2014 4th Manny Flick / Horvat Series
Heat Sheet for Sunday, Apr 6
# Race Race Name Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 08:30 AM Boys Gig/Novice 1x
Flight
Germantown Friends
(A. Berghella)
Bonner/Prendergast
(C. O'Neill)
Conestoga
(S. Caplan)
Friends Select
(H. Horst-Martz)
Roman Catholic
(E. DUNBAR)
2a 08:36 AM Boys Freshman/Novice 2x
Flight 1
Friends Select
(J. Mason)
Upper Dublin
(P. Dowdell)
Roman Catholic
(d. knorr)
Malvern Preparatory School
(S. Ward)
Conestoga
(J. Corr)
2b 08:42 AM Boys Freshman/Novice 2x
Flight 2
Penn Charter
(D. Magers)
Germantown Academy
(D. Wentz)
Haddon Twp
(M. Camacho)
Shipley
(D. Jordan)
3a 08:48 AM Boys Novice 4+
Flight 1
Churchill Crew
(B. Hartmann)
Bonner/Prendergast
(M. Douglas)
The Haverford School
(G. Rubin)
Egg Harbor
(C. Ireland)
O'Connell
(N. Morales)
3b 08:54 AM Boys Novice 4+
Flight 2
St. Peters Prep
(W. Curtis)
Doane
(C. Flamm)
Kearny
(C. Grimm)
Oakcrest
(A. AMBIO)
Don Bosco
(G. Rubio)
3c 09:00 AM Boys Novice 4+
Flight 3
Absegami
(B. Chorpenning)
La Salle
(S. Harkins)
Lower Merion
(Q. Cachon)
Ocean City HS
(M. Baldini)
St. Paul's Schools
(R. Breitzka)
4a 09:06 AM Boys Freshman 4+
Flight
La Salle
(J. McCormick)
Saratoga
(D. Dalton)
Upper Merion HS
(B. Pearson)
Doane
(B. Stiles)
The Haverford School
(W. Glaser)
Montclair
(M. Lansing)
5a 09:12 AM Boys Novice 8+
Flight 1
Concord HS
(A. Augustine)
Philadelphia City Rowing
(K. Wilson)
Father Judge
(A. Coelho)
La Salle
(J. Miller)
Archbishop Carroll
(C. Evans)
St. Joseph Prep A
(M. Perlick)
5b 09:18 AM Boys Novice 8+
Flight 2
WJ Crew
(A. Kubaitis)
Ocean City HS
(F. Wan)
St. Joseph Prep B
(g. yackel)
Churchill Crew
(J. Goldstein)
St. Peters Prep
(B. Bartoszek)
St. Augustine A
(C. spiers)
5c 09:24 AM Boys Novice 8+
Flight 3
Ridgewood
(P. Dubois)
St. Augustine B
(N. Mallous)
Eustace
(J. propp)
Mainland B
(B. Teague)
Episcopal PA
(W. Purtill)
Radnor
(N. Morris)
5d 09:30 AM Boys Novice 8+
Flight 4
Charter
(M. Schuler)
The Haverford School
(C. Delaney)
Kearny
(M. Hinostroza)
Absegami
(T. Calimer)
Mainland A
(R. Bongiovanni)
6a 09:36 AM Boys Novice 4x
Flight
Boys' Latin of Philadelphia
(D. Hill)
Westfield
(A. Grom)
Malvern Preparatory School
(M. Casaday)
Roman Catholic
(A. Harville)
Springside Chestnut Hill
(S. Gerlach)
7a 09:42 AM Boys Freshman 4x
Flight 1
Haddon Twp A
(E. Tingley)
Saratoga
(L. Millens)
Malvern Preparatory School
(W. Koch)
Roman Catholic A
(K. PERRY)
Shipley
(V. Tingley)
7b 09:48 AM Boys Freshman 4x
Flight 2
Roman Catholic B
(N. Debes)
