2014 5th Manny Flick / Horvat Series
Race Schedule
Bow Crew Name
 Race 2a: Girls Freshman/Novice 2x Flight @ 10:54 AM
173 Strath Haven  (D. Mervine)
174 Friends Select  (E. Augustine)
175 Conestoga  (G. Dowson)
176 Germantown Academy  (L. Naber)
177 Haddon Twp  (R. Brown)
178 Shipley  (T. Watson-Harris)
179 North Arlington Crew  (M. Goffredo)
Entry Count : 7
 Race 6a: Girls Novice 4x Flight @ 11:04 AM
182 Academy of Notre Dame A  (S. Ruggieri)
183 Penn Charter  (K. White)
184 Springside Chestnut Hill  (G. Sciarrotta)
185 Shipley  (S. Pilkington)
186 Upper Dublin  (H. Holbrook)
187 Baldwin  (S. Chen)
188 Haddon Twp  (K. Shuttleworth)
189 Academy of Notre Dame B  (B. McStravick)
Entry Count : 8
 Race 8a: Girls Freshman 8+ Flight @ 11:14 AM
192 Holy Spirit  (S. Di Ianni)
193 Merion Mercy  (M. Lamb)
194 Haddonfield  (E. Kommedal)
195 Mount Saint Joseph  (A. Dipietro)
196 Mainland  (J. Barnett)
197 Ocean City HS  (C. Salomon-Lowden)
198 Ridgewood  (M. RAPAPORT)
199 Oakcrest  (H. Crispell)
200 Upper Merion HS  (S. Vo)
201 Hun  (I. Arduini)
202 Eustace  (M. WENZKE)
203 Lower Merion  (M. Beckman)
Entry Count : 12
 Race 5a: Girls Novice 8+ Flight @ 11:24 AM
206 Radnor  (K. Dolan)
207 Cedar Creek High School  (K. Flaherty)
208 Mount Saint Joseph  (F. Diliberto)
209 Owen J Roberts  (H. Delong)
210 Absegami  (T. Moeller)
211 Vineland  (M. Fanelli)
212 Agnes Irwin  (C. Erixxon)
213 Philadelphia City Rowing  (C. Nemati)
214 Charter A  (E. Clavijo)
215 Atlantic City  (R. Rodriguez)
216 Penn Charter  (R. Kaufman)
217 Charter B  (M. Keszler)
218 Bonner/Prendergast  (D. Covert)
219 Harriton  (A. Daley-Gibson)
220 Egg Harbor B  (G. Foster)
221 Manhasset  (J. Siconolfi)
222 Belleville  (M. Checa)
223 Holy Spirit  (A. Potiris)
224 Archbishop Carroll  (G. Gordon)
225 Montclair  (G. Aase-Remedios)
226 Ocean City HS  (S. Shannon)
227 Moorestown HS/Rowing  (R. Lucas)
228 Egg Harbor A  (K. Maffia)
Entry Count : 23
 Race 10a: Girsl JV 2x Flight @ 11:36 AM
231 Springside Chestnut Hill B  (C. Stapleton)
232 Springside Chestnut Hill A  (L. Burckhardt)
233 Haddon Twp  (B. Colwell)
234 Baldwin  (N. Schork)
235 Penn Charter  (R. Gordon)
236 Episcopal PA  (E. Neilson)
237 Sacred Heart Country Day  (E. Barton)
238 Holy Spirit  (S. Kelly)
239 Strath Haven  (G. Alberts)
240 Academy of Notre Dame A  (J. Gallagher)
241 Agnes Irwin  (S. Ballarini)
242 Academy of Notre Dame B  (B. Smith)
Entry Count : 12
 Race 11a: Girls JV 4+ Flight @ 11:44 AM
245 Ocean City HS  (F. Kane)
246 Haddonfield  (V. Fisher)
247 Shipley  (Z. Helmers)
248 Mount Saint Joseph A  (D. Kosman)
249 Mount Saint Joseph B  (M. Mulligan)
250 Harriton  (S. Jenssen)
