2014 5th Manny Flick / Horvat Series
Heat Sheet for Sunday, Apr 13
# Race Race Name Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 08:30 AM Girls Gig/Novice 1x
Flight
Academy of Notre Dame
(C. Phelan)
Germantown Friends
(L. Okeson)
Haddon Twp
(A. Cranmer)
Friends Select
(N. Latty)
Germantown Academy
(S. Evans)
3a 08:36 AM Girls Novice 4+
Flight
Moorestown HS/Rowing
(A. Eichhorn)
Ocean City HS
(L. Ehresmann)
Philadelphia City Rowing
(N. Driver)
Montclair
(D. Harb)
North Arlington Crew
(C. Austin)
Mainland
(A. Matto)
4a 08:42 AM Girls Freshman 4+
Flight
Hun
(C. Varga)
Montclair
(D. Santana)
7a 08:48 AM Girls Freshman 4x
Flight
Ridgewood B
(G. Lagomarsino)
Springside Chestnut Hill
(G. Youngren)
Conestoga
(L. Alcorn)
Ridgewood A
(C. Callaghan)
Baldwin
(C. Kiser)
Agnes Irwin
(G. Diebold)
9a 08:54 AM Girls JV 1x
Flight
Perk Valley
(I. Moser)
Cedar Creek High School
(J. Oudemans)
Germantown Academy
(J. Zettlemoyer)
Hatboro Horsham High School
(T. Gilad)
Friends Select
(H. Cramer)
Haddon Twp
(R. Glavan)
14a 08:59 AM Girls Ltwt 2x
Flight 1
Holy Spirit
(K. Maguire)
Ridgewood
(S. Noel)
Sacred Heart Country Day
(H. Bushner)
Upper Merion HS
(A. Nolan)
14b 09:04 AM Girls Ltwt 2x
Flight 2
Haddon Twp
(A. Sperlunto)
Agnes Irwin
(Z. Ortiz)
Montclair
(R. Rosenberg)
Germantown Friends
(R. Genyk)
15a 09:09 AM Girls Ltwt 4+
Flight 1
Lower Merion
(E. Rand)
Vineland
(E. Harrold)
Mount Saint Joseph
(G. Little)
Montclair A
(N. Alvarado-Silverman)
Baldwin
(L. Noteware)
Ocean City HS
(M. Szabo)
15b 09:14 AM Girls Ltwt 4+
Flight 2
Nutley
(J. Padilla)
Manhasset
(K. Hanley)
Agnes Irwin
(S. Jaskot)
Moorestown HS/Rowing
(A. Slominski)
Montclair B
(R. Brown)
Egg Harbor
(A. Deebold)
16a 09:19 AM Girls Ltwt 4x
Flight
Egg Harbor
(T. Cass)
Sacred Heart Country Day
(L. Johnson)
Conestoga
(A. Connell)
Strath Haven
(M. MUNSELL)
Baldwin
(J. Busby)
Academy of Notre Dame
(J. Zack)
17a 09:24 AM Girls Ltwt 8+
Flight
Haddonfield
(D. Coates)
Merion Mercy
(E. Parker)
Holy Spirit
(L. Slattery)
Mount Saint Joseph
(A. Shreero)
Manhasset
(C. Marino)
18a 09:29 AM Girls 2nd 8+
Flight
Oakcrest
(S. Woltmann)
Mount Saint Joseph
(J. Ziemniak)
Radnor
(G. Logioia)
Merion Mercy
(C. Glavin)
Absegami
(K. Bakley)
Archbishop Carroll
(G. Niskanen)
19a 09:34 AM Girls Varsity 1x
Flight 1
Sacred Heart Country Day
(C. Garvey)
Rutherford
(G. Seehaus)
Germantown Academy
(K. Horvat)
Episcopal PA
(N. Stuart)
Penncrest
(Y. Randall)
19b 09:39 AM Girls Varsity 1x
Flight 2
Academy of Notre Dame B
(J. Gallagher)
Haddon Twp
(M. Catrambone)
Springside Chestnut Hill
(A. Canning)
Conestoga
(S. Thomas)
Academy of Notre Dame A
(M. Curry)
20a 09:44 AM Girls Varsity 2x
Flight 1
Academy of Notre Dame B
(M. Curry)
Baldwin
(A. Lemmon)
Conestoga
(R. Devlin)
Haddon Twp
(M. Remetz)
Leonia Crew
(E. McCartney-Leap)
20b 09:49 AM Girls Varsity 2x
Flight 2
Bonner/Prendergast
(B. Rementer)
Egg Harbor
(A. Bossi)
Upper Dublin
(J. Mandel)
Springside Chestnut Hill
(E. McClafferty)
Penn Charter
(H. Kramer)
22a 09:54 AM Girls Varsity 4+
Flight 1
Vineland
(A. Lincks)
Shipley
