2015 2nd Manny Flick / Horvat Series
Heat Sheet for Sunday, Mar 22
#
Race
Race Name
Lane 1
Lane 2
Lane 3
Lane 4
Lane 5
Lane 6
9a
09:30 AM
Girls Novice 8+
Flight
Merion Mercy
(M. Sherman)
Philadelphia City Rowing
(T. Smith)
Archbishop Carroll
(M. Dougherty)
Holy Spirit
(S. Grahsler)
Concord HS
(K. McRae)
10a
09:37 AM
Boys Novice 8+
Flight
Concord HS
(W. Lawrence)
La Salle
(R. Feeney)
Philadelphia City Rowing
(J. Cartagena)
St. Joseph Prep B
(M. West)
St. Joseph Prep C
(L. Leahy)
14a
09:44 AM
Boys Freshman 4x
Flight
Malvern Preparatory School A
(D. Brady)
Roman Catholic
(L. Spicer)
Malvern Preparatory School B
(A. Quintiliani)
Malvern Preparatory School A
(D. Wiener)
15a
09:51 AM
Girls Freshman 8+
Flight
Merion Mercy
(C. Hecht)
Holy Spirit
(R. Lamcken)
Bonner/Prendergast
(S. McKenna)
Haddonfield Crew
(A. Rowling)
Ocean City HS
(A. Sannino)
16a
09:58 AM
Boys Freshman 8+
Flight
Radnor
(C. Atillasoy)
La Salle B
(A. Rosato)
La Salle A
(P. Caulfield)
St. Joseph Prep
(C. Sergi)
Haddonfield Crew
(D. Popp)
Chaminade
(J. McDonald)
17a
10:05 AM
Girls JV 1x
Flight
Springside Chestnut Hill
(M. Bender)
Lampeter-Strasburg
(A. Baughman)
18a
10:12 AM
Boys JV 1x
Flight
Roman Catholic A
(J. Fiorilli)
Germantown Friends
(A. Berghella)
Friends Select
(A. Williams)
Roman Catholic A
(B. Farrell)
19a
10:19 AM
Girls JV 2x
Flight
Springside Chestnut Hill A
(K. Kochenour)
Springside Chestnut Hill B
(M. Bell)
20a
10:26 AM
Boys JV 2x
Flight
Roman Catholic B
(W. Robb)
Haddon Twp
(E. tingley)
Upper Dublin
(L. Massey)
Roman Catholic A
(J. Meehan)
Malvern Preparatory School
(R. Phelan)
21a
10:33 AM
Girls JV 4+
Flight 1
Mount Saint Joseph A
(A. Dipietro)
Owen J Roberts
(H. Tobinus)
Unionville
(J. Beauchamp)
Eustace A
(D. Eliason)
Egg Harbor
(H. McGovern)
 
21b
10:40 AM
Girls JV 4+
Flight 2
Eustace B
(T. Bjelde)
Ocean City HS A
(A. Myers)
Holy Spirit
(C. Mensah)
Mount Saint Joseph B
(B. Gallagher)
Ocean City HS B
(S. Shannon)
Moorestown HS/Rowing
(B. Parker)
22a
10:47 AM
Boys JV 4+
Flight 1
La Salle
(D. Alexander)
The Haverford School
(C. Delaney)
St. Peters Prep
(J. Longenecker)
Upper Merion HS
(B. Pearson)
22b
10:54 AM
Boys JV 4+
Flight 2
Absegami
(A. Juarez)
St. Joseph Prep A
(a. kuzy)
Eustace A
(J. propp)
Vineland
(K. Slusarczyk)
Kearny A
(D. Franco)
22c
11:01 AM
Boys JV 4+
Flight 3
Kearny B
(T. Hemphill)
Eustace B
(K. Ronkin)
St. Joseph Prep B
(i. burke)
23a
11:08 AM
Girls JV 4x
Flight 1
Baldwin
(Z. Wenzinger)
Academy of Notre Dame A
(C. Burke)
Agnes Irwin
(S. Smith)
Strath Haven
(J. Forbes)
23b
11:15 AM
Girls JV 4x
Flight 2
Springside Chestnut Hill
(E. Lutz)
Haddon Twp
(O. Egbert)
Penn Charter
(S. Zea Rincon)
Academy of Notre Dame B
(S. Ruggieri)
24a
11:22 AM
Boys JV 4x
Flight
Haddon Twp
(p. revier)
Boys' Latin of Philadelphia
(D. Hill)
Roman Catholic
(A. Johnston)
The Haverford School
(W. Pechet)
25a
11:29 AM
Girls JV 8+
Flight 1
Philadelphia City Rowing
(C. Nemati)
Moorestown HS/Rowing
(A. Eichhorn)
Upper Merion HS
(S. Rose)
Radnor B
(K. Dolan)
Vineland
(A. Messore)
25b
11:36 AM
Girls JV 8+
Flight 2
Radnor A
(C. Ressler)
Mount Saint Joseph
(B. McMahon)
Haddonfield Crew
(E. Kommedal)
Archbishop Carroll
(Z. Minasian)
26a
11:43 AM
Boys JV 8+
Flight 1
Absegami
(G. Spagnoli)
Haddonfield Crew
(M. Levin)
Chaminade C
(L. McLoughlin)
St. Augustine B
(G. Mainiero)
Moorestown HS/Rowing
(D. O'Sullivan)
26b
11:50 AM
Boys JV 8+
Flight 2
St. Joseph Prep A
(D. Mirabella)
Vineland
(J. Mattiucci)
Concord HS
(J. Pfander)
Father Judge
(J. Cummings)
Chaminade A
(M. Carolan)
26c
11:57 AM
Boys JV 8+
Flight 3
BC High A
(C. Pender)
Radnor
(W. McGee)
Chaminade B
(R. Schetty)
St. Augustine A
(C. Seabrook)
Ocean City HS
(T. Henry)
26d
12:04 PM
Boys JV 8+
Flight 4
Archbishop Carroll
(D. Peterson)
St. Peters Prep A
(M. Chester)
Episcopal PA
(C. Jordan)
La Salle A
(C. Hoekstra)
Egg Harbor A
(K. Tran)
26e
12:11 PM
Boys JV 8+
Flight 5
St. Peters Prep B
(B. Bartiszek)
La Salle B
(C. Tomlinson)
Egg Harbor B
(P. Gilbride)
St. Joseph Prep B
(J. Jaeger)
BC High B
(L. Lipsett)
Unionville
(J. Lehmann)
 
