2015 5th Manny Flick / Horvat Series
Heat Sheet for Sunday, Apr 19
# Race Race Name Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 08:30 AM Boys Gig/Novice 1x
Flight 1
Roman Catholic C
(J. Conway)
Holy Spirit
(D. Mitchell)
Germantown Friends
(L. Cartrite)
Roman Catholic B
(A. Perez)
1b 08:35 AM Boys Gig/Novice 1x
Flight 2
Strath Haven
(E. Subers)
North Arlington Crew
(H. Ribeiro)
Roman Catholic A
(N. Mai)
Hatboro Horsham High School
(Y. Gilad)
Friends Select
(T. Fallon)
2a 08:40 AM Boys Freshman/Novice 2x
Flight 1
Teaneck HS
(J. Hamilton)
Shipley
(J. Bruno)
Germantown Friends
(J. Wright)
Churchill Crew B
(C. Cox)
Ridgewood Crew
(M. Hurst)
2b 08:45 AM Boys Freshman/Novice 2x
Flight 2
Germantown Academy
(S. Trombetta)
Roman Catholic
(S. Luu)
Churchill Crew A
(C. Stroke)
Holy Spirit
(J. Moses)
Churchill Crew C
(C. Two)
4a 08:50 AM Boys Freshman 4+
Flight
La Salle
(J. Schwarz)
Bonner/Prendergast
(L. Salter)
Montclair
(M. Kaplan)
Holy Spirit
(M. Raguso-Failla)
6a 08:55 AM Boys Novice 4x
Flight 1
Conestoga
(L. Bobber)
Germantown Friends
(G. Arms)
Bergen Catholic A
(G. Rodriguez)
Shipley
(K. mahtab)
The Haverford School
(R. Haabestad)
Don Bosco
(C. McNamara)
6b 09:00 AM Boys Novice 4x
Flight 2
Friends Select
(P. Sieg)
Penn Charter
(G. Robertson)
Bergen Catholic B
(A. Poulos)
Boys' Latin of Philadelphia
(J. Williams)
Springside Chestnut Hill
(M. Greenstreet-Akman)
7a 09:05 AM Boys Freshman 4x
Flight 1
The Haverford School A
(A. Farmer)
Roman Catholic
(M. Leyland)
Ridgewood Crew
(E. Hida)
Saratoga
(p. young)
Conestoga
(Z. Simpson)
7b 09:10 AM Boys Freshman 4x
Flight 2
Don Bosco
(J. Bucher)
Montclair
(G. Finnell)
The Haverford School A
(R. Soslow)
Bergen Catholic
(G. Nargizian)
9a 09:15 AM Boys JV 1x
Flight
Leonia Crew
(N. Ismail)
Friends Select
(H. Horst-Martz)
Fort Plain
(E. Sammons)
Upper Dublin
(J. Fernsler)
Bergen Tech
(T. Ranjan)
Haddon Twp
(M. Kressel)
10a 09:25 AM Boys JV 2x
Flight 1
Leonia Crew
(M. Kennelly)
Bonner/Prendergast
(C. Garvey)
Don Bosco
(T. Kisala)
Roman Catholic A
(W. Robb)
Germantown Academy
(J. Taggart)
10b 09:30 AM Boys JV 2x
Flight 2
Boys' Latin of Philadelphia
(M. Dogan)
Shipley
(D. Ramsey)
Montclair
(D. Velez)
Teaneck HS
(W. Giel)
Bergen Catholic
(E. Pfleging-Howes)
Roman Catholic B
(K. Tryon)
12a 09:35 AM Boys JV 4x
Flight 1
Ridgewood Crew
(C. Koontz)
Bergen Catholic
(J. Delara)
Conestoga
(R. Hollinger)
Mainland
(J. Babb)
Roman Catholic
(D. Rostucher)
Penn Charter
(S. Flemming)
12b 09:40 AM Boys JV 4x
Flight 2
Boys' Latin of Philadelphia
(W. Shepherd)
Montclair
(J. MacCallum)
Springside Chestnut Hill
(W. Newbold)
Haddon Twp
(p. revier)
Shipley
(V. Salamon)
The Haverford School
(S. Zelov)
14a 09:45 AM Boys Ltwt 2x
Flight 1
Bergen Catholic
(A. Nargizian)
Roman Catholic A
(C. Saunders)
Montclair
(K. Jensen)
Philadelphia City Rowing A
(J. Garcia)
North Arlington Crew
(J. Antunes)
Roman Catholic B
(J. Junod)
14b 09:50 AM Boys Ltwt 2x
Flight 2
Germantown Academy
(D. Wentz)
Upper Dublin
(L. Massey)
St. Peters Prep
(A. Applegarth)
Bonner/Prendergast
(P. Martin)
Philadelphia City Rowing B
(D. Smith)
The Haverford School
(G. Kirwan)
15a 09:55 AM Boys Ltwt 4+
Flight 1
Atlantic City
(J. Owen)
Episcopal PA
(G. Kearney)
Father Judge
(P. Blumenstein)
St. Joseph Prep
(A. Burke)
Christian Brothers
(C. Mayro)
15b 10:00 AM Boys Ltwt 4+
Flight 2
St. Peters Prep
(J. Ponterdolph)
Haddonfield Crew
(C. Fagan)
Mainland
(S. CARR)
The Haverford School
(C. Delaney)
Upper Merion HS
(J. McNally)
15c 10:05 AM Boys Ltwt 4+
Flight 3
Moorestown HS/Rowing