Springside Chestnut Hill
(W. Newbold)
Haddon Twp B
(P. Revier)
Conestoga
(M. Amsterdam)
The Haverford School
(W. Pechet)
8a 09:54 AM Boys Freshman 8+
Flight 1
Radnor
(M. Wilton)
St. Joseph Prep C
(j. mckenna)
La Salle A
(N. Cooper)
St. Joseph Prep B
(P. Browne)
Haddonfield
(Z. Ruggiero)
La Salle B
(B. Mischler)
8b 10:00 AM Boys Freshman 8+
Flight 2
Walt Whitman B
(D. Rekhtman)
Mainland
(S. CARR)
St. Joseph Prep A
(C. Coney)
Montclair
(C. Kaloudis)
Atlantic City
(E. Dellston)
8c 10:06 AM Boys Freshman 8+
Flight 3
Lower Merion
(A. Trainer)
Oakcrest
(S. Nelson)
Don Bosco
(O. Cordaro)
St. Augustine
(J. Snediker)
Walt Whitman A
(J. Young)
Christian Brothers
(J. Wilt)
9a 10:12 AM Boys JV 1x
Flight 1
Teaneck HS
(C. Lee)
Roman Catholic A
(J. Wellein)
Friends Select
(A. Williams)
Upper Dublin
(B. Scherpbier)
Conestoga
(A. Backstrom)
9b 10:17 AM Boys JV 1x
Flight 2
Haddon Twp
(J. Weber)
Shipley
(Z. Brida)
Roman Catholic B
(W. Cuadrado)
Bergen Tech
(T. Ranjan)
10a 10:22 AM Boys JV 2x
Flight 1
Bonner/Prendergast
(C. Smith)
Penn Charter
(J. Centeno)
Malvern Preparatory School
(X. Ruffin)
Roman Catholic
(A. Mulson)
Boys' Latin of Philadelphia
(W. Shepherd)
Conestoga
(C. Ferris)
10b 10:27 AM Boys JV 2x
Flight 2
Churchill Crew
(J. giroux)
Strath Haven
(J. Harnsberger)
Montclair
(N. Schattner-Elmaleh)
Germantown Academy
(J. Taggart)
Ridgewood
(D. Hamilton)
Teaneck HS A
(Z. Mead)
11a 10:32 AM Boys JV 4+
Flight 1
Egg Harbor A
(A. Hassan)
Upper Merion HS
(B. Painter)
Harriton
(C. Akerblom)
Roman Catholic
(S. Devlin)
Episcopal PA
(G. Kearney)
St. Peters Prep
(A. Maxwell)
11b 10:37 AM Boys JV 4+
Flight 2
Oakcrest
(R. Bahgat)
O'Connell
(J. Beecy)
Doane
(J. Yang)
WJ Crew
(b. donnellan)
Christian Brothers A
(D. Hutzley)
Kearny B
(T. Hemphill)
11c 10:42 AM Boys JV 4+
Flight 3
Kearny A
(D. Franco)
St. Augustine
(V. Dragone)
Hun
(A. Bailey)
Haddonfield
(A. Mandviwalla)
Walt Whitman
(M. Sagir)
11d 10:47 AM Boys JV 4+
Flight 4
Egg Harbor B
(N. Starr)
Lower Merion
(J. Scott)
St. Joseph Prep
(A. Burke)
The Haverford School
(L. Green)
Don Bosco
(j. giordano)
11e 10:52 AM Boys JV 4+
Flight 5
Mainland
(C. Mitchell)
St. Paul's Schools
(R. Bond)
Christian Brothers B
(J. Durning)
Ridgewood
(D. Literati)
La Salle
(J. Zarkoski)
12a 10:57 AM Boys JV 4x
Flight 1
Westfield A
(T. Orr)
Conestoga
(M. Monster)
Roman Catholic
(T. O'Boyle)
The Haverford School A
(G. Kirwan)
Abington
(M. Maccoll)
12b 11:02 AM Boys JV 4x
Flight 2
Springside Chestnut Hill
(R. Bakes)
Westfield B
(K. Currie)
