2015 City Championships
Heat Sheet for Sunday, May 3
# Race Race Name Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1 01:30 PM Girls Gig/Novice 1x
Final
5th from
Girls Gig/Novice 1x
Heat
3rd from
Girls Gig/Novice 1x
Heat
1st from
Girls Gig/Novice 1x
Heat
2nd from
Girls Gig/Novice 1x
Heat
4th from
Girls Gig/Novice 1x
Heat
6th from
Girls Gig/Novice 1x
Heat
2 01:36 PM Boys Gig/Novice 1x
Final
5th from
Boys Gig/Novice 1x
Heat
3rd from
Boys Gig/Novice 1x
Heat
1st from
Boys Gig/Novice 1x
Heat
2nd from
Boys Gig/Novice 1x
Heat
4th from
Boys Gig/Novice 1x
Heat
6th from
Boys Gig/Novice 1x
Heat
3 01:42 PM Girls Freshman/Novice 2x
Final
Haddon Twp
(J. Erhardt)
Collingswood
(M. POPE)
Conestoga
(A. Gradisek)
Sacred Heart Country Day
(A. Carroll)
Springside Chestnut Hill
(E. Biscardi)
4 01:48 PM Boys Freshman/Novice 2x
Final
5th from
Boys Freshman/Novice 2x
Heat
3rd from
Boys Freshman/Novice 2x
Heat
1st from
Boys Freshman/Novice 2x
Heat
2nd from
Boys Freshman/Novice 2x
Heat
4th from
Boys Freshman/Novice 2x
Heat
6th from
Boys Freshman/Novice 2x
Heat
5 01:54 PM Girls Novice 4+
Final
5th from
Girls Novice 4+
Heat
3rd from
Girls Novice 4+
Heat
1st from
Girls Novice 4+
Heat
2nd from
Girls Novice 4+
Heat
4th from
Girls Novice 4+
Heat
6th from
Girls Novice 4+
Heat
6 02:00 PM Boys Novice 4+
Final
5th from
Boys Novice 4+
Heat
3rd from
Boys Novice 4+
Heat
1st from
Boys Novice 4+
Heat
2nd from
Boys Novice 4+
Heat
4th from
Boys Novice 4+
Heat
6th from
Boys Novice 4+
Heat
7 02:06 PM Girls Freshman 4+
Final
5th from
Girls Freshman 4+
Heat
3rd from
Girls Freshman 4+
Heat
1st from
Girls Freshman 4+
Heat
2nd from
Girls Freshman 4+
Heat
4th from
Girls Freshman 4+
Heat
6th from
Girls Freshman 4+
Heat
8 02:12 PM Boys Freshman 4+
Final
5th from
Boys Freshman 4+
Heat
3rd from
Boys Freshman 4+
Heat
1st from
Boys Freshman 4+
Heat
2nd from
Boys Freshman 4+
Heat
4th from
Boys Freshman 4+
Heat
6th from
Boys Freshman 4+
Heat
9 02:18 PM Girls Novice 8+
Final
5th from
Girls Novice 8+
Heat
3rd from
Girls Novice 8+
Heat
1st from
Girls Novice 8+
Heat
2nd from
Girls Novice 8+
Heat
4th from
Girls Novice 8+
Heat
6th from
Girls Novice 8+
Heat
10 02:24 PM Boys Novice 8+
Final
5th from
Boys Novice 8+
Heat
3rd from
Boys Novice 8+
Heat
1st from
Boys Novice 8+
Heat
2nd from
Boys Novice 8+
Heat
4th from
Boys Novice 8+
Heat
6th from
Boys Novice 8+
Heat
11 02:30 PM Girls Novice 4x
Final
Academy of Notre Dame
(I. Hanna)
Sacred Heart Country Day
(A. Ross)
Agnes Irwin
