2015 5th Manny Flick / Horvat Series
Race Schedule
 Race 3a: Boys Novice 4+ Flight @ 11:50 AM
1 Oakcrest A  (A. Groff)
2 Nutley  (J. Alba)
3 Kearny  (K. Pimentel)
4 Absegami  (A. Juarez)
5 Atlantic City  (D. Khan)
6 North Arlington Crew  (M. Szklarzewski)
7 Cedar Creek High School  (L. Rodriguez)
8 Belleville  (K. Calderon)
9 Oakcrest B  (S. Acevedo)
10 Philadelphia City Rowing  (M. Dawan)
11 Moorestown HS/Rowing  (A. He)
12 Don Bosco  (M. Duffy)
14 Harriton  (T. van Wijngaarden)
15 Episcopal PA  (K. Hogan)
16 Charter School of Wilmington  (J. Robinson)
17 La Salle  (G. Hamilton)
18 St. Benedict's Prep  (D. Decker)
19 Unionville  (A. Wardius)
20 Vineland  (K. Slusarczyk)
 Race 5a: Boys Novice 8+ Flight @ 12:00 PM
23 Don Bosco  (J. Peticca)
24 Philadelphia City Rowing  (J. Cartagena)
25 La Salle  (P. Caulfield)
26 Moorestown HS/Rowing  (W. Wang)
27 Montclair  (D. Traore)
28 Egg Harbor  (M. Islam)
29 Concord HS  (W. Lawrence)
30 Mainland  (V. Perry)
31 St. Joseph Prep A  (M. West)
32 Belleville  (J. Razo)
33 Nutley  (a. irwin)
34 Haddonfield Crew  (D. Popp)
35 St. Augustine  (R. LaBrosse)
36 Kearny  (C. Da Silva)
37 St. Benedict's Prep  (J. Lema)
38 Ocean City HS  (B. Mack)
39 Fordham Prep  (M. Caruso)
40 St. Joseph Prep B  (J. Sylvester)
41 St. Peters Prep  (A. Maxwell)
 Race 8a: Boys Freshman 8+ Flight @ 12:10 PM
43 Jesuit College Prep of Dallas  (D. Redell)
44 Lower Merion  (E. Goldstein)
45 Atlantic City  (Y. Parekh)
46 St. Benedict's Prep  (I. Jordan)
47 St. Joseph Prep  (C. Sergi)
48 Fordham Prep  (R. Young)
49 St. Augustine A  (C. Browne)
50 Radnor  (C. Atillasoy)
51 St. Peters Prep  (R. Ramos)
52 Upper Merion HS  (A. Ewing)
53 La Salle  (R. Feeney)
54 Mainland  (E. Engle)
55 Christian Brothers B  (D. Cooper)
56 St. Augustine B  (C. Hess)
57 Christian Brothers A  (P. Hegel)
 Race 11a: Boys JV 4+ Flight @ 12:20 PM
60 Montclair  (C. Kaloudis)
61 Bergen Catholic  (K. Garino)
62 Cedar Creek High School B  (M. McColgan)
63 Philadelphia City Rowing  (K. Wilson)
64 St. Peters Prep B  (M. McGinley)
65 Lower Merion  (H. McHenry)
66 La Salle  (B. Mccool)
67 Belleville  (E. Greco)
68 Radnor  (M. Palmer)
69 Owen J Roberts  (M. Amadio)
70 Cedar Creek High School A  (F. Freimuth)
71 St. Augustine  (N. Schalek)
72 Kearny  (J. Wall)
73 St. Benedict's Prep  (L. Perez)
74 Don Bosco A  (L. Martin)
75 St. Joseph Prep  (i. burke)
76 Don Bosco B  (M. Purritano)
77 Christian Brothers A  (D. Vassallo)
78 Doane Academy A  (C. Hall)
79 Churchill Crew  (J. Epstein)
80 Christian Brothers B  (M. Prince)
81 Doane Academy B  (B. Stiles)
82 Ocean City HS  (L. Cook)
83 Ranney  (J. Williams)
84 Haddonfield Crew  (R. Waltimyer)
85 St. Peters Prep A  (A. Maxwell)
86 The Haverford School A  (A. Leith)
87 Oakcrest  (A. Groff)
88 The Haverford School B  (J. Egan)
89 Egg Harbor  (R. Rice)
90 Episcopal PA  (C. Jordan)
 Race 13a: Boys JV 8+ Flight @ 12:34 PM
91 Harriton  (C. Hoehn)
92 St. Joseph Prep B  (E. Pacitti)
93 Atlantic City  (E. Polanco)
94 Unionville  (T. Worth)
95 Lower Merion  (Q. Cachon)
96 Nutley  (J. Fett)
98 Absegami  (B. Chorpenning)
99 St. Peters Prep  (W. Curtis)
100 Montclair  (H. Pew)
101 Radnor  (W. McGee)
102 Father Judge  (R. Farris)
103 La Salle  (J. Fus)
104 St. Augustine  (C. Spiers)