Ridgewood A
(W. Prettyman)
Germantown Academy
(Z. Burkhart)
Don Bosco
(M. Begonja)
12c 11:07 AM Boys JV 4x
Flight 3
The Haverford School B
(J. Egan)
Shipley B
(H. Callahan)
Westfield C
(B. Fallon)
Ridgewood B
(J. Zanone)
Montclair
(J. Pew)
13a 11:12 AM Boys JV 8+
Flight 1
Owen J Roberts
(A. Winstead)
St. Joseph Prep B
(M. Ix)
Ocean City HS
(N. DiMarco)
La Salle A
(V. Armetta)
Haddonfield
(P. Hurd)
13b 11:17 AM Boys JV 8+
Flight 2
Don Bosco
(T. Faenza)
St. Joseph Prep A
(S. Dunn)
La Salle B
(B. Muehlberger)
Christian Brothers
(C. DeSellems)
13c 11:22 AM Boys JV 8+
Flight 3
Montclair
(H. Pew)
St. Augustine
(R. D'Amico)
Cedar Creek High School
(J. Biddle)
Harriton
(G. Combet)
14a 11:27 AM Boys Ltwt 2x
Flight 1
Springside Chestnut Hill
(Z. Cohen)
Malvern Preparatory School
(N. Rubino)
Roman Catholic
(S. Mooney)
Philadelphia City Rowing
(A. Smith)
14b 11:32 AM Boys Ltwt 2x
Flight 2
Leonia Crew
(S. Riordan)
Germantown Academy
(E. Schoenberg)
Montclair
(M. Kim)
Ridgewood
(E. Prettyman)
15a 11:37 AM Boys Ltwt 4+
Flight 1
Doane
(J. Peterson)
Father Judge
(R. Lentz)
Egg Harbor
(G. Diggins)
The Haverford School
(E. Glavin)
Upper Merion HS
(A. Chui)
15b 11:42 AM Boys Ltwt 4+
Flight 2
Radnor
(S. Parmar)
St. Paul's Schools
(L. Emmart)
Mainland
(J. Nazha)
Harriton
(E. Rurange)
Haddonfield
(B. Giangiulio)
15c 11:47 AM Boys Ltwt 4+
Flight 3
St. Joseph Prep
(S. Joe)
Kearny
(A. Milhomens)
Christian Brothers
(M. Guadagno)
Eustace
(J. Glowacki)
Lower Merion
(A. Kane)
Absegami
(D. MARSHALL)
16a 11:52 AM Boys Ltwt 4x
Flight
Bonner/Prendergast
(P. Martin)
Roman Catholic
(I. Soltero)
Conestoga
(M. Kling)
17a 11:57 AM Boys Ltwt 8+
Flight 1
Radnor
(B. Lorenz)
St. Joseph Prep
(M. Ix)
La Salle
(H. Dittrich)
Ocean City HS
(J. Newsome)
17b 12:02 PM Boys Ltwt 8+
Flight 2
Don Bosco
(J. Perez)
St. Peters Prep
(D. Berutti)
Christian Brothers
(C. Mayro)
St. Augustine
(H. Wilbraham)
18a 12:07 PM Boys 2nd 8+
Flight 1
St. Joseph Prep
(D. Hill)
Archbishop Carroll B
(J. Machita)
La Salle
(M. McCool)
Archbishop Carroll A
(P. Pearson)
St. Augustine
(V. Zanghi)
18b 12:12 PM Boys 2nd 8+
Flight 2
Walt Whitman
(S. Weishaeupl)
Atlantic City
(L. Henderson)
Holy Spirit
(D. Miller)
Mainland
(D. Hall)
19a 12:17 PM Boys Varsity 1x
Flight
Shipley
(C. Taylor)
Roman Catholic
(P. Scharf)
Bonner/Prendergast
(C. Nichols)
Ridgewood
(J. Criscitiello)
Germantown Friends
(E. Genyk)
20a 12:22 PM Boys Varsity 2x
Flight 1
Churchill Crew
(E. Whatley)
St. Joseph Prep
(J. Quaid)
Malvern Preparatory School
(J. McManus)
