2014 2nd Manny Flick / Horvat Series
Heat Sheet for Sunday, Mar 23
# Race Race Name Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
4a 09:30 AM Boys Freshman/Novice 2x
Flight
Roman Catholic
(J. Meehan)
Malvern Preparatory School
(S. Ward)
6a 09:37 AM Boys Novice 4+
Flight
The Haverford School
(J. Molitor)
Moorestown HS/Rowing
(J. Goettle)
Bonner/Prendergast
(M. Douglas)
Egg Harbor
(C. Ireland)
8a 09:44 AM Boys Freshman 4+
Flight
Doane
(A. Haines)
Upper Merion HS
(B. Pearson)
Eustace
(M. Bifulco)
Radnor
(m. fry)
9a 09:51 AM Girls Novice 8+
Flight 1
Mount Saint Joseph
(F. Diliberto)
Holy Spirit
(A. Potiris)
Haddonfield
(E. Kommedal)
Stone Bridge
(K. Copeland)
Archbishop Carroll
(G. Gordon)
9b 09:58 AM Girls Novice 8+
Flight 2
Moorestown HS/Rowing
(J. Bowman)
Owen J Roberts
(H. Delong)
Egg Harbor
(E. Taroncher)
Bonner/Prendergast
(D. Covert)
10a 10:05 AM Boys Novice 8+
Flight 1
La Salle A
(J. Fontana)
Stone Bridge
(M. Stahnke)
Philadelphia City Rowing
(K. Wilson)
Moorestown HS/Rowing
(J. Miller)
Archbishop Carroll
(C. Evans)
10b 10:12 AM Boys Novice 8+
Flight 2
Father Judge
(D. Quigley)
La Salle B
(B. Mischler)
St. Joseph Prep A
(P. Browne)
Concord HS
(A. Augustine)
St. Joseph Prep B
(j. mckenna)
11a 10:19 AM Girls Novice 4x
Flight
Penn Charter B
(E. Grugan)
Academy of Notre Dame
(S. Ruggieri)
Penn Charter A
(M. Whitehead)
12a 10:26 AM Boys Novice 4x
Flight
Penn Charter
(S. Flemming)
The Haverford School
(L. Wang)
Roman Catholic
(N. Debes)
Malvern Preparatory School
(M. Casaday)
14a 10:32 AM Boys Freshman 4x
Flight
Malvern Preparatory School
(W. Koch)
Roman Catholic
(K. PERRY)
15a 10:39 AM Girls Freshman 8+
Flight
Merion Mercy
(M. Lamb)
Holy Spirit
(S. Di Ianni)
Mount Saint Joseph
(A. Dipietro)
16a 10:46 AM Boys Freshman 8+
Flight 1
St. Joseph Prep C
(g. yackel)
La Salle A
(D. Alexander)
Moorestown HS/Rowing
(B. Jones)
Radnor A
(N. Morris)
St. Joseph Prep B
(J. Barbera)
16b 10:53 AM Boys Freshman 8+
Flight 2
Radnor B
(P. Gaddameedi)
Haddonfield
(Z. Ruggiero)
La Salle B
(B. Mccool)
St. Joseph Prep A
(E. Gallagher)
17a 10:59 AM Girls JV 1x
Flight
Cedar Creek High School
(J. Oudemans)
Perk Valley
(I. Moser)
Hatboro Horsham High School
(T. Gilad)
18a 11:05 AM Boys JV 1x
Flight
Boys' Latin of Philadelphia
(M. Dogan)
Upper Dublin
(B. Scherpbier)
Belleville
(E. Padilla)
Friends Select
(A. Williams)
Strath Haven
(J. Harnsberger)
Roman Catholic
(E. DUNBAR)
19a 11:11 AM Girls JV 2x
Flight 1
Penn Charter
(J. Dunmore)
Agnes Irwin
(C. Mosimann)
Strath Haven
(K. Ferrie)
Episcopal PA
(L. Zecca)
19b 11:17 AM Girls JV 2x
Flight 2
Haddon Twp
(B. Colwell)