251 Eustace  (D. Eliason)
252 Absegami  (L. Sawyer)
253 Oakcrest  (V. Simon)
254 Doane  (G. Gorman)
255 Cedar Creek High School  (C. Thomas)
256 Hun B  (S. O'Connell)
257 Agnes Irwin  (K. Mancini)
258 Collingswood  (A. Banko)
259 Merion Mercy  (G. Mazza)
260 Lower Merion  (G. George)
261 Hun A  (A. Weinand)
262 Germantown Academy  (N. Tang)
263 Bonner/Prendergast  (C. Savage)
264 Belleville  (V. Felipe)
265 North Arlington Crew  (L. Infante)
266 Nutley  (A. Allison)
267 Upper Merion HS  (M. Rodriguez)
268 Episcopal PA  (E. King)
Entry Count : 24
 Race 12a: Girls JV 4x Flight @ 11:56 AM
271 Conestoga  (M. Beirne)
272 Holy Spirit  (J. Riordan)
273 Friends Select  (M. zarate-ramirez)
274 Ridgewood  (C. Lampone)
275 Germantown Friends  (S. Bartholomew)
276 Strath Haven  (J. Forbes)
277 Academy of Notre Dame  (K. Sarmiento)
278 Springside Chestnut Hill A  (H. Hambrose)
279 Leonia Crew  (C. Diaz)
280 Springside Chestnut Hill B  (A. Schwartz)
281 Teaneck HS  (S. Gutierrez)
282 Baldwin  (S. Cook)
283 Agnes Irwin  (J. Minker)
Entry Count : 13
 Race 13a: Girls JV 8+ Flight @ 12:04 PM
286 Montclair  (E. Levendosky)
287 Mount Saint Joseph  (D. Mischler)
288 Holy Spirit  (B. Stone)
289 Episcopal PA  (m. lindblad)
290 Ridgewood  (C. Karanikolas)
291 Owen J Roberts  (S. Aguirre)
292 Radnor  (N. Vitt)
293 Upper Merion HS  (S. CASTANEDA)
294 Atlantic City A  (J. Taimanglo)
295 Merion Mercy  (C. Nunno)
296 Germantown Academy  (K. Nunes)
297 Ocean City HS A  (L. Blaine)
298 Haddonfield  (K. Marshall)
299 Ocean City HS B  (D. Marotta)
300 Manhasset  (I. karantzios)
301 Philadelphia City Rowing  (H. Pearlman)
302 Egg Harbor  (K. Cummings)
303 Charter  (A. Goliaszewski)
304 Mainland  (B. Zelig)
305 Atlantic City B  (E. Rubino)
Entry Count : 20
 Race 26a: Boys Freshman/Novice 2x Flight @ 12:14 PM
308 Malvern Preparatory School  (S. Ward)
309 Roman Catholic A  (D. Rostucher)
310 Conestoga  (J. Corr)
311 Upper Dublin  (P. Dowdell)
312 Shipley  (D. Jordan)
313 Germantown Academy  (O. Altimany)
314 Haddon Twp  (M. Camacho)
315 Roman Catholic B  (K. PERRY)
316 Friends Select  (J. Mason)
317 Don Bosco  (A. Salatto)
Entry Count : 10
 Race 27a: Boys Novice 4+ Flight @ 12:24 PM
320 La Salle  (S. Harkins)
321 St. Peters Prep A  (W. Curtis)
322 Don Bosco  (G. Rubio)
323 Bonner/Prendergast  (C. Foley)
324 Doane  (C. Flamm)
325 Egg Harbor  (G. Pennock)
326 The Haverford School  (S. Dyer)
327 Absegami  (J. Miller)
328 Kearny  (C. Grimm)
329 Belleville  (J. Bianchi)
330 Atlantic City  (J. Iannelli)
331 Moorestown HS/Rowing  (J. Lebak)
332 North Arlington Crew  (H. Ribeiro)
333 Oakcrest  (A. AMBIO)
Entry Count : 14