Roman Catholic A
(M. Gormley)
Lower Merion
(G. Lane)
Bonner/Prendergast
(D. Dwyer)
20b 12:27 PM Boys Varsity 2x
Flight 2
Boys' Latin of Philadelphia B
(J. Torres)
Friends Select
(E. Orts)
Conestoga
(T. Simpson)
Springside Chestnut Hill
(J. MacEachern)
Roman Catholic B
(K. Adams)
Don Bosco
(L. Pettenati)
20c 12:32 PM Boys Varsity 2x
Flight 3
Montclair
(S. Baker)
Haddon Twp
(K. Schneider)
The Haverford School
(L. Dennis)
Boys' Latin of Philadelphia A
(M. Dogan)
Shipley
(W. Verdeur)
Radnor
(J. Bragdon)
22a 12:37 PM Boys Varsity 4+
Flight 1
O'Connell A
(A. Marrero)
Radnor
(W. Aftring)
Harriton
(M. Yaron)
Father Judge
(A. Grochowski)
Egg Harbor
(R. Rimmele)
Philadelphia City Rowing
(H. Johnson)
22b 12:42 PM Boys Varsity 4+
Flight 2
Churchill Crew
(J. Wathieu)
O'Connell B
(A. Darui)
Episcopal PA
(M. Hughes)
Ocean City HS A
(N. Bromhead)
Hun A
(C. Taylor)
St. Peters Prep
(C. Gelson)
22c 12:47 PM Boys Varsity 4+
Flight 3
WJ Crew
(S. Lupo)
Ocean City HS B
(R. Newell)
Springside Chestnut Hill
(M. Miller)
Cedar Creek High School
(D. Logan)
Hun B
(C. Broad)
Owen J Roberts
(C. Kovach)
22d 12:52 PM Boys Varsity 4+
Flight 4
St. Paul's Schools
(K. O'Donnell)
Penn Charter
(E. Riedlmeier)
Hun C
(P. DesRochers)
Christian Brothers
(N. Hughes)
Kearny
(J. Grimm)
  12:57 PM Break            
23a 01:20 PM Boys Varsity 4x
Flight 1
Conestoga
(S. Pepin)
Malvern Preparatory School
(J. Sincavage)
Roman Catholic
(A. Panchella)
St. Joseph Prep
(J. Coney)
23b 01:25 PM Boys Varsity 4x
Flight 2
Teaneck HS
(N. Waldman)
The Haverford School
(J. Pechet)
Haddon Twp
(J. Egbert)
Westfield
(C. Rosa)
24a 01:30 PM Boys Varsity 8+
Flight 1
Archbishop Carroll
(P. McGuinn)
Episcopal PA
(G. Furey)
La Salle
(M. Fox)
St. Joseph Prep
(K. Kiernan)
St. Peters Prep
(C. Kuczynski)
24b 01:35 PM Boys Varsity 8+
Flight 2
Montclair
(J. Michalitsianos)
Walt Whitman
(A. Bell)
Absegami
(K. Hershman)
Eustace
(A. Zimmermann)
Charter
(M. Crowder)
24c 01:40 PM Boys Varsity 8+
Flight 3
Holy Spirit
(A. Theuret)
Atlantic City
(H. Pizagno)
St. Augustine
(Z. LaBarth)
Mainland
(J. Troiano)
Oakcrest
(J. Nale)
25a 01:45 PM Girls Gig/Novice 1x
Flight
Germantown Friends
(L. Okeson)
Academy of Notre Dame
(C. Phelan)
Haddon Twp
(O. Herbstrit)
26a 01:51 PM Girls Freshman/Novice 2x
Flight
Haddon Twp
(K. Wittje)
Strath Haven
(D. Mervine)
Shipley
(T. Watson-Harris)
Friends Select
(E. Augustine)
Conestoga
(G. Dowson)
Germantown Academy
(l. naber)
27a 01:57 PM Girls Novice 4+
Flight 1
Churchill Crew A
(N. Wilson)
Ocean City HS