Germantown Friends
(A. Jain)
Friends Select
(M. Zarate Ramirez)
  11:23 AM Break            
20a 11:53 AM Boys JV 2x
Flight 1
Boys' Latin of Philadelphia
(W. Shepherd)
Roman Catholic
(J. Wellein)
Bonner/Prendergast A
(D. Dwyer)
Conestoga
(T. McGovern)
Friends Select
(E. Orts)
St. Joseph Prep
(J. Leonard)
20b 11:59 AM Boys JV 2x
Flight 2
Malvern Preparatory School
(X. Ruffin)
Upper Dublin
(P. Massey)
Penn Charter
(E. Grugan)
The Haverford School
(M. Wolfgang)
Bonner/Prendergast A
(C. Smith)
21a 12:05 PM Girls JV 4+
Flight 1
Belleville
(V. Felipe)
North Arlington Crew
(B. Carlo)
Merion Mercy
(C. Nunno)
Harriton
(S. Jenssen)
Absegami
(N. Markert)
Upper Merion HS
(L. O'Malley)
21b 12:11 PM Girls JV 4+
Flight 2
Springside Chestnut Hill
(A. Day)
Ocean City
(F. Kane)
Unionville
(J. Murphy)
Doane
(G. Gorman)
Mount Saint Joseph
(E. DeGroat)
Collingswood
(A. Banko)
22a 12:17 PM Boys JV 4+
Flight 1
Episcopal PA
(G. Kearney)
Harriton B
(C. Akerblom)
Upper Merion HS
(B. Painter)
The Haverford School
(J. Pechet)
Doane
(C. Stevens)
22b 12:23 PM Boys JV 4+
Flight 2
Belleville
(K. Aponte)
Harriton A
(J. Saul)
Stone Bridge
(T. Nguyen)
Roman Catholic
(S. Devlin)
22c 12:29 PM Boys JV 4+
Flight 3
Father Judge
(F. Marricone)
Collingswood
(C. Kaiser)
St. Peters Prep
(A. Maxwell)
Egg Harbor
(K. Tran)
23a 12:35 PM Girls JV 4x
Flight 1
Academy of Notre Dame B
(J. Tomkiewicz)
Springside Chestnut Hill B
(A. Schwartz)
Conestoga
(M. Beirne)
Agnes Irwin
(V. Patel)
23b 12:41 PM Girls JV 4x
Flight 2
Springside Chestnut Hill A
(H. Hambrose)
Egg Harbor
(N. DiPietro)
Academy of Notre Dame A
(A. Breen)
24a 12:47 PM Boys JV 4x
Flight
The Haverford School
(G. Kirwan)
Roman Catholic
(T. O'Boyle)
Springside Chestnut Hill
(R. Bakes)
Haddon Twp
(J. Egbert)
Conestoga
(A. Coney)
Abington
(H. Mackenzie)
25a 12:53 PM Girls JV 8+
Flight 1
Holy Spirit
(B. Stone)
Owen J Roberts
(C. Hills)
Episcopal PA
(m. lindblad)
Mount Saint Joseph
(D. Mischler)
Egg Harbor
(E. MANGEL)
Upper Merion HS
(S. CASTANEDA)
25b 12:59 PM Girls JV 8+
Flight 2
Ocean City
(C. Aldridge)
Vineland
(E. King)
Merion Mercy
(N. Stefan)
Radnor
(Z. Landry)
Charter
(L. Cole)
Bonner/Prendergast
(E. Sheetz)
26a 01:05 PM Boys JV 8+
Flight 1
Belleville
(M. Tardillo)
Unionville
(S. Tenlen)
Ocean City
(N. DiMarco)
Owen J Roberts
(A. Winstead)
St. Joseph Prep B
(Z. MURJI)
26b 01:11 PM Boys JV 8+
Flight 2
St. Joseph Prep A
(S. Dunn)
Moorestown HS/Rowing
(W. Schwartz)
La Salle A
(V. Armetta)
Haddonfield
(M. Levin)
La Salle B
(J. Cross)
St. Joseph Prep A
(C. Busch)
27a 01:17 PM Girls Ltwt 2x
Flight
Upper Merion HS
(A. Nolan)