(T. Wagner)
St. Augustine
(G. Mainiero)
Roman Catholic
(J. Banford)
Kearny
(Z. Myers)
Egg Harbor
(E. Battisti)
16a 10:10 AM Boys Ltwt 4x
Flight
The Haverford School
(D. Heffernan)
Roman Catholic
(T. Judge)
Conestoga
(M. Kling)
17a 10:15 AM Boys Ltwt 8+
Flight
St. Augustine
(H. WILBRAHAM)
Don Bosco
(C. Mudrick)
La Salle
(B. Foley)
St. Joseph Prep
(M. Ix)
Radnor
(S. Ching)
Moorestown HS/Rowing
(J. Gaffney)
18a 10:20 AM Boys 2nd 8+
Flight 1
Archbishop Carroll
(Z. Ziernicki)
Mainland
(D. Hall)
La Salle A
(L. Kelley)
St. Augustine A
(S. Champoux)
Ocean City HS
(M. Baldini)
Jesuit College Prep of Dallas
(L. McCormack)
18b 10:25 AM Boys 2nd 8+
Flight 2
Moorestown HS/Rowing
(A. Gilson)
Fordham Prep
(C. Laskay)
St. Augustine B
(D. Davis)
Holy Spirit
(T. Tran)
St. Joseph Prep
(T. Carter)
La Salle B
(D. Tento)
19a 10:30 AM Boys Varsity 1x
Flight 1
Roman Catholic A
(B. Farrell)
Germantown Academy
(Z. Burkhart)
Friends Select
(A. Williams)
Montclair
(A. Pollack)
19b 10:35 AM Boys Varsity 1x
Flight 2
Conestoga
(T. Kao)
Penn Charter
(E. Grugan)
Episcopal PA
(M. Hughes)
Don Bosco
(J. Mosca)
19c 10:40 AM Boys Varsity 1x
Flight 3
Roman Catholic B
(S. Devlin)
Unionville
(C. Wardius)
Strath Haven
(A. Lombard)
Shipley
(C. Taylor)
Germantown Friends
(A. Berghella)
Bergen Catholic
(J. Moynihan)
20a 10:45 AM Boys Varsity 2x
Flight 1
Conestoga
(M. Malarkey)
Ridgewood Crew
(B. Caltavuturo)
Montclair
(J. Pew)
Friends Select
(E. Orts)
Roman Catholic
(T. Kutchner)
Haddon Twp A
(J. Weber)
20b 10:50 AM Boys Varsity 2x
Flight 2
Harriton
(C. Akerblom)
Bonner/Prendergast
(c. smith)
Springside Chestnut Hill
(M. Miller)
The Haverford School
(C. Johnson-Burrus)
Don Bosco
(T. Dwyer)
Penn Charter
(J. McDavid)
20c 10:55 AM Boys Varsity 2x
Flight 3
Shipley
(Z. Brida)
North Arlington Crew
(V. Ribeiro)
Haddon Twp B
(J. Egbert)
Germantown Academy
(N. Moeller)
Christian Brothers
(D. Guilfoyle)
21a 11:00 AM Boys Varsity 2-
Flight
Radnor
(J. Breen)
22a 11:05 AM Boys Varsity 4+
Flight 1
Radnor
(J. Bragdon)
Christian Brothers
(D. Adams)
Episcopal PA
(W. Purtill)
St. Joseph Prep
(P. Johnson)
St. Peters Prep
(C. Kuczynski)
22b 11:10 AM Boys Varsity 4+
Flight 2
Atlantic City
(H. Pizagno)
Eustace
(A. Zimmermann)
Father Judge
(A. Coelho)
Collingswood
(C. Kaiser)
Absegami
(J. Wagner)
La Salle
(A. Barnish)
22c 11:15 AM Boys Varsity 4+
Flight 3
Churchill Crew
(A. Murren)
Bonner/Prendergast
(C. Lichterman)
Don Bosco
(M. Begonja)
Springside Chestnut Hill
(R. Bakes)
Upper Merion HS
(D. Jacobs)
Ranney
(C. Rivera)
22d 11:20 AM Boys Varsity 4+
Flight 4
Belleville
(J. Russo)
Nutley
(B. O'Brien)
Lower Merion
(J. Scott)
Unionville
(W. Sellers)
Vineland
(K. Leimeister)
The Haverford School
(L. Green)
23a 11:25 AM Boys Varsity 4x
Flight 1
Haddon Twp
(E. tingley)
Roman Catholic
(W. Schmidt)
Conestoga
(J. Novak)
Teaneck HS
(Z. Mead)
23b 11:30 AM Boys Varsity 4x
Flight 2
Bergen Catholic
(M. Weisbecker)
Atlantic City
(A. Dewair)
Ridgewood Crew
(D. Literati)
Absegami
(T. Butts)
Owen J Roberts
(C. Hansen)
24a 11:35 AM Boys Varsity 8+
Flight 1
Jesuit College Prep of Dallas
(J. Hofmeister)
La Salle
(V. Armetta)
St. Joseph Prep
(S. Gennaro)
Ocean City HS
(N. DiMarco)
St. Augustine
(M. Oakley)
Mainland
(D. Davis)
24b 11:40 AM Boys Varsity 8+
Flight 2
Fordham Prep
(M. Ptucha)
Charter School of Wilmington
(B. Leifheit)
Archbishop Carroll
(S. Arechabala)
Eustace
(J. propp)
Holy Spirit
(B. Hanson)
Moorestown HS/Rowing
(D. O'Sullivan)
Page 1 of   1 Printed: 2015-Apr-18 06:45 AM
Created using Regatta Workbench