(L. Ehresmann)
Harriton
(D. Sternberg)
Bonner/Prendergast
(D. Covert)
WJ Crew
(N. Porter)
27b 02:03 PM Girls Novice 4+
Flight 2
Episcopal PA
(M. O'Reilly)
Churchill Crew B
(L. Levy)
Philadelphia City Rowing
(C. Nemati)
Upper Merion HS
(L. O'Malley)
Montclair
(D. Harb)
29a 02:09 PM Girls Novice 8+
Flight 1
O'Connell
(C. Reing)
Owen J Roberts
(H. Delong)
Haddonfield
(S. Murphy)
Mount Saint Joseph
(F. Diliberto)
Bonner/Prendergast
(D. Covert)
29b 02:15 PM Girls Novice 8+
Flight 2
Holy Spirit
(K. Wittland)
Eustace
(M. WENZKE)
Cedar Creek High School
(C. Doyle)
Charter A
(A. Stiebris)
29c 02:21 PM Girls Novice 8+
Flight 3
Charter B
(M. Keszler)
Radnor
(K. Dolan)
Ocean City HS
(S. Shannon)
Vineland
(M. Fanelli)
Agnes Irwin
(C. Erixxon)
29d 02:27 PM Girls Novice 8+
Flight 4
Penn Charter
(R. Kaufman)
Atlantic City
(R. Rodriguez)
Absegami
(T. Moeller)
Philadelphia City Rowing
(N. Driver)
30a 02:33 PM Girls Novice 4x
Flight 1
Westfield
(V. Cappo)
Upper Dublin
(H. Holbrook)
Academy of Notre Dame A
(S. Ruggieri)
Penn Charter
(K. White)
Shipley
(S. Pilkington)
30b 02:39 PM Girls Novice 4x
Flight 2
Springside Chestnut Hill B
(R. Dhillon-Richardson)
Haddon Twp
(K. Shuttleworth)
Academy of Notre Dame B
(E. Evans)
Baldwin
(S. Chen)
Springside Chestnut Hill A
(J. Penn)
31a 02:45 PM Girls Freshman 4x
Flight
Agnes Irwin
(G. Diebold)
Ridgewood A
(C. Callaghan)
Springside Chestnut Hill
(A. Miller)
Baldwin
(C. Kiser)
Conestoga
(L. Alcorn)
Ridgewood B
(G. Lagomarsino)
32a 02:51 PM Girls Freshman 8+
Flight 1
Haddonfield
(E. Kommedal)
Holy Spirit
(S. Di Ianni)
Merion Mercy
(M. Lamb)
Mount Saint Joseph
(A. Dipietro)
Ridgewood
(C. Hong)
32b 02:57 PM Girls Freshman 8+
Flight 2
Mainland
(J. Barnett)
Montclair
(G. Aase-Remedios)
Lower Merion
(M. Beckman)
Upper Merion HS
(S. Vo)
Walt Whitman A
(A. Bell)
32c 03:03 PM Girls Freshman 8+
Flight 3
Oakcrest
(H. Crispell)
Walt Whitman B
(A. Smurzynski)
Archbishop Carroll
(G. Gordon)
Harriton
(C. Hayden)
Ocean City HS
(C. Salomon-Lowden)
33a 03:09 PM Girls JV 1x
Flight
Germantown Academy
(J. Zettlemoyer)
Perk Valley
(I. Moser)
Hatboro Horsham High School
(T. Gilad)
Cedar Creek High School
(J. Oudemans)
Friends Select
(H. Cramer)
34a 03:14 PM Girls JV 2x
Flight 1
Baldwin
(N. Schork)
Haddon Twp
(R. Glavan)
Strath Haven
(G. Alberts)
Episcopal PA
(E. Neilson)
Penn Charter A
(R. Gordon)
Springside Chestnut Hill A
(L. Burckhardt)
34b 03:19 PM Girls JV 2x
Flight 2
Sacred Heart Country Day
(E. Barton)
Bonner/Prendergast
(B. Rementer)