(S. Nicolson)
Conestoga
(E. Wilton)
Penn Charter
(V. Watson)
Friends Select
(A. Rosha)
12 02:36 PM Boys Novice 4x
Final
5th from
Boys Novice 4x
Heat
3rd from
Boys Novice 4x
Heat
1st from
Boys Novice 4x
Heat
2nd from
Boys Novice 4x
Heat
4th from
Boys Novice 4x
Heat
6th from
Boys Novice 4x
Heat
13 02:42 PM Girls Freshman 4x
Final
5th from
Girls Freshman 4x
Heat
3rd from
Girls Freshman 4x
Heat
1st from
Girls Freshman 4x
Heat
2nd from
Girls Freshman 4x
Heat
4th from
Girls Freshman 4x
Heat
6th from
Girls Freshman 4x
Heat
14 02:48 PM Boys Freshman 4x
Final
5th from
Boys Freshman 4x
Heat
3rd from
Boys Freshman 4x
Heat
1st from
Boys Freshman 4x
Heat
2nd from
Boys Freshman 4x
Heat
4th from
Boys Freshman 4x
Heat
6th from
Boys Freshman 4x
Heat
15 02:54 PM Girls Freshman 8+
Final
5th from
Girls Freshman 8+
Heat
3rd from
Girls Freshman 8+
Heat
1st from
Girls Freshman 8+
Heat
2nd from
Girls Freshman 8+
Heat
4th from
Girls Freshman 8+
Heat
6th from
Girls Freshman 8+
Heat
16 03:00 PM Boys Freshman 8+
Final
5th from
Boys Freshman 8+
Heat
3rd from
Boys Freshman 8+
Heat
1st from
Boys Freshman 8+
Heat
2nd from
Boys Freshman 8+
Heat
4th from
Boys Freshman 8+
Heat
6th from
Boys Freshman 8+
Heat
17 03:30 PM Girls JV 1x
Final
Springside Chestnut Hill A
(E. Brody)
Conestoga
(G. Dowson)
Penn Charter
(J. Gleason)
Friends Select
(M. zarate-ramirez)
Germantown Academy
(S. Evans)
Springside Chestnut Hill B
(J. Penn)
18 03:36 PM Boys JV 1x
Final
5th from
Boys JV 1x
Heat
3rd from
Boys JV 1x
Heat
1st from
Boys JV 1x
Heat
2nd from
Boys JV 1x
Heat
4th from
Boys JV 1x
Heat
6th from
Boys JV 1x
Heat
19 03:42 PM Girls JV 2x
Final
5th from
Girls JV 2x
Heat
3rd from
Girls JV 2x
Heat
1st from
Girls JV 2x
Heat
2nd from
Girls JV 2x
Heat
4th from
Girls JV 2x
Heat
6th from
Girls JV 2x
Heat
20 03:48 PM Boys JV 2x
Final
5th from
Boys JV 2x
Heat
3rd from
Boys JV 2x
Heat
1st from
Boys JV 2x
Heat
2nd from
Boys JV 2x
Heat
4th from
Boys JV 2x
Heat
6th from
Boys JV 2x
Heat
21 03:54 PM Girls JV 4+
Final
5th from
Girls JV 4+
Heat
3rd from
Girls JV 4+
Heat
1st from
Girls JV 4+
Heat
2nd from
Girls JV 4+
Heat
4th from
Girls JV 4+
Heat
6th from
Girls JV 4+
Heat
22 04:00 PM Boys JV 4+
Final
5th from
Boys JV 4+
Heat
3rd from
Boys JV 4+
Heat
1st from
Boys JV 4+
Heat
2nd from
Boys JV 4+
Heat
4th from
Boys JV 4+
Heat
6th from
Boys JV 4+
Heat
23 04:06 PM Girls JV 4x
Final
5th from
Girls JV 4x
Heat
3rd from
Girls JV 4x
Heat
1st from
Girls JV 4x
Heat
2nd from
Girls JV 4x
Heat
4th from