 Race 28a: Boys Freshman 4+ Flight @ 12:34 PM
336 Upper Merion HS  (B. Pearson)
337 Montclair  (M. Lansing)
338 La Salle  (J. McCormick)
339 The Haverford School  (J. Holeman)
340 Doane  (B. Stiles)
341 Lower Merion  (A. Trainer)
342 Holy Spirit  (W. Bryz-Gornia)
343 Haddonfield  (Z. Ruggiero)
344 Manhasset  (s. fanuka)
345 Christian Brothers  (N. Dietrich)
346 Atlantic City  (E. Dellston)
347 Harriton  (C. Hoehn)
Entry Count : 12
 Race 29a: Boys Novice 8+ Flight @ 12:44 PM
350 St. Augustine A  (C. spiers)
351 Father Judge  (A. Coelho)
352 Philadelphia City Rowing  (K. Wilson)
353 Episcopal PA  (W. Purtill)
354 Mainland A  (R. Bongiovanni)
355 La Salle  (J. Miller)
356 Ocean City HS  (F. Wan)
357 Concord HS  (A. Augustine)
358 St. Augustine B  (C. Lawn)
359 Archbishop Carroll  (C. Evans)
360 Radnor  (W. McGee)
361 St. Joseph Prep A  (E. Gallagher)
362 St. Joseph Prep B  (J. Jaeger)
363 Absegami  (T. Calimer)
364 St. Peters Prep  (B. Bartoszek)
365 Mainland B  (B. Teague)
366 Charter  (T. Green)
367 Moorestown HS/Rowing  (J. Miller)
368 Lower Merion  (Q. Cachon)
369 Fordham Prep B  (M. nuzzi)
370 Fordham Prep A  (E. Penha)
371 Haddonfield  (C. Fagan)
372 Manhasset  (M. Wang)
373 St. Joseph Prep C  (a. richey)
Entry Count : 24
 Race 31a: Boys Freshman 4x Flight @ 12:59 PM
376 Malvern Preparatory School  (W. Koch)
377 Haddon Twp A  (E. Tingley)
378 The Haverford School  (S. Zelov)
379 Conestoga  (M. Amsterdam)
380 Roman Catholic A  (N. Debes)
381 Haddon Twp B  (P. Revier)
382 Roman Catholic B  (b. Neal)
383 Shipley  (V. Tingley)
384 Springside Chestnut Hill  (W. Newbold)
385 Penn Charter  (D. Magers)
Entry Count : 10
 Race 32a: Boys Freshman 8+ Flight @ 01:09 PM
388 Mainland  (S. CARR)
389 La Salle A  (N. Armetta)
390 Christian Brothers  (J. Wilt)
391 St. Augustine  (T. Kolnik)
392 St. Joseph Prep B  (g. yackel)
393 Don Bosco  (O. Cordaro)
394 Montclair  (C. Kaloudis)
395 Radnor  (M. Wilton)
396 Oakcrest  (S. Nelson)
397 St. Joseph Prep A  (M. Perlick)
398 La Salle B  (J. McCormick)
399 Fordham Prep  (M. Ptucha)
400 Eustace  (J. propp)
401 Ridgewood  (P. Dubois)
402 Manhasset  (G. Theodosopoulos)
403 Moorestown HS/Rowing  (B. Jones)
404 The Haverford School  (C. Delaney)
405 Jesuit College Prep of Dallas  (E. Doran)
Entry Count : 18
 Race 33a: Boys JV 1x Flight @ 01:21 PM
408 Friends Select  (A. Williams)
409 Upper Dublin  (B. Scherpbier)
410 Teaneck HS  (C. Lee)
411 Roman Catholic  (W. Cuadrado)
412 Bergen Tech  (T. Ranjan)
413 Haddon Twp  (D. Woods)
414 Conestoga  (A. Backstrom)
415 Strath Haven  (A. Lombard)
416 Shipley  (C. Taylor)
Entry Count : 9
 Race 34a: Boys JV 2x Flight @ 01:29 PM