(L. Semerjian)
Bonner/Prendergast
(E. Sheetz)
Harriton A
(A. Balciunaite)
Holy Spirit
(N. Vizthum)
Lower Merion
(K. Peng)
22b 09:59 AM Girls Varsity 4+
Flight 2
Ridgewood
(C. Tedeschi)
Harriton B
(S. Amadio)
Agnes Irwin
(E. McNamee)
Owen J Roberts
(C. Hills)
Cedar Creek High School
(N. Martin)
22c 10:04 AM Girls Varsity 4+
Flight 3
Upper Merion HS
(R. Willauer)
Concord HS
(N. Teichman)
Hun
(K. Bastedo)
Ocean City HS
(h. Williams)
Mount Saint Joseph
(H. Leonard)
22d 10:09 AM Girls Varsity 4+
Flight 4
Manhasset
(M. Gillis)
Moorestown HS/Rowing A
(A. Wright)
Haddonfield
(E. Stasi)
Philadelphia City Rowing
(O. Marcial)
Egg Harbor B
(N. DiPietro)
22e 10:14 AM Girls Varsity 4+
Flight 5
Moorestown HS/Rowing B
(E. Burns)
Egg Harbor A
(R. Suthard)
Montclair
(C. Rose)
Nutley
(M. Fernandez)
Belleville
(E. Tello)
23a 10:19 AM Girls Varsity 4x
Flight
Agnes Irwin
(E. Howard)
Ridgewood
(A. Criscitiello)
Conestoga
(A. Graf)
Episcopal PA
(K. McGowan)
Academy of Notre Dame
(G. Agnes)
24a 10:24 AM Girls Varsity 8+
Flight 1
Archbishop Carroll
(F. Rymal)
Merion Mercy
(S. Klippel)
Holy Spirit
(C. McCully)
Mount Saint Joseph
(S. Eble)
Radnor
(N. Luker)
Eustace
(P. Propp)
24b 10:29 AM Girls Varsity 8+
Flight 2
Belleville
(A. Badillo)
Oakcrest
(T. Phy)
Absegami
(S. Greenwood)
Mainland
(K. Mullin)
Charter
(G. Choi)
Atlantic City
(L. Stinson)
25a 02:40 PM Boys Gig/Novice 1x
Flight
Bonner/Prendergast
(C. O'Neill)
Roman Catholic
(d. knorr)
Germantown Friends
(A. Berghella)
Conestoga
(S. Caplan)
Germantown Academy
(N. Moeller)
Malvern Preparatory School
(C. Bunn)
30a 02:46 PM Boys Novice 4x
Flight
Holy Spirit
(K. Nguyen)
Boys' Latin of Philadelphia
(D. Hill)
Roman Catholic
(A. Harville)
38a 02:52 PM Boys Ltwt 2x
Flight
Upper Dublin
(P. Massey)
Malvern Preparatory School
(N. Rubino)
Ridgewood
(E. Prettyman)
Montclair
(M. Kim)
Springside Chestnut Hill
(Z. Cohen)
Philadelphia City Rowing
(A. Smith)
39a 02:57 PM Boys Ltwt 4+
Flight 1
Haddonfield
(B. Giangiulio)
Father Judge
(R. Lentz)
Christian Brothers
(M. Guadagno)
Egg Harbor
(G. Diggins)
The Haverford School
(C. Adams)
St. Joseph Prep
(A. VIDAL)
39b 03:02 PM Boys Ltwt 4+
Flight 2
Radnor
(O. Glassman)
Lower Merion
(A. Kane)
Mainland
(N. Bradley)
Kearny
(A. Milhomens)
Manhasset
(W. Delaney)
39c 03:07 PM Boys Ltwt 4+
Flight 3
Belleville B
(D. Rodriguez)
Nutley
(R. Zajac)
Belleville A
(J. Victorio)
North Arlington Crew
(V. Ribeiro)
St. Augustine
(S. Powelczyk)
40a 03:12 PM Boys Ltwt 4x
Flight
Roman Catholic A
(I. Soltero)
Germantown Academy
(E. Schoenberg)
Conestoga
(M. Kling)
Bonner/Prendergast
(P. Martin)
Shipley
(W. Verdeur)
Roman Catholic B
(S. Mooney)
41a 03:17 PM Boys Ltwt 8+
Flight 1
St. Augustine
(L. Dilg)
Radnor
(B. Lorenz)
St. Joseph Prep
(S. Gennaro)
La Salle
(H. Dittrich)
Ocean City HS
(J. Newsome)
41b 03:22 PM Boys Ltwt 8+
Flight 2
DeMatha
(B. Keane)
Don Bosco
(J. Perez)
Christian Brothers
(C. Mayro)
St. Peters Prep
(D. Berutti)
Fordham Prep
(N. Manzi)
42a 03:27 PM Boys 2nd 8+
Flight 1
Archbishop Carroll A
(P. Pearson)
La Salle
(M. McCool)
Mainland
(D. Hall)