Girls JV 4x
Heat
6th from
Girls JV 4x
Heat
24 04:12 PM Boys JV 4x
Final
5th from
Boys JV 4x
Heat
3rd from
Boys JV 4x
Heat
1st from
Boys JV 4x
Heat
2nd from
Boys JV 4x
Heat
4th from
Boys JV 4x
Heat
6th from
Boys JV 4x
Heat
25 04:18 PM Girls JV 8+
Final
5th from
Girls JV 8+
Heat
3rd from
Girls JV 8+
Heat
1st from
Girls JV 8+
Heat
2nd from
Girls JV 8+
Heat
4th from
Girls JV 8+
Heat
6th from
Girls JV 8+
Heat
26 04:24 PM Boys JV 8+
Final
5th from
Boys JV 8+
Heat
3rd from
Boys JV 8+
Heat
1st from
Boys JV 8+
Heat
2nd from
Boys JV 8+
Heat
4th from
Boys JV 8+
Heat
6th from
Boys JV 8+
Heat
27 04:30 PM Girls Ltwt 2x
Final
Teaneck HS
(A. Vidal)
Academy of Notre Dame B
(E. Evans)
Sacred Heart Country Day
(M. Di Stefano)
Academy of Notre Dame A
(J. Zack)
Vineland
(H. Bokma)
Friends Select
(H. Cramer)
28 04:36 PM Boys Ltwt 2x
Final
5th from
Boys Ltwt 2x
Heat
3rd from
Boys Ltwt 2x
Heat
1st from
Boys Ltwt 2x
Heat
2nd from
Boys Ltwt 2x
Heat
4th from
Boys Ltwt 2x
Heat
6th from
Boys Ltwt 2x
Heat
29 04:42 PM Girls Ltwt 4+
Final
5th from
Girls Ltwt 4+
Heat
3rd from
Girls Ltwt 4+
Heat
1st from
Girls Ltwt 4+
Heat
2nd from
Girls Ltwt 4+
Heat
4th from
Girls Ltwt 4+
Heat
6th from
Girls Ltwt 4+
Heat
30 04:48 PM Boys Ltwt 4+
Final
5th from
Boys Ltwt 4+
Heat
3rd from
Boys Ltwt 4+
Heat
1st from
Boys Ltwt 4+
Heat
2nd from
Boys Ltwt 4+
Heat
4th from
Boys Ltwt 4+
Heat
6th from
Boys Ltwt 4+
Heat
31 04:54 PM Girls Ltwt 4x
Final
Sacred Heart Country Day
(L. Johnson)
Egg Harbor
(K. Barron)
Conestoga
(A. Connell)
Germantown Friends
(S. Pancoe)
Springside Chestnut Hill
(M. Karoly)
Strath Haven
(M. MUNSELL)
32 05:00 PM Boys Ltwt 4x
Final
Malvern Preparatory School
(W. McDonald)
The Haverford School
(D. Heffernan)
Roman Catholic
(T. Judge)
Conestoga
(M. Kling)
St. Joseph Prep
(M. Perlick)
33 05:06 PM Girls Ltwt 8+
Final
Haddonfield Crew
(S. Murphy)
Holy Spirit
(M. Oleksiak)
Mount Saint Joseph
(E. McGreevey)
Merion Mercy
(K. Barton)
Moorestown HS/Rowing
(M. Montilla)
Ocean City HS
(D. Menchen)
34 05:12 PM Boys Ltwt 8+
Final
Moorestown HS/Rowing
(J. Gaffney)
Don Bosco
(C. Mudrick)
St. Joseph Prep
(M. Ix)
La Salle
(B. Foley)
Radnor
(S. Ching)
St. Augustine
(H. WILBRAHAM)
35 05:18 PM Girls 2nd 8+
Final
Oakcrest
(J. Quish)
Mount Saint Joseph
(S. ALTOMARE)
Holy Spirit
(T. Slattery)
Atlantic City
(K. Ali )
36 05:24 PM Boys 2nd 8+
Final
5th from
Boys 2nd 8+
Heat
3rd from
Boys 2nd 8+
Heat
1st from
Boys 2nd 8+
Heat
2nd from
Boys 2nd 8+
Heat
4th from
Boys 2nd 8+
Heat