Haddon Twp
(A. Sperlunto)
Baldwin
(J. Busby)
Sacred Heart Country Day
(A. Gargano)
Agnes Irwin
(C. Looby)
28a 01:23 PM Boys Ltwt 2x
Flight
St. Peters Prep
(J. McKivergan)
Roman Catholic
(A. Mulson)
Springside Chestnut Hill
(Z. Cohen)
Philadelphia City Rowing
(A. Smith)
Malvern Preparatory School
(N. Rubino)
29a 01:29 PM Girls Ltwt 4+
Flight
Mount Saint Joseph
(G. Little)
Egg Harbor
(T. Cass)
Baldwin
(E. Grubman)
Vineland
(E. Harrold)
Agnes Irwin
(J. Minker)
Ocean City
(D. Marotta)
30a 01:35 PM Boys Ltwt 4+
Flight 1
Upper Merion HS
(D. Jacobs)
Egg Harbor
(G. Diggins)
Father Judge
(R. Lentz)
Belleville A
(J. Victorio)
30b 01:41 PM Boys Ltwt 4+
Flight 2
Doane
(J. Peterson)
Belleville B
(A. Muela)
La Salle
(J. Zarkoski)
The Haverford School
(E. Glavin)
31a 01:47 PM Girls Ltwt 4x
Flight
Academy of Notre Dame
(J. Zack)
Sacred Heart Country Day
(L. Johnson)
Conestoga
(K. Groves)
Egg Harbor
(K. Cummings)
32a 01:53 PM Boys Ltwt 4x
Flight
North Arlington Crew
(V. Ribeiro)
Conestoga
(M. Kling)
Roman Catholic
(I. Soltero)
Bonner/Prendergast
(P. Martin)
33a 01:59 PM Girls Ltwt 8+
Flight
Merion Mercy
(K. Barton)
Holy Spirit
(O. Valiante)
Mount Saint Joseph
(A. Shreero)
Ocean City
(S. Baumgardner)
34a 02:05 PM Boys Ltwt 8+
Flight
Stone Bridge
(E. Melcher)
St. Peters Prep
(D. Berutti)
Radnor
(B. Lorenz)
La Salle
(H. Dittrich)
Ocean City
(J. Newsome)
St. Joseph Prep
(M. Ix)
35a 02:11 PM Girls 2nd 8+
Flight 1
Archbishop Carroll
(G. Niskanen)
Mount Saint Joseph
(C. Carbone)
Absegami
(K. Bakley)
Radnor
(M. Macrone)
35b 02:17 PM Girls 2nd 8+
Flight 2
Philadelphia City Rowing
(K. Romano)
Merion Mercy
(C. Glavin)
Haddonfield
(E. Butler Basner)
36a 02:23 PM Boys 2nd 8+
Flight
Archbishop Carroll B
(J. Machita)
La Salle
(M. McCool)
Moorestown HS/Rowing
(J. Gaffney)
Archbishop Carroll A
(Z. Ziernicki)
Eustace
(I. Wentz)
37a 02:29 PM Girls Varsity 1x
Flight
Penncrest
(Y. Randall)
Haddon Twp
(L. Kairys)
Germantown Academy
(K. Horvat)
Episcopal PA
(N. Stuart)
Sacred Heart Country Day
(C. Garvey)
38a 02:35 PM Boys Varsity 1x
Flight
Bonner/Prendergast
(C. Nichols)
Upper Dublin
(W. Dowdell)
39a 02:41 PM Girls Varsity 2x
Flight 1
Bonner/Prendergast
(M. Giovagnoli)
Sacred Heart Country Day
(H. Bushner)
Academy of Notre Dame A
(K. Mannion)
Conestoga A
(S. Thomas)
Penn Charter
(H. Kramer)
39b 02:47 PM Girls Varsity 2x
Flight 2
Springside Chestnut Hill
(E. McClafferty)
Academy of Notre Dame B
(R. Congialdi)
Baldwin
(N. Schork)
Upper Dublin
(J. Mandel)
Conestoga B
(R. Devlin)
40a 02:53 PM Boys Varsity 2x
Flight
St. Joseph Prep
(H. POIVEY-OLSON)
Penn Charter
(E. Ashley)