105 Egg Harbor  (C. Ireland)
106 St. Joseph Prep A  (M. Fedele)
107 St. Benedict's Prep  (P. Jimenez)
108 Christian Brothers  (K. Bhattacharya)
109 Ridgewood Crew  (J. Dauber)
110 Moorestown HS/Rowing  (R. Mediratta)
111 Mainland  (R. Bongiovanni)
112 Vineland  (C. Menz)
113 Don Bosco  (J. Giordano)
114 Kearny  (A. Torres)
115 Ocean City HS  (T. Henry)
116 Oakcrest  (Z. Barnes)
117 Haddonfield Crew  (B. Giangiulio)
118 Concord HS  (J. Pfander)
119 Archbishop Carroll  (J. Conners)
 Race 29a: Girls Novice 8+ Flight @ 12:48 PM
122 Mount Saint Joseph  (M. DiGregorio)
123 Philadelphia City Rowing C  (M. Miller)
124 Harriton  (O. Gregonis)
125 Merion Mercy  (M. Sherman)
126 Atlantic City  (L. Babilino)
127 Montclair  (K. Adleman)
128 Mainland  (A. Dearborn)
129 Moorestown HS/Rowing  (T. Reed)
130 Absegami  (S. Sandoval)
131 Nutley  (M. Mackle)
132 Egg Harbor  (I. Salerno)
133 Holy Spirit  (G. Ferrara)
134 Shipley  (K. Beachell)
135 Vineland  (A. Hullihen)
136 Concord HS  (K. McRae)
137 WJ Crew  (A. Mahany)
138 Archbishop Carroll  (M. Dougherty)
139 Philadelphia City Rowing A  (E. Hudson)
140 Owen J Roberts  (A. Giongo)
141 Charter School of Wilmington  (C. Leslie)
142 Germantown Academy  (E. Wescott)
143 Episcopal PA  (J. Konopka)
144 Philadelphia City Rowing B  (M. Bhayroo)
 Race 32a: Girls Freshman 8+ Flight @ 01:02 PM
148 Atlantic City  (N. Ott)
149 Mainland  (S. Helduser)
150 Montclair  (W. McClenahan)
151 Eustace  (T. Blinebury)
152 Moorestown HS/Rowing  (K. Sims)
153 Bonner/Prendergast  (S. McKenna)
154 WJ Crew  (A. Birgin)
155 Ridgewood Crew  (M. Garcia)
156 Haddonfield Crew  (A. Rowling)
157 Churchill Crew  (H. Smithberger)
158 Ocean City HS  (M. Finley)
159 Radnor  (E. Ching)
160 Lower Merion  (E. Nates)
161 Merion Mercy  (C. Hecht)
162 Holy Spirit  (R. Lamcken)
163 Mount Saint Joseph  (C. Antonacio)
 Race 35a: Girls JV 4+ Flight @ 01:12 PM
166 Eustace B  (P. DiCiurcio)
167 Nutley  (L. O'Keefe)
168 Eustace A  (T. Bjelde)
169 Harriton  (A. Daley-Gibson)
170 Ridgewood Crew  (K. Porterfield)
171 Holy Spirit  (C. Mensah)
172 Mount Saint Joseph A  (A. Dipietro)
173 Egg Harbor  (H. McGovern)
174 Doane Academy  (G. Gorman)
175 Mainland  (L. Anthony)
176 Upper Merion HS B  (K. Galban)
177 Moorestown HS/Rowing  (A. Eichhorn)
178 Bonner/Prendergast  (C. Stiteler)
179 Upper Merion HS A  (E. Wright)
180 Haddonfield Crew  (S. Caruso)
181 Ocean City HS A  (A. Myers)
182 Churchill Crew  (D. Mutai)
183 Episcopal PA  (E. King)
184 Mount Saint Joseph B  (B. Gallagher)
185 Ranney  (M. Burlington)
186 Lower Merion  (M. Ribeiro-Vecino)
187 WJ Crew  (A. Pruitt)
 Race 37a: Girls JV 8+ Flight @ 01:26 PM
191 Mainland  (J. Barnett)
192 Cedar Creek High School  (B. Kaenzig)
193 Nutley  (J. Baluyot)
194 Mount Saint Joseph  (B. McMahon)
195 Absegami  (N. Gruber)
196 Egg Harbor  (K. Maffia)
197 Haddonfield Crew  (E. Kommedal)
198 Ridgewood Crew  (E. Dwyer)
199 Philadelphia City Rowing  (C. Bush)
200 Montclair  (G. Aase-Remedios)
201 Ocean City HS A  (F. Kane)
202 Merion Mercy  (C. Perlick)
203 Radnor  (K. Dolan)
204 Lower Merion  (E. Murphy)
205 Owen J Roberts  (H. Tobinus)
206 Oakcrest  (S. Russell)
207 Ocean City HS B  (C. Rossiter)
There are 190 crews scheduled to race.
Page 1 of  1 Printed: 2015-Apr-18 06:45 AM