12:18 PM
Lunch Break
 
 
 
 
 
 
28a
01:00 PM
Boys Ltwt 2x
Flight
Roman Catholic
(A. Mulson)
The Haverford School
(G. Kirwan)
29a
01:07 PM
Girls Ltwt 4+
Flight
Vineland
(M. Fanelli)
Ocean City HS
(D. Menchen)
Mount Saint Joseph
(J. Bushold)
Agnes Irwin
(A. Berlinger)
Egg Harbor
(K. Cummings)
Belleville
(J. Paggao)
30a
01:14 PM
Boys Ltwt 4+
Flight 1
Kearny
(Z. Myers)
Owen J Roberts
(C. Kovach)
La Salle
(J. McCormick)
St. Peters Prep
(J. Niland)
Egg Harbor
(E. Battisti)
30b
01:21 PM
Boys Ltwt 4+
Flight 2
Roman Catholic
(J. Banford)
Belleville
(E. Arroyo)
Moorestown HS/Rowing
(W. Schwartz)
St. Joseph Prep
(C. Waite)
31a
01:28 PM
Girls Ltwt 4x
Flight
Springside Chestnut Hill
(S. Djerassi)
Egg Harbor
(E. Autuore)
Germantown Friends
(A. Daeschler)
Sacred Heart Country Day
(L. Johnson)
32a
01:35 PM
Boys Ltwt 4x
Flight
Roman Catholic B
(d. knorr)
Conestoga
(M. Kling)
Malvern Preparatory School
(W. McDonald)
Roman Catholic A
(J. Brauckmann)
33a
01:42 PM
Girls Ltwt 8+
Flight
Mount Saint Joseph
(E. McGreevey)
Haddonfield Crew
(S. Murphy)
Merion Mercy
(D. Harvey)
Holy Spirit
(M. Oleksiak)
34a
01:49 PM
Boys Ltwt 8+
Flight
St. Joseph Prep
(A. Halas)
La Salle
(B. Foley)
Chaminade
(M. LIGUORI)
Radnor
(S. Ching)
St. Augustine
(B. Hughes)
Moorestown HS/Rowing
(A. Gutierrez)
35a
01:56 PM
Girls 2nd 8+
Flight
Absegami
(B. Peabody)
Holy Spirit
(E. Shober)
Merion Mercy
(M. Leone)
Mount Saint Joseph
(S. ALTOMARE)
36a
02:03 PM
Boys 2nd 8+
Flight 1
Chaminade
(H. bergman)
Haddonfield Crew
(A. Graves)
Archbishop Carroll
(Z. Ziernicki)
BC High
(J. May)
36b
02:10 PM
Boys 2nd 8+
Flight 2
Ocean City HS
(B. Foster)
Moorestown HS/Rowing
(G. Cline)
St. Augustine
(L. Dilg)
37a
02:17 PM
Girls Varsity 1x
Flight
Concord HS
(N. Teichman)
Holy Spirit
(S. Kelly)
Sacred Heart Country Day
(C. Garvey)
Germantown Academy
(J. Zettlemoyer)
39a
02:24 PM
Girls Varsity 2x
Flight 1
Conestoga A
(A. Zibinski)
Haddon Twp
(S. Filosa)
Springside Chestnut Hill
(H. Hambrose)
Hatboro Horsham High School
(J. Yorko)
Friends Select
(M. Zarate Ramirez)
39b
02:31 PM
Girls Varsity 2x
Flight 2
Sacred Heart Country Day
(M. Di Stefano)
Agnes Irwin
(S. Weintraub)
Germantown Friends
(A. McKenzie)
Baldwin
(E. Grubman)
Conestoga A
(G. Dowson)
40a
02:38 PM
Boys Varsity 2x
Flight 1
Roman Catholic
(T. Kutchner)
Bonner/Prendergast A
(P. Martin)
Haddon Twp
(K. Schneider)
Strath Haven
(E. Subers)
40b
02:45 PM
Boys Varsity 2x
Flight 2
Bonner/Prendergast B
(N. Durso)
Springside Chestnut Hill
(M. Miller)
Friends Select
(E. Orts)
Upper Dublin
(J. Fernsler)
41a
02:52 PM
Girls Varsity 4+
Flight 1
Belleville