Holy Spirit
(D. Miller)
St. Augustine
(P. Leonetti)
42b 03:32 PM Boys 2nd 8+
Flight 2
Jesuit College Prep of Dallas
(M. Opatowsky)
Moorestown HS/Rowing
(Q. Smith)
Archbishop Carroll B
(H. Alameno)
Atlantic City
(L. Henderson)
Fordham Prep
(M. Viola)
43a 03:37 PM Boys Varsity 1x
Flight
Roman Catholic
(B. Farrell)
Germantown Friends
(E. Genyk)
Ridgewood
(J. Criscitiello)
Bonner/Prendergast
(C. Nichols)
Upper Dublin
(W. Dowdell)
44a 03:42 PM Boys Varsity 2x
Flight 1
Lower Merion
(G. Lane)
Springside Chestnut Hill
(J. MacEachern)
Friends Select
(E. Orts)
Malvern Preparatory School
(J. McManus)
Conestoga
(T. Simpson)
Don Bosco
(L. Pettenati)
44b 03:47 PM Boys Varsity 2x
Flight 2
St. Joseph Prep A
(J. Quaid)
The Haverford School
(L. Dennis)
Haddon Twp
(J. Weber)
Shipley A
(C. Shamlian)
Bonner/Prendergast
(D. Dwyer)
Roman Catholic A
(T. Judge)
44c 03:52 PM Boys Varsity 2x
Flight 3
Shipley B
(H. Callahan)
St. Joseph Prep B
(F. Cabulong)
Philadelphia City Rowing
(K. Koranteng)
Montclair
(S. Baker)
Leonia Crew
(S. Riordan)
Roman Catholic B
(K. Adams)
45a 03:57 PM Boys Varsity 2-
Flight
St. Peters Prep
(J. Fearon)
Radnor
(J. Bragdon)
46a 04:02 PM Boys Varsity 4+
Flight 1
Kearny
(J. Grimm)
Harriton A
(M. Yaron)
Christian Brothers A
(N. Hughes)
St. Joseph Prep
(G. Giangiordano)
Father Judge
(A. Grochowski)
Radnor
(W. Aftring)
46b 04:07 PM Boys Varsity 4+
Flight 2
St. Peters Prep A
(M. Giardiello)
Penn Charter
(E. Reidlmeier)
Springside Chestnut Hill
(M. Miller)
Hun A
(C. Taylor)
Hun B
(P. DesRochers)
Owen J Roberts
(C. Kovach)
46c 04:12 PM Boys Varsity 4+
Flight 3
Cedar Creek High School
(D. Logan)
Egg Harbor
(R. Rimmele)
Ocean City HS A
(N. Bromhead)
Ocean City HS B
(R. Newell)
Episcopal PA
(J. Konopka)
DeMatha
(C. Ball)
46d 04:17 PM Boys Varsity 4+
Flight 4
Absegami
(K. Hershman)
Belleville
(V. Lamparello)
Vineland A
(K. Leimeister)
St. Peters Prep B
(C. Gelson)
Manhasset
(D. DePietro)
Haddonfield
(C. Eggstein)
46e 04:22 PM Boys Varsity 4+
Flight 5
Collingswood
(C. Kaiser)
Vineland B
(J. Marcacci)
Harriton B
(E. Rurange)
The Haverford School
(C. Bickhart)
Christian Brothers B
(J. Brenner)
Eustace
(C. Licata)
47a 04:27 PM Boys Varsity 4x
Flight 1
Roman Catholic
(A. Panchella)
Teaneck HS
(N. Waldman)
Haddon Twp
(J. Egbert)
St. Joseph Prep B
(F. Cabulong)
Malvern Preparatory School
(J. Sincavage)
47b 04:32 PM Boys Varsity 4x
Flight 2
Boys' Latin of Philadelphia
(M. Dogan)
Conestoga
(N. Carlson)
St. Joseph Prep A
(M. Shirey)
Episcopal PA
(M. Hughes)
48a 04:37 PM Boys Varsity 8+
Flight 1
Jesuit College Prep of Dallas
(J. Schwab)
Holy Spirit
(B. Hanson)
St. Joseph Prep
(K. Kiernan)
La Salle
(M. Fox)
St. Augustine
(M. Mohnack)
48b 04:42 PM Boys Varsity 8+
Flight 2
Eustace
(A. Zimmermann)
Oakcrest
(J. Nale)
Archbishop Carroll
(P. McGuinn)
Montclair
(J. Michalitsianos)
Mainland
(J. Troiano)
48c 04:47 PM Boys Varsity 8+
Flight 3
Fordham Prep
(T. Lyver)
Atlantic City
(H. Pizagno)
Charter
(S. Burcat)
Moorestown HS/Rowing
(J. Gaffney)
Page 1 of   1 Printed: 2014-Apr-12 09:15 AM
Created using Regatta Workbench