419 Malvern Preparatory School  (X. Ruffin)
420 Conestoga  (C. Ferris)
421 Boys' Latin of Philadelphia  (K. Bolden)
422 Bonner/Prendergast  (C. Smith)
423 Ridgewood  (D. Hamilton)
424 Teaneck HS  (Z. Mead)
425 Montclair  (N. Schattner-Elmaleh)
426 Penn Charter  (C. Centeno)
427 Germantown Academy A  (Z. Burkhart)
428 Germantown Academy B  (J. Taggart)
429 Shipley  (H. Rusk)
430 Don Bosco  (M. Begonja)
431 Friends Select  (D. BURDEN)
Entry Count : 13
 Race 35a: Boys JV 4+ Flight @ 01:41 PM
434 The Haverford School  (A. Leith)
435 Christian Brothers  (D. Hutzley)
436 Harriton  (C. Akerblom)
437 St. Joseph Prep  (L. DUGAN)
438 Roman Catholic  (S. Devlin)
439 Kearny  (D. Franco)
440 Mainland  (R. Splinter)
441 Ridgewood  (D. Literati)
442 Episcopal PA A  (M. Melnik)
443 Don Bosco  (j. giordano)
444 La Salle  (B. Muehlberger)
445 St. Augustine  (V. Dragone)
446 Upper Merion HS A  (A. Chui)
447 Haddonfield  (A. Mandviwalla)
448 St. Peters Prep  (A. Maxwell)
449 Egg Harbor A  (A. Hassan)
450 Oakcrest  (R. Bahgat)
451 Hun A  (J. Arduini)
453 Lower Merion  (J. Scott)
454 Doane  (C. Stevens)
455 Upper Merion HS B  (D. Jacobs)
456 Collingswood  (M. Kistner)
457 Teaneck HS  (W. Giel)
458 Belleville  (K. Aponte)
459 Philadelphia City Rowing  (C. D'Angelo)
460 Father Judge  (F. Marricone)
461 DeMatha  (M. Martinez)
462 Hun B  (A. Bailey)
463 Episcopal PA B  (G. Kearney)
464 Nutley  (B. Valentin)
Entry Count : 30
 Race 36a: Boys JV 4x Flight @ 01:56 PM
467 Roman Catholic  (T. O'Boyle)
468 The Haverford School A  (G. Kirwan)
469 Montclair  (J. Pew)
470 Conestoga  (M. Monster)
471 Springside Chestnut Hill  (R. Bakes)
472 Abington  (H. Mackenzie)
473 Ridgewood A  (W. Prettyman)
474 The Haverford School B  (M. Wolfgang)
475 Ridgewood B  (J. Zanone)
476 Leonia Crew  (M. Kennelly)
477 Malvern Preparatory School  (M. Casaday)
478 Don Bosco  (N. Afram)
Entry Count : 12
 Race 37a: Boys JV 8+ Flight @ 02:04 PM
481 La Salle A  (V. Armetta)
482 Ocean City HS  (N. DiMarco)
483 Haddonfield  (P. Hurd)
484 St. Joseph Prep A  (P. URBINE)
485 St. Augustine  (R. D'Amico)
486 Don Bosco  (T. Faenza)
487 Montclair  (H. Pew)
488 Christian Brothers  (C. DeSellems)
489 St. Joseph Prep B  (J. MOLCHAN)
490 La Salle B  (C. Brecht)
491 Owen J Roberts  (A. Mento)
492 Cedar Creek High School  (J. Biddle)
493 Moorestown HS/Rowing  (W. Schwartz)
494 Absegami  (D. MARSHALL)
495 Manhasset  (T. Panetta)
496 Belleville  (J. Russo)
497 Vineland  (A. Cerrato)
498 Fordham Prep  (D. Croy)
499 Ridgewood  (J. Dauber)
500 Egg Harbor  (K. Tran)
Entry Count : 20
There are 291 crews scheduled to race.
Page 1 of  1 Printed: 2014-Apr-12 09:15 AM