Academy of Notre Dame
(O. Whytosek)
Holy Spirit
(S. Kelly)
Penn Charter B
(J. Dunmore)
Springside Chestnut Hill B
(C. Stapleton)
35a 03:24 PM Girls JV 4+
Flight 1
O'Connell
(S. Kelley)
Mount Saint Joseph A
(D. Kosman)
Ocean City HS
(F. Kane)
Springside Chestnut Hill
(L. McCormack)
Absegami
(L. Sawyer)
35b 03:29 PM Girls JV 4+
Flight 2
Eustace
(T. Bjelde)
Harriton
(L. Castelbaum)
Doane
(G. Gorman)
Cedar Creek High School
(C. Thomas)
35c 03:34 PM Girls JV 4+
Flight 3
Oakcrest
(V. Simon)
Shipley
(Z. Helmers)
Haddonfield B
(K. Marshall)
Haddonfield A
(E. Butler Basner)
Mount Saint Joseph B
(M. Mulligan)
36a 03:39 PM Girls JV 4x
Flight 1
Academy of Notre Dame A
(G. Agnes)
Conestoga
(M. Beirne)
Springside Chestnut Hill A
(H. Hambrose)
Westfield A
(A. Colucci)
Springside Chestnut Hill B
(A. Schwartz)
36b 03:44 PM Girls JV 4x
Flight 2
Westfield B
(J. Simpson)
Friends Select
(M. zarate-ramirez)
Germantown Friends
(R. Genyk)
Holy Spirit
(J. Riordan)
Teaneck HS
(S. Gutierrez)
36c 03:49 PM Girls JV 4x
Flight 3
Baldwin
(S. Cook)
Ridgewood
(C. Lampone)
Leonia Crew
(C. Diaz)
Atlantic City
(M. Kinghorn)
Strath Haven
(J. Forbes)
37a 03:54 PM Girls JV 8+
Flight 1
WJ Crew
(T. Lazarof)
Owen J Roberts
(S. Aguirre)
Mount Saint Joseph
(D. Mischler)
Holy Spirit
(B. Stone)
Episcopal PA
(m. lindblad)
37b 03:59 PM Girls JV 8+
Flight 2
Germantown Academy
(S. Caplan)
Upper Merion HS
(S. CASTANEDA)
Radnor
(N. Vitt)
Merion Mercy
(N. Stefan)
Ocean City HS
(C. Aldridge)
37c 04:04 PM Girls JV 8+
Flight 3
Lower Merion
(G. George)
Montclair
(E. Levendosky)
Ridgewood
(C. Karanikolas)
Atlantic City
(E. Rubino)
38a 04:09 PM Girls Ltwt 2x
Flight
Academy of Notre Dame
(M. Viola)
Sacred Heart Country Day
(H. Bushner)
Agnes Irwin
(Z. Ortiz)
Upper Merion HS
(A. Nolan)
Ridgewood
(S. Noel)
Holy Spirit
(K. Maguire)
39a 04:14 PM Girls Ltwt 4+
Flight 1
Ocean City HS
(D. Marotta)
Baldwin
(L. Noteware)
Mount Saint Joseph
(G. Little)
Vineland
(E. Harrold)
Agnes Irwin
(S. Jaskot)
39b 04:19 PM Girls Ltwt 4+
Flight 2
Lower Merion
(E. Rand)
Montclair
(R. Brown)
Merion Mercy
(C. Nunno)
Germantown Academy
(K. Nunes)
Bonner/Prendergast
(C. McDonald)
40a 04:24 PM Girls Ltwt 4x
Flight
Strath Haven
(M. MUNSELL)
Conestoga
(A. Connell)
Sacred Heart Country Day
(L. Johnson)
Baldwin
(J. Busby)
41a 04:29 PM Girls Ltwt 8+
Flight
O'Connell
(C. Swanson)
Mount Saint Joseph
(A. Shreero)
Merion Mercy
(K. Barton)
Holy Spirit
(L. Slattery)
Ocean City HS
(M. Szabo)
Montclair
(N. Alvarado-Silverman)
42a 04:34 PM Girls 2nd 8+
