03:30 PM Girls Ltwt 2x
Final
5th from
Girls Ltwt 2x
Heat
3rd from
Girls Ltwt 2x
Heat
1st from
Girls Ltwt 2x
Heat
2nd from
Girls Ltwt 2x
Heat
4th from
Girls Ltwt 2x
Heat
6th from
Girls Ltwt 2x
Heat
28 03:37 PM Boys Ltwt 2x
Final
5th from
Boys Ltwt 2x
Heat
3rd from
Boys Ltwt 2x
Heat
1st from
Boys Ltwt 2x
Heat
2nd from
Boys Ltwt 2x
Heat
4th from
Boys Ltwt 2x
Heat
6th from
Boys Ltwt 2x
Heat
29 03:44 PM Girls Ltwt 4+
Final
5th from
Girls Ltwt 4+
Heat
3rd from
Girls Ltwt 4+
Heat
1st from
Girls Ltwt 4+
Heat
2nd from
Girls Ltwt 4+
Heat
4th from
Girls Ltwt 4+
Heat
6th from
Girls Ltwt 4+
Heat
30 03:51 PM Boys Ltwt 4+
Final
5th from
Boys Ltwt 4+
Heat
3rd from
Boys Ltwt 4+
Heat
1st from
Boys Ltwt 4+
Heat
2nd from
Boys Ltwt 4+
Heat
4th from
Boys Ltwt 4+
Heat
6th from
Boys Ltwt 4+
Heat
31 03:58 PM Girls Ltwt 4x
Final
Strath Haven
(M. MUNSELL)
Conestoga
(A. Connell)
Egg Harbor
(T. Cass)
Sacred Heart Country Day
(L. Johnson)
32 04:05 PM Boys Ltwt 4x
Final
Germantown Academy
(E. Schoenberg)
Roman Catholic
(I. Soltero)
Conestoga
(M. Malarkey)
33 04:12 PM Girls Ltwt 8+
Final
Haddonfield
(S. Murphy)
Holy Spirit
(L. Slattery)
Merion Mercy
(K. Barton)
34 04:19 PM Boys Ltwt 8+
Final
5th from
Boys Ltwt 8+
Heat
3rd from
Boys Ltwt 8+
Heat
1st from
Boys Ltwt 8+
Heat
2nd from
Boys Ltwt 8+
Heat
4th from
Boys Ltwt 8+
Heat
6th from
Boys Ltwt 8+
Heat
35 04:26 PM Girls 2nd 8+
Final
Philadelphia City Rowing
(K. Bezhani)
Absegami
(K. Bakley)
Radnor
(G. Logioia)
Merion Mercy
(C. Glavin)
Archbishop Carroll
(C. Jones)
Atlantic City
(J. Taimanglo)
36 04:33 PM Boys 2nd 8+
Final
Holy Spirit
(J. Koch)
Mainland
(D. Hall)
La Salle
(M. McCool)
Archbishop Carroll
(P. Pearson)
37 04:40 PM Girls Varsity 1x
Final
5th from
Girls Varsity 1x
Heat
3rd from
Girls Varsity 1x
Heat
1st from
Girls Varsity 1x
Heat
2nd from
Girls Varsity 1x
Heat
4th from
Girls Varsity 1x
Heat
6th from
Girls Varsity 1x
Heat
38 04:47 PM Boys Varsity 1x
Final
5th from
Boys Varsity 1x
Heat
3rd from
Boys Varsity 1x
Heat
1st from
Boys Varsity 1x
Heat
2nd from
Boys Varsity 1x
Heat
4th from
Boys Varsity 1x
Heat
6th from
Boys Varsity 1x
Heat
39 04:54 PM Girls Varsity 2x
Final
5th from
Girls Varsity 2x
Heat
3rd from
Girls Varsity 2x
Heat
1st from
Girls Varsity 2x
Heat
2nd from
Girls Varsity 2x
Heat
4th from
Girls Varsity 2x
Heat
6th from
Girls Varsity 2x
Heat
40 05:01 PM Boys Varsity 2x
Final
5th from
Boys Varsity 2x
Heat
3rd from
Boys Varsity 2x
Heat
1st from
Boys Varsity 2x
Heat
2nd from
Boys Varsity 2x
Heat
4th from
Boys Varsity 2x
Heat
6th from
Boys Varsity 2x
Heat
42 05:08 PM Boys Varsity 2-
Final
Collingswood
(J. Palmer)
Radnor B
(S. Fitch)
Radnor A
(J. Bragdon)
St. Peters Prep
(J. Niland)
43 05:15 PM Girls Varsity 4+
Final
5th from
Girls Varsity 4+
Heat
3rd from
Girls Varsity 4+
Heat
1st from
Girls Varsity 4+
Heat
2nd from
Girls Varsity 4+
Heat
4th from
Girls Varsity 4+
Heat
6th from
Girls Varsity 4+
Heat
44 05:22 PM Boys Varsity 4+
Final
5th from
Boys Varsity 4+
Heat
3rd from
Boys Varsity 4+
Heat
1st from
Boys Varsity 4+
Heat
2nd from
Boys Varsity 4+
Heat
4th from
Boys Varsity 4+
Heat
6th from
Boys Varsity 4+
Heat
45 05:29 PM Girls Varsity 4x
Final
Ridgewood
(A. Criscitiello)
Academy of Notre Dame
(M. Bethel)
Conestoga
(A. Graf)
Episcopal PA
(K. McGowan)
Agnes Irwin
(E. Howard)
Owen J Roberts
(R. Tobinus)
46 05:36 PM Boys Varsity 4x
Final
Boys' Latin of Philadelphia
(M. Dogan)
Malvern Preparatory School
(J. Sincavage)
Roman Catholic
(A. Panchella)
Conestoga
(N. Carlson)
Haddon Twp
(J. Egbert)
Episcopal PA
(M. Hughes)
47 05:43 PM Girls Varsity 8+
Final
5th from
Girls Varsity 8+
Heat
3rd from
Girls Varsity 8+
Heat
1st from
Girls Varsity 8+
Heat
2nd from
Girls Varsity 8+
Heat
4th from
Girls Varsity 8+
Heat
6th from
Girls Varsity 8+
Heat
48 05:50 PM Boys Varsity 8+
Final
Atlantic City
(H. Pizagno)
Mainland
(J. Troiano)
Montclair
(J. Michalitsianos)
Holy Spirit
(B. Hanson)
La Salle
(J. Pinnola-Vizza)
Archbishop Carroll
(P. McGuinn)
Page 1 of   1 Printed: 2014-May-13 05:32 PM
Created using Regatta Workbench