(V. Felipe)
Unionville
(C. Savant)
Egg Harbor B
(N. DiPietro)
Moorestown HS/Rowing
(E. Brown)
Vineland
(I. Mayen)
41b
02:59 PM
Girls Varsity 4+
Flight 2
Egg Harbor A
(R. Suthard)
Radnor
(A. Chardonnet)
Agnes Irwin
(M. Gleeson)
Bonner/Prendergast
(C. Stiteler)
Ocean City HS
(G. Witasick)
42a
03:06 PM
Boys Varsity 4+
Flight 1
Springside Chestnut Hill
(R. Bakes)
La Salle
(K. Durning)
St. Joseph Prep B
(P. Johnson)
Vineland
(K. Leimeister)
42b
03:13 PM
Boys Varsity 4+
Flight 2
St. Joseph Prep A
(A. Halas)
The Haverford School
(K. Bowman)
Upper Merion HS
(D. Jacobs)
Bonner/Prendergast
(c. smith)
43a
03:20 PM
Girls Varsity 4x
Flight 1
Conestoga B
(E. Hompe)
Haddon Twp
(O. Herbstrit)
Strath Haven
(E. Damico)
Academy of Notre Dame B
(M. McDonald)
43b
03:27 PM
Girls Varsity 4x
Flight 2
Springside Chestnut Hill
(G. Youngren)
Academy of Notre Dame A
(G. Agnes)
Conestoga A
(C. Gosnear)
Penn Charter
(R. Gordon)
44a
03:34 PM
Boys Varsity 4x
Flight 1
Roman Catholic
(W. Schmidt)
Conestoga A
(N. Carlson)
Haddon Twp A
(L. Brown)
The Haverford School
(S. Zelov)
Owen J Roberts
(C. Hansen)
Conestoga B
(M. Monster)
44b
03:41 PM
Boys Varsity 4x
Flight 2
Haddon Twp B
(E. tingley)
Penn Charter
(E. Ashley)
Conestoga C
(H. Zisling)
Teaneck HS
(N. Waldman)
Malvern Preparatory School
(M. Adamcik)
45a
03:48 PM
Girls Varsity 8+
Flight 1
Charter School of Wilmington B
(E. Sweeney)
Philadelphia City Rowing
(D. Nemati)
Merion Mercy A
(S. Maurer)
Owen J Roberts
(S. Aguirre)
Upper Merion HS
(S. CASTANEDA)
45b
03:55 PM
Girls Varsity 8+
Flight 2
Mount Saint Joseph
(S. Eble)
Merion Mercy B
(E. Parker)
Bonner/Prendergast
(E. Sheetz)
Holy Spirit
(A. Reale)
Ocean City HS A
(F. Kane)
45c
04:02 PM
Girls Varsity 8+
Flight 3
Absegami
(K. Bakley)
Archbishop Carroll
(C. O'Sullivan)
Ocean City HS B
(L. Wan)
Charter School of Wilmington A
(E. Schulze)
Episcopal PA
(H. potter)
46a
04:09 PM
Boys Varsity 8+
Flight 1
La Salle
(N. Cooper)
St. Joseph Prep
(S. Gennaro)
BC High
(T. McGowan)
St. Augustine A
(M. Oakley)
Chaminade
(S. Kaplan)
46b
04:16 PM
Boys Varsity 8+
Flight 2
St. Augustine B
(D. Drew)
Absegami
(D. MARSHALL)
The Haverford School
(J. Pechet)
Charter School of Wilmington
(A. King)
Moorestown HS/Rowing
(Q. Smith)
46c
04:23 PM
Boys Varsity 8+
Flight 3
Radnor
(E. Horvath)
Haddonfield Crew
(P. Hurd)
Philadelphia City Rowing
(J. Garcia)
Episcopal PA
(W. Purtill)
Archbishop Carroll
(J. O'Toole)
46d
04:30 PM
Boys Varsity 8+
Flight 4
Father Judge
(P. Blumenstein)
Ocean City HS
(N. DiMarco)
Unionville
(C. Wardius)
Belleville
(J. Victorio)
Page 1 of
  1
Printed: 2015-Mar-21 07:19 AM