Flight 1
Archbishop Carroll
(C. Jones)
Radnor
(G. Logioia)
Mount Saint Joseph
(J. Ziemniak)
Merion Mercy
(C. Glavin)
Absegami
(K. Bakley)
42b 04:39 PM Girls 2nd 8+
Flight 2
Oakcrest
(S. Woltmann)
Walt Whitman
(A. MOULLIER)
Philadelphia City Rowing
(A. Nordlof)
Atlantic City
(T. Burns)
Mainland
(K. Perugini)
43a 04:44 PM Girls Varsity 1x
Flight
Rutherford
(G. Seehaus)
Sacred Heart Country Day
(C. Garvey)
Episcopal PA
(N. Stuart)
Germantown Academy
(K. Horvat)
Penncrest
(Y. Randall)
Springside Chestnut Hill
(A. Canning)
44a 04:49 PM Girls Varsity 2x
Flight 1
Academy of Notre Dame
(B. Smith)
Haddon Twp A
(A. Sperlunto)
Conestoga
(R. Devlin)
Baldwin
(A. Lemmon)
Leonia Crew
(E. McCartney-Leap)
44b 04:54 PM Girls Varsity 2x
Flight 2
Montclair
(C. Naegeli)
Haddon Twp B
(B. Colwell)
Shipley
(A. Gordon)
Strath Haven
(E. Damico)
46a 04:59 PM Girls Varsity 4+
Flight 1
Owen J Roberts
(C. Hills)
Holy Spirit
(N. Vizthum)
Harriton A
(A. Balciunaite)
Vineland
(A. Lincks)
Concord HS
(N. Teichman)
O'Connell
(K. Colevas)
46b 05:04 PM Girls Varsity 4+
Flight 2
Ocean City HS
(H. Williams)
Cedar Creek High School
(N. Martin)
Mount Saint Joseph
(H. Leonard)
Agnes Irwin A
(E. McNamee)
Churchill Crew
(J. Taladay)
Hun A
(A. Weinand)
46c 05:09 PM Girls Varsity 4+
Flight 3
WJ Crew
(K. Williams)
Ridgewood
(C. Tedeschi)
Agnes Irwin B
(C. Wulff)
Shipley
(L. Semerjian)
Hun B
(G. Lewis)
46d 05:14 PM Girls Varsity 4+
Flight 4
Hun C
(M. Rosengarten)
Harriton B
(S. Jenssen)
Upper Merion HS
(M. Rodriguez)
Bonner/Prendergast
(E. Sheetz)
Lower Merion
(K. Peng)
47a 05:19 PM Girls Varsity 4x
Flight 1
Academy of Notre Dame B
(M. Bethel)
Agnes Irwin A
(E. Howard)
Conestoga
(A. Graf)
Episcopal PA
(K. McGowan)
Springside Chestnut Hill
(E. McClafferty)
47b 05:24 PM Girls Varsity 4x
Flight 2
Academy of Notre Dame A
(M. Biancaniello)
Agnes Irwin B
(J. Minker)
Westfield A
(S. Choi)
Ridgewood
(A. Criscitiello)
Westfield B
(A. Christian)
48a 05:29 PM Girls Varsity 8+
Flight 1
Eustace
(P. Propp)
Holy Spirit
(C. McCully)
Mount Saint Joseph
(S. Eble)
Merion Mercy
(s. horn)
Radnor
(N. Luker)
Walt Whitman A
(T. Daly)
48b 05:34 PM Girls Varsity 8+
Flight 2
Churchill Crew
(M. Morris)
Philadelphia City Rowing
(D. Nemati)
Archbishop Carroll
(C. O'Sullivan)
Absegami
(S. Greenwood)
Charter
(G. Choi)
48c 05:39 PM Girls Varsity 8+
Flight 3
Oakcrest
(T. Phy)
Walt Whitman B
(M. Whiteman)
Atlantic City
(L. Stinson)
Mainland
(Y. Olson)
Page 1 of   1 Printed: 2014-Apr-05 06:25 AM
Created using Regatta Workbench