6th from
Boys 2nd 8+
Heat
37 05:30 PM Girls Varsity 1x
Final
5th from
Girls Varsity 1x
Heat
3rd from
Girls Varsity 1x
Heat
1st from
Girls Varsity 1x
Heat
2nd from
Girls Varsity 1x
Heat
4th from
Girls Varsity 1x
Heat
6th from
Girls Varsity 1x
Heat
38 05:36 PM Boys Varsity 1x
Final
5th from
Boys Varsity 1x
Heat
3rd from
Boys Varsity 1x
Heat
1st from
Boys Varsity 1x
Heat
2nd from
Boys Varsity 1x
Heat
4th from
Boys Varsity 1x
Heat
6th from
Boys Varsity 1x
Heat
39 05:42 PM Girls Varsity 2x
Final
5th from
Girls Varsity 2x
Heat
3rd from
Girls Varsity 2x
Heat
1st from
Girls Varsity 2x
Heat
2nd from
Girls Varsity 2x
Heat
4th from
Girls Varsity 2x
Heat
6th from
Girls Varsity 2x
Heat
40 05:48 PM Boys Varsity 2x
Final
5th from
Boys Varsity 2x
Heat
3rd from
Boys Varsity 2x
Heat
1st from
Boys Varsity 2x
Heat
2nd from
Boys Varsity 2x
Heat
4th from
Boys Varsity 2x
Heat
6th from
Boys Varsity 2x
Heat
41 05:54 PM Girls Varsity 2-
Final
Upper Merion HS A
(K. Yatsko)
Upper Merion HS B
(S. CASTANEDA)
42 06:00 PM Boys Varsity 2-
Final
Lower Merion
(J. Scott)
Radnor
(J. Breen)
Harriton
(C. Akerblom)
43 06:06 PM Girls Varsity 4+
Final
5th from
Girls Varsity 4+
Heat
3rd from
Girls Varsity 4+
Heat
1st from
Girls Varsity 4+
Heat
2nd from
Girls Varsity 4+
Heat
4th from
Girls Varsity 4+
Heat
6th from
Girls Varsity 4+
Heat
44 06:12 PM Boys Varsity 4+
Final
5th from
Boys Varsity 4+
Heat
3rd from
Boys Varsity 4+
Heat
1st from
Boys Varsity 4+
Heat
2nd from
Boys Varsity 4+
Heat
4th from
Boys Varsity 4+
Heat
6th from
Boys Varsity 4+
Heat
45 06:18 PM Girls Varsity 4x
Final
Conestoga
(C. Gosnear)
Ridgewood Crew
(B. Burke)
Haddon Twp
(A. Sperlunto)
Springside Chestnut Hill
(A. Miller)
Owen J Roberts
(A. Williams)
Germantown Academy
(B. Owen)
46 06:24 PM Boys Varsity 4x
Final
5th from
Boys Varsity 4x
Heat
3rd from
Boys Varsity 4x
Heat
1st from
Boys Varsity 4x
Heat
2nd from
Boys Varsity 4x
Heat
4th from
Boys Varsity 4x
Heat
6th from
Boys Varsity 4x
Heat
47 06:30 PM Girls Varsity 8+
Final
5th from
Girls Varsity 8+
Heat
3rd from
Girls Varsity 8+
Heat
1st from
Girls Varsity 8+
Heat
2nd from
Girls Varsity 8+
Heat
4th from
Girls Varsity 8+
Heat
6th from
Girls Varsity 8+
Heat
48 06:36 PM Boys Varsity 8+
Final
5th from
Boys Varsity 8+
Heat
3rd from
Boys Varsity 8+
Heat
1st from
Boys Varsity 8+
Heat
2nd from
Boys Varsity 8+
Heat
4th from
Boys Varsity 8+
Heat
6th from
Boys Varsity 8+
Heat
Page 1 of   1 Printed: 2015-May-02 05:32 AM
Created using Regatta Workbench