Lower Merion
(G. Lane)
Malvern Preparatory School
(J. Clark)
Roman Catholic
(T. Judge)
41a 02:59 PM Girls Varsity 4+
Flight 1
Agnes Irwin A
(E. McNamee)
Cedar Creek High School
(N. Martin)
Moorestown HS/Rowing
(E. Burns)
Vineland
(A. Lincks)
Concord HS
(N. Teichman)
41b 03:05 PM Girls Varsity 4+
Flight 2
Mount Saint Joseph
(N. Lawlor)
Harriton
(A. Balciunaite)
Egg Harbor A
(S. Pennington)
Owen J Roberts
(T. Cremers)
Belleville
(E. Tello)
41c 03:11 PM Girls Varsity 4+
Flight 3
Agnes Irwin B
(I. Porter)
Egg Harbor B
(E. Woods)
Stone Bridge
(C. Cura)
Ocean City
(h. Williams)
Holy Spirit
(N. Vizthum)
42a 03:17 PM Boys Varsity 4+
Flight 1
Episcopal PA
(M. Hughes)
St. Peters Prep
(J. Mercado)
Father Judge
(A. Grochowski)
Belleville
(V. Lamparello)
Ocean City A
(N. Bromhead)
Stone Bridge B
(C. Calpin)
42b 03:23 PM Boys Varsity 4+
Flight 2
Stone Bridge A
(S. Suter)
Absegami
(S. Ali)
Harriton B
(J. Fagan)
Radnor
(W. Aftring)
Ocean City B
(R. Newell)
Springside Chestnut Hill
(W. Elliott)
42c 03:29 PM Boys Varsity 4+
Flight 3
Unionville
(J. Sagrati)
Egg Harbor
(R. Rimmele)
Philadelphia City Rowing
(H. Johnson)
Harriton A
(M. Yaron)
Concord HS
(J. Fullerton)
43a 03:35 PM Girls Varsity 4x
Flight
Conestoga
(A. Graf)
Episcopal PA
(K. McGowan)
Academy of Notre Dame
(B. McStravick)
Agnes Irwin
(A. Miles)
44a 03:41 PM Boys Varsity 4x
Flight 1
St. Joseph Prep B
(C. McCool)
Haddon Twp
(N. Haney)
Conestoga B
(T. Simpson)
The Haverford School
(C. Bickhart)
Roman Catholic B
(K. Adams)
44b 03:47 PM Boys Varsity 4x
Flight 2
St. Joseph Prep A
(J. mccarrie)
Roman Catholic A
(A. Panchella)
Springside Chestnut Hill
(J. MacEachern)
Malvern Preparatory School
(J. Sincavage)
Conestoga A
(N. Carlson)
45a 03:53 PM Girls Varsity 8+
Flight 1
Moorestown HS/Rowing
(A. Slominski)
Holy Spirit
(A. Reale)
Philadelphia City Rowing
(D. Nemati)
Radnor
(N. Luker)
Charter
(E. Schulze)
45b 03:59 PM Girls Varsity 8+
Flight 2
Archbishop Carroll
(C. O'Sullivan)
Absegami
(S. Greenwood)
Merion Mercy
(s. horn)
Belleville
(A. Badillo)
45c 04:05 PM Girls Varsity 8+
Flight 3
Mount Saint Joseph
(S. Eble)
Eustace
(P. Propp)
Upper Merion HS
(R. Willauer)
Haddonfield
(E. Stasi)
46a 04:11 PM Boys Varsity 8+
Flight 1
La Salle
(A. Barnish)
Archbishop Carroll
(P. McGuinn)
Charter
(C. Pirhalla)
St. Peters Prep
(C. Kuczynski)
Episcopal PA
(G. Furey)
Radnor
(S. Parmar)
46b 04:17 PM Boys Varsity 8+
Flight 2
St. Joseph Prep A
(C. Burns)
Absegami
(K. Hershman)
Haddonfield
(P. Hurd)
Moorestown HS/Rowing
(W. Gross)
Eustace
(A. Zimmermann)
Page 1 of   1 Printed: 2014-Mar-22 06:39 AM
Created using Regatta Workbench